2004-2009 Scenic Özellikleri ve Donanimları

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konularda fikir veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın. Arada muhabbet için tekrar uğrayacağım. Yeni aracım Urban 2012 Yeni Linea 1,6 Mj 40000 km. Allah herkesin gönlüne göre versin. Görüşmek dileği ile ...

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konularda fikir veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın. Arada muhabbet için tekrar uğrayacağım. Yeni aracım Urban 2012 Yeni Linea 1,6 Mj 40000 km. Allah herkesin gönlüne göre versin. Görüşmek dileği ile ...
Osman bey hayırlı olsun. Yeni aracınızda kazasız , belasız güzel günlerde kullanın. Scenic aşığı olarak biz burdayız.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah Yusuf bey teşekkür ederim. Sağolun ...

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun arada ugra da araçlarıkıyaslayalım

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buyrun başlayalım [emoji3] Sizler sorun ben cevaplayayım ...

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic göre model yılını ve yakıtını saymazsak ne artısı var?

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Donanım olarak bir artı yok. Malzeme de yok. SCENİC a gurubu işçilik ve malzeme ile üretiliyor. Fakat bendeki 1,6 motor harika gidişi var be yakıt konusunda lpg ki scenicten az yakıyor.

Fiyat performans aracı linea bagaj ve iç hacim bana yeter. Ve de düz bir araba orası burası sensör dolu değil. Arıza payı daha düşük olacaktır.

Yoksa iki aracı kıyaslamak mümkün değil ...

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bu sanroofun gideri nerede. temizlemem lazım.bulamadım.yağmurda su almıyor ama . çok yoğun su tutulursa yıkmacıda ortadaki ışığın orası hafif ıslanıyor

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 1.kasa(1998-2004 ilk yarı birinci kasa) sceniclerde sunroof giderleri vardır ve bu giderler ön davlumbaz arkalarına uzanan boru uçlarındaki plastik tek yön klepelerin çamurla tıkanmasından dolayı araç yürümese dahi ayakların altına su dolar.çözüm basit : davlumbazlar sökülür ve boru uçlarındaki tek yön klepeler sökülüp atılır. bir kablo yardımıyla tıkanan çamur açılır. ; ama 2.kasa(2004 ikinci yarı - 2009) sceniclerde sunroof giderleri yoktur ve su alma sebebi arkadaşlarımında dediği gibi ön cam sileceklerin altındaki siyah plastik parçalar sökülünce tahliye havuzu vardır. bunların sağ ve sol köşelerindeki giderler yaprak ,ot,kağıt vs ile zamanla tıkanır ve bu havuzda biriken ve tahliye edilemeyen su dolar ve aracın ön koltuk ayak altlarına dolar. bu delikleri temizleyin yeter.​

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 benim gider var sanıyordum yokmus demekki. dediğiniz öncam altından değilde, tavandaki orta lambanın oldugu yer ıslanıyor.ön sanroof camının arka kısmında cama yapışık plastik şerit biraz deforme olmuş gibi eskimiş , demekki ordan alıyor.(nereden bulacaksak artık)forumlarda gider temizliği denince oradan sandım.tesekkurler.