1.5 dizel clio çok yakiyor

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Gozunuzu korkutmak gibi olmasin ama enjektorleri bir kontrol ettirin gec calisma ve fazla yakit ondanda kaynaklaniyor. rolantidede sarsintili calisiyormu ?

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 ay önce enjektör arızası uyarısı vermişti ama enjektörleri 900 tl ye Bosch marka enjektörlerle değiştirdim bir daha da uyarı vermedi. Rölantide sarsıntılı çalışmıyor.

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir içi derken nasıl bir şehirde kullanıyorsunuz, Ben Zonguldak şehir merkezinde 6.5-7.1 arası yakıyorum(aynı araç), ve bu normail bir değer çünkü sürekli rampa ve mesafe kısa olduğu için henüz motor ısınmadan hedefime ulaşıyor ve kontağı kapatıyorum. Bu da yakıtın doğal olarak fazla yakmasına neden oluyor.

Aynen bu durum işte. Ama yinede yaz aylarına göre bu değerler yüksek. Şehir içi kullanıp da 5.8 ortalamayla harcayan da avar

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa mesafeli kullanıyorsanız aracınızı (5-10 km) motor optimum ısıya ulaşmadığı için bu yakıt değeri normal.
Kendi aracımda da ilk 8-10 km kadar (10-15 dakika) araç 7 litre civarında yakıyor, aynı yer aynı şekilde motor ısındıktan sonra 5-5.5 litre civarında oluyor.

Tüketim testinizi uzun yolda yapın bence şehir içinde yanıltabilecek faktör çok fazla. Mekanik sorunu olan araç uzun yolda da fazla yakıt tüketir.

110 km sabit hızla otoyolda 100 km kadar kullanın aracınızı. bu 100 km nin ortalaması 5 litre den fazla olursa problem vardır.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanmadan kullanmaya cok fark var ama uzun yolda deneme yapın derim

c@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kisa mesafe de motor isinmadan hedefinize variyorsaniz bence tuketim normal...

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzini fazla harcamasının nedeni bir kaç yere sorduğum kadarıyla filtreler bujiler egzoz birde benzin hava dengesini sağlayan ( adını unuttum ) bir şey varmış onlar çok etkili oluyor. mazotlu arabaları çok bilmiyorum ama belki bunlardan biride olabilir. çalışmama geç çalışma benim arabamda da vardı bujilerin kafasının girdiği bir yer var onu değiştirdiler düzeldi şimdilik ama dediğim gibi bu benzinli araba için mazotlu arabada da bu sebeplerden olabilir

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R69QOY.jpg
pY8EGo.jpg
kYLEXJ.jpg
aBMX12.jpg
Y5W4Ok.jpg

Ortalama 8.6 ya çıktı arkadaşlar yardım edin kafayı yiyecem. Düz yolda giderken bile 9-10 litre yakıyor :(

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortalama hızınız çok düşük bu kadar tüketmesi normal bence..

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı yolu kullanan ve hemen hemen aynı hız ortalamasına sahip reno 1.5 dizel kullanan arkadaşlarımın ortalaması 5.5 ile 6 arası