2004-2009 Scenic Özellikleri ve Donanimları

protos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar adım Hakan
geçen hafta 1.5 exception araç aldım. daha önce de ilk kasanın 140 bg 2.0 olanını kullanmıştım ve çok memnundum. yine araç ihtiyacı olunca mantıklı olalım tutulan araba alalım diyerek lineadan girdim focustan ve c maxtan devam edip
clio station wagonda karar kıldım. yakıtı az konforu yeterli parçası bakımı ucuz diye düşünüyordum, neyse baktığım iki araçta son derece kötü çıkınca amaaan deyip scenic e dönüş yaptım. yıllarca hep lpg li araç kullandığımdan bu sefer dizel
olsun diyerek 1.5 lere bakmaya başladım. 2 dinamic sahibiyle görüştüm anlaşamadık. sonunda bahsettiğim aracı aldım. o günden beri hiç pişmanlık duymuyorum. başka hangi aracı alsam aklımda kalacaktı. kurumsal 2. el satışı yapan bir firmadan aldım.
orjinal 124 bin km de bütün aksamları çalışır durumda bakımları tam yapılmış. 5 parça boya vardı üzerinde durmadım. gerçekten mükemmel bir aile aracı.

forumdan öğrendiğim kadarıyla araçta esp yok hız sabitleme yağmur ve far sensörü var sanıyorum. ekranda far sensörü kapalı yazıyor ama nasıl açılacağını bulamadım. yağmur sensörü hakkında hiçbir fikrim yok. katlanır ayna olayı da bende yok sanıyorum herşeyi denedim yapamadım. araçta park sensörü var fakat orjinal mi bilemiyorum çünki iptal butonu yok.

exception modelinin tam donanım listesini de bulamadım malesef. bu konuda değerli görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız hayırlı olsun aramizada hoşgeldiniz. Far sensörü acmak isterseniz eğer aracınızın farları açıkken sinyal kolu ucundaki düğmeye 5 sn den daha uzun basılı tutun ve aktif olacaktır. Yağmur sensoru isi sanirim silgec kolunu 1 tık aşağa indirince aktif oluyordu...

protos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim yarın ilk iş uygulayacagim

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağ yolcu ve arka kapı kilitlenmiyor .kitleme sesi de gelmiyor.çok mu masraflı olur acaba.megane kilidi uyar mı buna

baskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar.Allah kısmet ederse haftaya salı 2006 scenic II 1,5 dci dynamic araç alıyorum.Konu hakkında kullanımı vs desteğinizi bekliyorum

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz bir aileyiz siz allah kısmet nasip ederse arabayı aldığınızda biz size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız inşallah.

baskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle teşekkürler.1 haftadır gece 3 e kadar forumu takip ediyorum.Deneme sürüşü yaptım alacağım scenicle daha anahtarı almadan araca aşık oldum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avni bey Süpersiniz. Scenic ten kopmadığınız için teşekkür ederim.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah yusuf abi. Malesef kopamadım. Bu aldığım megene3 sporttourer i satınca yine 2007 _ 2008 scenic 2 dizel prilivege full opsiyonlu almayı kafama koydum. Scenic in yerini malesef hiçbir araba dolduramıyor....

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah yusuf abi. Malesef kopamadım. Bu aldığım megene3 sporttourer i satınca yine 2007 _ 2008 scenic 2 dizel prilivege full opsiyonlu almayı kafama koydum. Scenic in yerini malesef hiçbir araba dolduramıyor....
HOCAM ben uzun yol yaptığım için (yılda 25000km) az yaksın diye dizel otomatik sporttourer düşünüyordum.hiç incelemedim ama daha hiç tanımıyorum aracı.niye memnun kalmadınız.sceniki arayacaksak hiç bulaşmayalım.aracımdan memnunum hiç bir sorunu yok bu arada memnunum.değmez mi sizce