burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maslak olcayto bosch personeline chiptuning üzerine verdiğim bir eğitimde konu mankeni araç 85 lik bir megane dı..

İlk önce box ile 98 Hp aldık..

Box ı devreden çıkartıp;

Soft bir program ile 104 Hp gördük..

Box ı devreye sokup;

Chip + Box ile 118 Hp aldık..

Hard software + Box ile 126 Hp alındı..Tork ölçemiyorduk özgen otom. bosch dynosunda ama kafadan %40 civarında bir artış olmuştu..

Burda box ın esprisi turbo lag ı yoketmektir..

böyle bişey var nekadar dogru? motoru elimize alma ihtimali yüzde kaç..eger böyle bişey yaparsak scenic 146 hp oluyor:D

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
yazılım + box zararlı bırseydır bılınclı kısıler bu ıslerle ugrasan yazılım yapanlar pek tavsıye etmez neden demeyın net bılmıyorum oyuzden bısı dıemem ben 150 hplerde saglıklı az dumanlı gıdıyorsam burak abı sen dusun :D bısı olmaz

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:Deyvallah kardeşim:eyv

Halil AYDIN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 1.5 dCi nin kalkışı çok hantal ama 120 km hızı geçtimi iyi gidiyo :D

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Dun gece ve once ki gece caddebostan sahil yolunda 4 aracla denedim bayadir ellesmiyirdum bmw z4 2.0 ( buyuk ihtimal 3.0 olamaz ) , audi A4 b7 kasa 2.0tdi , 2010 focus 1.6 tdci, kia ceed motor bilgim yok , ozellikle z4 baya delirdi duzlikte gecince ::)

KRMH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun gece ve once ki gece caddebostan sahil yolunda 4 aracla denedim bayadir ellesmiyirdum bmw z4 2.0 ( buyuk ihtimal 3.0 olamaz ) , audi A4 b7 kasa 2.0tdi , 2010 focus 1.6 tdci, kia ceed motor bilgim yok , ozellikle z4 baya delirdi duzlikte gecince ::)

gel roll yapalım senle

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hadi canım:confused: