1500km lik yolculuğun ardından...

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam arabayi hangi devirde kullandiniz? Vites degistirme devriniz kac? Biliyosunuz 2000 dd den sonra vites yukselt uyarisi cikiyo. Sabit viteste hangi devirde tutmaya calisiyosunuz arabayi? Ben genelde 1600 ile 1750 arasinda surmeye calisiyorum. Sehir ici ortalamam cok sikisik trafik ortalama hizim 17-20 kmh arasi ve tuketimim 5.5 ile 6 lt arasi degisiyo.

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah çok çok güzel değerler.

ekd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam arabayi hangi devirde kullandiniz? Vites degistirme devriniz kac? Biliyosunuz 2000 dd den sonra vites yukselt uyarisi cikiyo. Sabit viteste hangi devirde tutmaya calisiyosunuz arabayi? Ben genelde 1600 ile 1750 arasinda surmeye calisiyorum. Sehir ici ortalamam cok sikisik trafik ortalama hizim 17-20 kmh arasi ve tuketimim 5.5 ile 6 lt arasi degisiyo.

Ben genelde şu şekilde kullandım. 75km ile 4.vites, 95-100km arası 5.vites(en yüksek hızım yolculuk boyunca 110km oldu) Bunun dışında devir olarak aracı 1800rpm de tutmaya özen gösteriyorum. Yükseltme uyarısından ziyade vites düşürme uyarısına uymaya çalışıyorum. Çünkü hız ve vites olayını kendime göre oturtmuş bulunuyorum:) bknz yakıt verilerime.

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bn clio 3 65 hp de şehir içinde 4.4lt uzun yolda 4.8lt (ort 100 km hızla ) yakıyorum. Aslında bi çelişki varmış gibi uzun yolda araç daha az yakması gerekir diye düşünüyor insanlar fakat Antalya trafiği fazla kalabalık değil ayrıca 70 km /h geçmiyorum şehir içinde bunun etkisi oldugunu düşünüyorum. Uzun yolda ise motor çok güçlü olmadığı için zorlanıyor bu yüzdende çok yakmaya başlıyor diye düşünüyorum. Clio 4 ün yakıt değerleri mükkemmel araç resmen kokluyor :eyv

ekd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimleri ilk mesajıma ekledim.

ewrenererdogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sehir icinde nasil kullaniyosunuz peki? Ben anlik tuketime gore bakiyorum sa en iyi veriyo 1600 de veriyo gibi. Ama sizin degerlere yaklasamadim daha aracim 850 kmde. Su vites ve gaz olayini bana da bi anlatirmisiniz ilk defa diZel arac kullaniyorum da :)

ekd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sehir icinde nasil kullaniyosunuz peki? Ben anlik tuketime gore bakiyorum sa en iyi veriyo 1600 de veriyo gibi. Ama sizin degerlere yaklasamadim daha aracim 850 kmde. Su vites ve gaz olayini bana da bi anlatirmisiniz ilk defa diZel arac kullaniyorum da :)

Aslında yaptığım 2 şey var. Biri olabildiğince sakin hızlanıp yavaşlamak, ikincisi ise vitesi hep 1800rpm civarında tutmak. Gaza asla yüklenmem. Anlık tüketim açık olur hep:)

emreuylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 1 aydır clıo 4 dizel kullanıyorm ve 5.1/100 km altına inemedim :)

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bn clio 3 65 hp de şehir içinde 4.4lt uzun yolda 4.8lt (ort 100 km hızla ) yakıyorum. Aslında bi çelişki varmış gibi uzun yolda araç daha az yakması gerekir diye düşünüyor insanlar fakat Antalya trafiği fazla kalabalık değil ayrıca 70 km /h geçmiyorum şehir içinde bunun etkisi oldugunu düşünüyorum. Uzun yolda ise motor çok güçlü olmadığı için zorlanıyor bu yüzdende çok yakmaya başlıyor diye düşünüyorum. Clio 4 ün yakıt değerleri mükkemmel araç resmen kokluyor :eyv
Hocam 4.8 nasıl yaktırıyorsunuz ortalama hızınız kaç acaba bendede aynı araç var 2007 1.5 dci 65 ben istanbul antalya arası ortalama 100 km ile 3.8 lere kadar düşürdüm 4.8 çok geldi bana.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Maşallah güzel değerler yeni olmasına rağmen :eyv