1500km lik yolculuğun ardından...

emreuylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim arkadaşlar en güzeli hiç ışık yakmamak ama neticede memur adamız mazot alacak durum olamayabiliyor:))))

thiserwhite

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha aracını teslim almamış arkadaşlar için clio 4 kullanım klavuzu paylaşabilir misiniz?

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski karadüzen otorlarda yakıt bitip hava yapsa çok sıkıntı olmuyordu. Şimdikiler çok nazlı, enjektör, bompa filan. Son deme kadar düşürmemeye dikkat etmek gerekiyor. :)

PERFECT-STROM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya ben geçenlerde ışıgım yandı bayagıda aşagı indi 50 tl attım po dan almıştım hiç hareket olmadı göstergede
dedim adi herif döktü herhalde baktım arabaya akanda yok altına egildim 15 dakka iinceledim acaba depomu delindi diye bişe yok
sabah bp den 100 tl daha attım bu seferde fullendi anlamadım ben bu işi

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski karadüzen otorlarda yakıt bitip hava yapsa çok sıkıntı olmuyordu. Şimdikiler çok nazlı, enjektör, bompa filan. Son deme kadar düşürmemeye dikkat etmek gerekiyor. :)

1 litreye kadar kullanmıştım çalıştırmaya korkuyordum arabayı :D

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya ben geçenlerde ışıgım yandı bayagıda aşagı indi 50 tl attım po dan almıştım hiç hareket olmadı göstergede
dedim adi herif döktü herhalde baktım arabaya akanda yok altına egildim 15 dakka iinceledim acaba depomu delindi diye bişe yok
Yakıt alırken kontak açık kalmıştır o yüzden yapıyor öyle.

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir şey sorucağım benzin göstergesinde kırmızı ışık 135 km menzil kaldığını gösteriyor ve kırmızı ışık yanıyor sonrasında rakamlar gözükmüyor kesik kesik çizgiler gözüküyor. Benim bildiğim kırmızı ışık yandığı zaman ort : 40 km falan gider değil mi ama 135 km yazıyor nasıl güveniceim :)
Işık yandığında kalan menzil sizin ortalama yakıt tüketiminizle alakalı ben şu anda 4.8le geziyorum ve 113 km kala ışık yanıyor ve depoda 6 lt civarı kaldığını tahmin ediyorum geçenlerde şehir dışında bir yerde ışık yandı ve mazot alcak yer yoktu soğuk terler dökerek mecburen 77 km yol yaptım ışık yandıktan sonra tabi çok sakin kullanarak ama siz yinede mecbur kalmadıkça ışık yaktırmayın ne olur ne olmaz.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kontak açıkken yakıt almayın siz siz olun hem yol bilgisayarı hem şamandıra acısından çok tehlikeli riskli bir durum mazallah bozulma ihtimali yüksek.

purmol

Bilgi Girilmemiş
Maşallah daha araçın motoru açık değil çokta yakmamış.
Kadraj dönemi diyorlar galiba o dönemi atlattıktan sonra araç dahada az yakacaktır maşallah.

Rodaj deniyor burak . Da fabrikadan rodaj lı çıkıyor araçlar . Motor araca takılmadan sehpa da belirli devirde belirli saat çalıştırılıyor ,sonra yağı değişip araca monte ediliyor . Eskisi gibi değil artık :) Ancak motor unda sıkıntı olup motor u serviste yada sanayide değişen araçlar da rodaj süresi geçiriyorsun.