2004-2009 Scenic Özellikleri ve Donanimları

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 benim gider var sanıyordum yokmus demekki. dediğiniz öncam altından değilde, tavandaki orta lambanın oldugu yer ıslanıyor.ön sanroof camının arka kısmında cama yapışık plastik şerit biraz deforme olmuş gibi eskimiş , demekki ordan alıyor.(nereden bulacaksak artık)forumlarda gider temizliği denince oradan sandım.tesekkurler.
sunroof contası deforme olunca dediğinizi yapabilir ; yada sunroof badem ayakları bitikse. Ama ayak altlarına su alma tamamıyle silecek altlarındaki havuzlar dolunca ve gider yaprak, vs malzemelerden tıkanınca ; tahliye edilemeyip dolan su ayak altlarındaki gizli gözlere doluyor. bu gözlerdeki kalın süngerde suyu emdiğinden acilen bu giderlerin önce temizlenmesi ve bu bahsettiğim süngerlerin sökülüp güneşte en az 2-3 gün bekleyip tam kuruması gerek. yoksa agır bir koku yapar ve ayak alt eşikteki R2 soketi su ve nemden oksitlenip ilerde dijital ekran da tuhaf arızalar almaya başlar. sistemde sıkıntı olmasa da bu soketler oksitlenince veya paslanınca tuhaf arızalar almaya başlar. yağmurlar iyice başlamadan bence en kısa sürede tedbirini alın .

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğiniz gibi ayak altına alması tehlikeli olabilir şükür oraya almıyor, tahliyeleri temizlettim geçenlerde. sanroofa bi conta bakayım yarın.

avcihuan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2007 grand scenicte lastikler run flat uyumlumu, bilgisi olan varmi

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sunroofun bademlerini degistirdik sorun cozuldu.darmadagin olmuslar ilk defa degisti.tikirti sesi de kesildi.sunroofu actigimda elle salladigimda baya sallaniyordu simdi tas gibi.150 tl aldilar.bidakine kendim yapacagim

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz 20 liraya alıp kendimiz değiştirmiştik bademleri. Basit basit işler için dünyanın parasını istiyorlar. Hiç insaf kalmamış bu sanayi tayfasında

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2007 grand scenicte lastikler run flat uyumlumu, bilgisi olan varmi

Runflat alıp ne yapacaksınız? Bmw kullanıcıları bile runflat kullanmayı sevmiyor. Bu lastiği her lastikçi değiştiremiyor düzgünce. Mutlaka bir yerlere zarar veriyorlar. Normal lastik çok daha mantıklı

avcihuan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternet üzerinden sipariş verdiğim lastik stokta kalmadı, ama run flat olanı vardı
O yüzden sormuştur
Birde jantlarin orta göbeklerini soken anahtar nerdedir

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anahtar kayıpsa parçacılarda 15 tl civarı