1500km lik yolculuğun ardından...

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sürekli şehir içinde kullanıyorum. yakıt 4.6 4.8 arasında değişiyor. gayet iyi değerler. km arttıkça biraz daha düşürürüm gibime geliyor.. memnun kaldım bu işten :)

Ben nerde hata yapiyorum ya en iyi degerim 5,5 sehir ici . Sehir disi ise 4.4 :)

Dci motor 6bin km den sonra açılıp tam verimli çalışmaya başlıyor zaten. İleride sarfiyat bir miktar daha düşer. Rodaj döneminde yakıtta düzensizlik görülebilir sorun değildir...:eyv

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı olsun güzel degerler yakalamışsınız maaşallah diyelim....kullandığınız mazot hangi firmanın ayrıca aracın bagaj ve yolcu durumu nasıldı?

reis64

Mustafa Fındıklar,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MAŞALLAH aracın motoru açılmadan bu değer harika hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim

emreuylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir şey sorucağım benzin göstergesinde kırmızı ışık 135 km menzil kaldığını gösteriyor ve kırmızı ışık yanıyor sonrasında rakamlar gözükmüyor kesik kesik çizgiler gözüküyor. Benim bildiğim kırmızı ışık yandığı zaman ort : 40 km falan gider değil mi ama 135 km yazıyor nasıl güveniceim :)

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güvenme. sakin kullanımda genelde 100 küsür km götüren olabiliyor. ama dizelde ışık yakmak iyi değil. mümkün olduğunda dolu tutun.

emreuylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güvenmiyeceğim de ful depo nekadar gidicek onun hesaplamak istiyorm ve beni yanıltıyor 135 km kalan km yazarken birden ışığın yanması belki bunlarda böle 100 km kala falanmı yanıyor diye düşünüyordm clıo 4 kullanıcılarına sormak istiyorm.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel flu larda depo 60 lt, işık yandığı zaman depoda 6-6,5 lt arası mazot kalıyor. Clio4 45 lt kapasiteli ışık yandığında 4,5-5 lt daha vardır. Yaklaşık 0,5 lt yanılma payı olabilir.:eyv

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güvenmiyeceğim de ful depo nekadar gidicek onun hesaplamak istiyorm ve beni yanıltıyor 135 km kalan km yazarken birden ışığın yanması belki bunlarda böle 100 km kala falanmı yanıyor diye düşünüyordm clıo 4 kullanıcılarına sormak istiyorm.

bizde 1.2 benzinli var kılavuzu inceledim 50 km daha gider yazıyordu ama dizelde durum nedir bilemeyeceğim.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizde 1.2 benzinli var kılavuzu inceledim 50 km daha gider yazıyordu ama dizelde durum nedir bilemeyeceğim.

Litre bazında aynıdır Gökhan, Dizel biraz daha fazla km yaptırır. Işık yandığı zaman en kısa zamanda istasyona uğruyorum, neme lazım kafa kuş olsun :D

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Litre bazında aynıdır Gökhan, Dizel biraz daha fazla km yaptırır. Işık yandığı zaman en kısa zamanda istasyona uğruyorum, neme lazım kafa kuş olsun :D

dizel en fazla 60 65 dir muhtemelen. biz malum babamız memur 1 lt benzinle 25 km gitmeyi öğrettik araca bizde sürekli kırmızı yanıyor çok binersek o yüzden aldık 100 tl lik benzin duruyor otoparkta kafa kuş abi senin tabirle :D