1.5 dCi bazen çalışmıyor sorunu çözemedik.

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçta bir sorunun neden kaynaklandığını herkes anlayamıyor. Farklı şeyler söylüyorular. Yanlış tahminin ise maliyeti bize kalıyor.
Benim tavsiyem aracın sorunu giderilmeden ücret ödemeyeceğinizi söyleyin bu şekilde kendine güvenen iyi bir ustaya yaptırın. Ben son sorunu bu şekilde çözdüm büyük masraflardan kurtuldum.. Bundan sonra da yüksek kmli dizel araçlara yaklaşmam...

hotbluezafer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım bu anlatığın sorun birebir bende çıldırmak üzereyim .... eğer sorunu cözdüysen bana yazarmısın yada tel. konuşabilirmiyiz ben servizde baktırdım olmadı geri gönderdiler enjektör değiştir dediler deşiştirdim mazot filitresini değiştir dediler değiştirdim yokk gitmediğim gezmediğim servis kalmadı varsa seninde ekliyeceğin bilgi öğrenmek isterim .sakıncası yoksa tel. konuşabilirmiyiz veya face. 530 933 83 23 zafergokcin@hotmail.com hotbluezafer@hotmail.com

federalim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm benim de scenic 1,9 dizel var 2000 model son günlerde çalımama veya geç çelıma problemim var bir çok ustya götürdüm ama her zaman yapmadıgı için işin aksiliği ustanın yanıda hiç yapmadı onun için arızayı tesbit edemedik ve kafayı yemek üzereydim çünkü hiç olmadık zamanda araba çalışmıyordu bir gün mozat alırken petrolde kaldım araba çalışmadı ve pompacı aynı arabadan kendinde oldugu ve aynı problemi yaşadığını söyledi problemin ısı muşülünden kaynaklandığını söyledi ve petrolde birkaç denemenin ardından araba çaılıştı dire ustanın yanında solugu aldım ve ısı muşülünü değiştirdim 25 tl imiş sorun değil aldım ve diğştirdim bir süre sorun yaşamadım ama fazla değil 10 gün sonra tekrar tekrar aynı sorunla karşılaştım ve bir gün arabam hiç çalışmadı akü bitene kadar bastım o gün hiç çalışmadı ve bende işe geç kaldım sonraki gün arabama akü takviyesi ile tek marşta çalıştı bir süre sonra tekrar çalışmadı hiç zorlamadım tekrar akü takviyesi yaptım araba sorunsuz çalıştı bu sırada bende jarzılı takviye aleti var evde şarj edip defalarca kulana biliyorum her çalışmadığında arabaya takviye ettiğimde tek marş ta ve sorunsuzca çalıştığını gördüm ve hala aynısistemde kullanıyorum çalışmadığı zaman takviye ile çalışıyor arbamım 1,9 oldugu için akü 60 takmış benden önceki sahibi ben amperi yüksek akü almayı düşünüyurm inş sorun çözülür...

merttasima

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın

Arkadaşlar 2003 clio 1.5 dci aracım var.
Son iki aydır başımda bir bela var ki sormayın. Araç bazen çalışmıyor.
çalışmama olayı da şöyle oluyor: marşa basıyorum araç çalışıyor ve anında tekrar stop ediyor. bazen 3 - 4 denemede bazen de 20- 30 denemede çalışıyor. işin kötü yanı bu sorun sürekli olmuyor arada oluyor.
çalışmama sorunuyla beraber yine ara sıra olan bir şey (sanırım aynı şeyden kaynaklanıyor) kırmızı ışıkta durduğumda veya aracı boşa aldığımda stop ediyor ve yukarıda anlattığım gibi çalışmıyor.

Şimdide yaptığım işlemleri söyleyeyim siz de tahminlerinizi söylerseniz onlarla da ilgileneyim:

1. mazot filtresinden olabilir dediler orjinali ile değiştirdik.
2. volan sensöründen olabilir dediler kuzenimin aracındakini taktık.
3. basınç muşurundan olabilir dediler onu da değiştirdik sonuç yine aynı.

kafayı yemek üzereyim dizel araçtan soğudum.
Sizce neden olabilir?
sogumana gerek yok benim aracım da aynısını yapıyordu bulduk daha biraz once istersen ara05349656119 mustafa

merttasima

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen ara kardesim 3 gundur ugrasıyoruz bizde 05349656119

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun neymiş kardeş aynısı bende de var

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracımın çalışmama sorunu çözüldü. Sorun beyinden kaynaklanıyormuş. çıkma beyin taktırdım şu anda çalışma ve rölantide stop etme sorunu kalmadı.
Sarsıntı devam ediyor onun da baskı balata değişiminden sonra düzeleceğini düşünüyorum. 20000 km önce değiştirmelisin demişlerdi hala kullanıyorum :)

Beyin 350TLye maloldu ama ondan önce 75TL mazot filtresi değişimi 150TL basınç sensörü değişimine para vermiştim.
Bu araç bana hiç iyi gelmedi. Bir şeyi yapıyorum hemen ardından başka bir sorun çıkıyor. Bu haliyle satmaya da vicdanım el vermiyor.
Tüm sorunları çözdüğüm gün satacam aracı gerçekten yoruldum...

Konuyu bir kaç defa hortlatmislar, sorunu nasil cozdugumu sormuslar. 2. Sayfada cevabi yazili. Benzer sorunu yaşayan arkadaşların tüm konuyu okumalarini ve sorunun gercekten ayni olup olmadigini, ayni ise beler yaptigima bakmalarini tavsiye ederim.

temha_lore

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çalışmama olayı da şöyle oluyor: marşa basıyorum araç çalışıyor ve anında tekrar stop ediyor. bazen 3 - 4 denemede bazen de 20- 30 denemede çalışıyor. işin kötü yanı bu sorun sürekli olmuyor arada oluyor.
çalışmama sorunuyla beraber yine ara sıra olan bir şey (sanırım aynı şeyden kaynaklanıyor) kırmızı ışıkta durduğumda veya aracı boşa aldığımda stop ediyor ve yukarıda anlattığım gibi çalışmıyor.

Şimdide yaptığım işlemleri söyleyeyim siz de tahminlerinizi söylerseniz onlarla da ilgileneyim:

Sizce neden olabilir?

Merhaba konuyu biraz hortlattım ancak anlaşılan renolarda kronik bir sorun. benim arac clio 2009 dizel sizinki kadar olmasada araç şuan rölantide sanki duracakmış gibi oluyor sanki devir düşüyor filan sonra kendine geliyor bu böyle sürekli oluyor.Çalışmama durumu yok ancak korkum çalışmama durumuna dönüşmesi.İstanbuldayım.Sizin aracınızın problemi nasıl özüldü.Gösterdim ustaya pompacı önce sorun bulamadı sonra ben sorun var diye ısrar edince mazot pompasını açıp temizlemem lazım birde müşür değişicek filan deyip 500 lira para istiyor.Mazot filtresi yeni aracın yağı ve diğer filtrelerie yeni.Herhangi bir arıza vermiyor tespit cihazında.Pompocanının test cihazındada vermedi ben ısrar edince nedense veriverdi :)Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Mailde atabilirsiniz temha_lore@hotmail.com

fayik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sizce neden olabilir?

tıpa tıp benim sorunumda aynı yaklaşık 1 ay önce başladı yakıt aldığım yeri değiştirdim sonra mazot filtresini bugün ise özel servise gittim bilgisayara bağladı rail müşürü hata verdi dedi onu değiştirdi 200 TL çıktım oradan aracı boşa alınca kendiğinden stop edip ısıtma ve hararet lambaları yanıyo . bazen bir basmada alıyo bazen akü zayıflayana kadar almıyor. ama tamircide tıkır tıkır çalışıyo...

ismailkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt basınç testi ( alçak basınç ve yüksek basınç ) olarak her ikisinide yaptırın.alçak basınç devresi şamandradan, mazot pompa giriş kısmına kadar olan kısım.yüksek basınç ise pompa ,rail basınç kaptörü ve enjektörler..bu parçaların kontrolünü yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.birde aracın km si yüksek ise elektrik tesisatı,kaynaklı(soket temasızlığı) olabilir..
merhaba arkadaşlar 2004 model kangoo 1,5 dci aracım genellikle rolantilerde bazen hareket halinde istop ediyor. yeniden marşa bastığım zaman araç çalışıyor (yakıt sistemi kontrol edildi, müşürler ve pompa değişti volant ve ekstanrik okuyucular değişti tesisat kontrol edildi. deneme beyin takıldı tesisatın değişmesi gerektiğini söylüyorlar onunda garantisini vermiyorlar fakat düzelme olmadı sorunu çözemiyorlar konuyla ilgili bilgisi olan varsa cevap yazarsanız sevinirim.