2005 kangoo rampada arıza ışıkları yakıyor

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 2005 kangoo aracım var geçen sene çok nadır rampalarda arıza veriyordu pc ye bağlattım df137 verdi
yakıt yolu basıncı regülasyon işlevi,basınç minimum değerin altında
yakıt yolu basınc regülasyon işlevi,düşük akış akımı maksimum değerin üstünde
bu iki açıklama var basınç regülatörü değişti ama hala aynı arızayı veriyor ve çekişte hafif düşme var eskiye göre böyle bir sorunla karşılaştınız mı acaba yardımcı olabilir misiniz

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de var ayni sorun :) çok takilma sıkıntın enjektorlerde. Bende yokusta deil yuklenince hemen yakiyor. Kışın zor çalışıyormuydu?

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır çalışması normal kışın da ne kadar soğuk olursa olsun hemen çalışıyordu rölantide tıtreme falanda yok duman sorunu da yok enjektör geri dönüşleri de iyi gibi geldi bana kontrol ettim çoğu usta da ezberci hemen 2 3 bin masraf çıkarıyor bişey yapmadan :soru

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tuhaf. belki birçok sebebi vardır. ben bi sorun yapmadığı için arkasına düşmedim. aracı abimden almıştım. o mazot pompasınıda yaptırdığı için ondan olacağını düşünmüyorum. bakalım. çözebilirsen takipteyim konuyu.

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki siz enjektörleri değiştirdiniz mi sorun hala devam ediyor mu.bakalım araca yuksek basınc testi yaptırmayı dusunuyorum birde bir boşluk bulup aracı samsun a getirince :servis

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki siz enjektörleri değiştirdiniz mi sorun hala devam ediyor mu.bakalım araca yuksek basınc testi yaptırmayı dusunuyorum birde bir boşluk bulup aracı samsun a getirince :servis
yok ya nerdee :D 1250 den aşağı enjektör yok :S

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin 4 enjektörde mi değişmesi gerekiyo kardeş:soru

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben kendi aracimda Enjektorden supheleniyorum. Zaten bu ariza için deil herturlu deismesi gerek benim aracinkiler. Para olsa deistirip yazardim sonucu ancak su an icin idare etmem gerek. Venim araç kisin soguklarda calismiyordu. Ya vurdurarak yada balata spreyi hariç

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben kendi aracimda Enjektorden supheleniyorum. Zaten bu ariza için deil herturlu deismesi gerek benim aracinkiler. Para olsa deistirip yazardim sonucu ancak su an icin idare etmem gerek. Venim araç kisin soguklarda calismiyordu. Ya vurdurarak yada balata spreyi hariç

anladım kardeş benim araç da rampalarda daha cabuk bayılıyo çekiş düşüklüğü var inşallah halledersin sorununu şu an çalışmasında çekişinde bi sorun var mı peki

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım kardeş benim araç da rampalarda daha cabuk bayılıyo çekiş düşüklüğü var inşallah halledersin sorununu şu an çalışmasında çekişinde bi sorun var mı peki
valla çekişi orta halli. benim araç taksi çıkması olduğu için yağ yakmada var sabahları çalışmamada. kışın sabahları çalışmayınca balata spreyi ile çalışıyordu. havalar ısındıkça kendiliğinden çalışıyor. dur sana 0 100 km hızı atım izle çekişini :D şöyle 2 3 bin lira param olsa motoru indirmeyi düşünüyorum. biraz gelir elimden bakalım kısmet. youtubede diğer videolarımda kangoo kalorifer peteği değişimi videomda var acizane bana ait :)