2001 model 2.0 ide bir maceradır başlattık :)

dogA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah çok iyi düşmüş İDE, İstanbul'da İDE'ler fazla düşmez sıkıntılı diyen amortisörcülere kapak olsun bu konu...:D

Tşk.ederim Çok saolun istersem Biraz daha düşürebilirim karsızım kafayı 1,5 cm kadar daha indirsemmi die şunu diebilirim istanbuldaki düşmez diyen amortisörcülere düştü ve sıkıntı yok tık yok maşllah.. çok yakın bir arkadasımdada siyahı var ide onun ki benden 2 parmak boy daha aşaıda on arka yakında onunda bir resmini ekliyeceğim saygılarımla.

1 1.5 cm daha basmak icin ne gibi bir fikir lazim? O arabanin daha yaklasik 6 cm gideri var.

Fikir Lazım deil... 6 cm daha deil istersem dibine kadar bile oturtabilirim de.. sen 6 cam daha indirdin dielim nasıl süreceksin bu aracı lastiğin davlunbaza değmesine 2 parmak boşluk anca var. ya sen ilk sayfadaki resimlere istinaden yazdın yazıyı yada ben ne demek istediğini anlamıorum ?*

ahmet353535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah nazar boncuğu olmuş. :eyv

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
maaşallah güzel ve düzgün bir araç...
eren abi dip basıklıkdan bahsediyor ayrıca yere 4.5 cm ken bile araç rahatlıkla ilerleyebiliyor.. en azıondan benim aracım öyle. ama kasis hız kesici tümsekler korkulu rüyam :D

dogA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maaşallah güzel ve düzgün bir araç...
eren abi dip basıklıkdan bahsediyor ayrıca yere 4.5 cm ken bile araç rahatlıkla ilerleyebiliyor.. en azıondan benim aracım öyle. ama kasis hız kesici tümsekler korkulu rüyam :D
Araç bu haliyle bazı kasislerde değme yapıyor ben zannetmiyorum bu halinden 6 cm daha yere insin şehir içinde dolaşılcak hali kalacağını :)

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç bu haliyle bazı kasislerde değme yapıyor ben zannetmiyorum bu halinden 6 cm daha yere insin şehir içinde dolaşılcak hali kalacağını :)

benim aracın orj yüksekliği tampondan 21 cm di.
şu anda 4.5-5 cm sıkıntı yok hala gideri var :D

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın ayrıca RFC çatısı altına ve İDE camiasına hoşgeldiniz...''İDE POWER TEAM''

Son düzenleme:

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada Coupe'lerin orjinal tamponları çok kısa tasarlanmış ön tampon iyi ama yan marşbiyel ve arka tampon bir spor araca göre hesaplanıp tasarlanmamış zaten bu Fransızları anlamıyorum adamlar jip gibi araba yapıyorlar full yere basmaya kalksan spor yay bile yetmiyor nerden baksan 7-8cm rahat gideri var ama 2.0İDE 1.6 kadar basılamıyor sanırım çünkü 2.0İDE'nin motor alt karteri zemine çok yakın 2.0L olduğundan kaynaklandığını düşnüyorum motor büyük ve uzun tabi zaten motor kapağını açınca dikkat edin motor yüksekte ve kuleler alçakta kalıyor farkı ordan anlarsınız zaten mesela benim İDE'm öyle geçen gün akşam eve dönerken yolun ortasında kutu bira vardı ortalayarak üstünden geçtim ve kartel muhafazasına çarptı yani biraz daha düşürürsem altından oda geçmeyecek :)

Son düzenleme: