1.5 dizel clio çok yakiyor

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesin sonuca ulaştım arkadaşlar...
Bir pompacıda enjektörlerimi detaylı teste tabi tuttum ve bana orada acı gerçeği söylediler: Enjektörlerimin başka bir modele ait olduğunu (önceki sahibi değiştirmiş, arayıp teyit ettim doğru malesef ) reno dizellerin enjektörlerinin dış boyutlarının hepsinde aynı olduğunu önemli olan iç mekanizmasındaki akıtma yönteminin olduğunu söyledi. Yani dışı aynı olduğundan başka bir modele ait enjektörler başka araca takılabilir ama mazot püskürtme şekillerinin farklı olmasından dolayı tam randuman alınmaz ve sonuç olarak daha fazla yakıt sarfiyatına neden olur.
İşte böyle arkadaşlar.. Kazıklana kazıklana hayatı daha iyi anlıyor insan neyse.. Pompacı elinde orjinal çıkma enjektör takımının olduğunu söyledi ve 700 tl ye verebileceğini (bendeki eski enjektörleri almak kaydıyla) söyledi. Bende artık bu arabaya daha fazla masraf koymaktan bıktım usandım kaldı ki o takacağı enjektör setinin de sorun çıkarıp çıkarmayacağının hiçbir garantisi yok. Daha 4 ay önce enjektörlerin içini 900 tl ye değiştirdim bu koyduğum paranın boşuna gitmesine mi yanayım araçtan midemin bulanmasına mı yanayım anlamadım. Dolayısıyla çıkma enjektörü taktırmadım. Siz siz olun aldığınız mazota çok dikkat edin yoksa çoook büyük zincirleme sorunlara neden olabiliyor gördüğünüz gibi. Aracın ilk sahibi muhtemelen kaçak mazot kullanmış malum burası hatay suriye den ucuza kaçak mazot geliyor. Adam nasıl olsa birisine sepetleyecem diye kaçak mazotu kullanmış, araca bu kadar zarar vermiş olan da son alıcıya oluyor işte.
Aracın 3. sahibiyim benden önceki sahibi de 1.250 tl ye enjektörleri değiştirtmiş ama uyumsuz enjektör takmışlar ona onun da haberi yok. İşin özeti bu..

c@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun... :( gercekten uzucu bir durum.. Ama eger araci kullanmayi dusunuyorsaniz, bence enjektorleri degistirin ve keyfinize bakin...

rivaldo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmiş olsun... :( gercekten uzucu bir durum.. Ama eger araci kullanmayi dusunuyorsaniz, bence enjektorleri degistirin ve keyfinize bakin...

Ben de bir ara öyle düşündüm ama yenisi de sorun çıkartabilir diye vaçgeçtim almaktan. Aracı sarıp magene 2 alacam. Aracım 2006 model dinamik 85 beygir 149 bin kilometrede 21 bin 750 tl ye anlaştım biriyle. Araçta hasar kaydı ve değişen yok sadece sağ arka çamurlukta küçük bir boya var. Sizce nasıl fiyat?