1.5 dCi bazen çalışmıyor sorunu çözemedik.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazot Pompası, Artık Eskimiş Olabilir Bu Sebepten Dolayı Yakıtı Yeteri Kadar Basınç İle Pompalayamıyor Olabilir,

Bir Diğer Seçenek İse Aklıma Gelen Enjektör Kaynaklı Bir Sorun Olabilir :eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
pompa elemanları sağlamsa güzel pompalarda, yıpranık parça varsa kaçırır, ıyı basamaz tabiki... dimi C.K....:cool:

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pompa elemanları sağlamsa güzel pompalarda, yıpranık parça varsa kaçırır, ıyı basamaz tabiki... dimi C.K....:cool:

Aynen Abi, Pompa Elemanları Yıllanıp Yaşlandıkça Basamaz, Mazotu hihi

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
öyle tabiki... sırayla herkesın motorunun başına zamanla gelecek şeyler yani....:cool:

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz çözemediğimiz sorunla ilgili gelişmeler var.
Aracımızda düşük devirde sarsıntı sorunu da vardı. onun için de motor kulaklarından şüphelenmiştik. dün motor kulakları değişti sarsıntı devam ediyor. bilgisayara bağlayıp enjektörlerin de sağlam olduğunu gördük. aracın bazen çalışmamasıyla ilgili geriye iki seçenek kalıyor: ya pompa ya da elektrik. yarın pompacı ilgilenecek elektrikçiye de kendisi götürecek. sorun çözülünce tekrar yazarım...

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracımın çalışmama sorunu çözüldü. Sorun beyinden kaynaklanıyormuş. çıkma beyin taktırdım şu anda çalışma ve rölantide stop etme sorunu kalmadı.
Sarsıntı devam ediyor onun da baskı balata değişiminden sonra düzeleceğini düşünüyorum. 20000 km önce değiştirmelisin demişlerdi hala kullanıyorum :)

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyin olayı ne kadara maloldu size.bu arada geçmiş olsun

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hallolduna sevindim ne kadara maloldu toplam? Elektriksel arızalar çalışmama ve rölantide tekleme stop etmeye neden olabiliyor. Benim de başıma geldi. Kablolarda kimi zaman kısa devre kimi zaman oksitlenme temassızlık gibi sorunlar aracın düzgün çalışmasını engelliyor.

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyin 350TLye maloldu ama ondan önce 75TL mazot filtresi değişimi 150TL basınç sensörü değişimine para vermiştim.
Bu araç bana hiç iyi gelmedi. Bir şeyi yapıyorum hemen ardından başka bir sorun çıkıyor. Bu haliyle satmaya da vicdanım el vermiyor.
Tüm sorunları çözdüğüm gün satacam aracı gerçekten yoruldum...

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sıkıntıları ben de yaşadım. Symboller iyi araba az yakar falan filan da masraf çıkardımı soğutuyor kendinden. Ben de aşağı yukarı 6 bin tl masraf ettim arabaya. Motor, şanzuman dahil. Daha iyisini alacak imkanım olmadığı için dursun dedim hep. Alırken adam gibi baktırmadım sağına soluna bütün kabaklar başıma patladı. İnşallah yakında sıfır bi araba almayı düşünüyorum. Bi daha ikinci ele bulaşmaya niyetim yok artık :)