2005 kangoo rampada arıza ışıkları yakıyor

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdem55 videodaki aynı durum bende de vardı. İlk zamanlarda ben de boyle idare etsin dedim. Zaten ikazlar yanınca gazdan ayağımı çekince birazdan sonuyorlardı. Sonraaaaa geçen yaz sinoptan donerken boyabat tünel rampası vardır. Orada da yandılar ama gaz kesmedim, az kaldı rampayı bitiriyim, motoru rahatlatırım dedim. İkazları 3ü de yanık 2 dakika filan rampayı tırmandım. Sonra birden motor kendini kapattı. Araba stop etti. Emniyete çektim. Araba çalışmıyor. Ekranda akü filan başka ikazlarda yanmaya başladı. 10 dakika marş basmadan bekledim. Sonra çalıştı. İstanbula gelince hemen sanayiye. Enjektörlerden biri işeme yapıyomuş. Onu ayarladılar. Bilgisayara bağladılar. Mazot filtresinde su çıktı. O da değişti. O gün bugündür maşallahı var.
Kangoo3457 valla bende onceden ariza lambalari yaninca cekiyodum gazdan ayagimi sönüyodu sonra cekmemeye basladim ne olcaksa olsun dedim istanbula gitti geldi araba bisey olmadi sonra gecenlerde ben sivasa gittim baya rampa olduğu icin hic cekmedim gazdan bisey olmadi yani ama oyle aniden stop ettiyse bende bi enjektorlere bakitiyim em iyisi sıkıntılı yani

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hacim bide motor sesini çekip atarmisiniz. Ben yarin atayim. Benim motor pancar motoru gibi. Hele enjektörlerim varya çat çat vuruyor. 1 sene kadar daha idare etse motor yaptiricam inş. Eskiden malatya antep arasi giderdim. Artik memlekete antepe geldim gaziantep araban arasi yolum. Kalirsam da gece değilse pek sikinti olmaz inş. Yine de yolda birakmaz inş.

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hacim bide motor sesini çekip atarmisiniz. Ben yarin atayim. Benim motor pancar motoru gibi. Hele enjektörlerim varya çat çat vuruyor. 1 sene kadar daha idare etse motor yaptiricam inş. Eskiden malatya antep arasi giderdim. Artik memlekete antepe geldim gaziantep araban arasi yolum. Kalirsam da gece değilse pek sikinti olmaz inş. Yine de yolda birakmaz inş.
Onu su anda cekememde haftasonu gidiyorum kardes eve ama motor sesi normal ya oyle vurma falan da yok ses fazla degil yani☺farkli bi ses direksiyon pompasinin motoru baya ses yapiyo yani. Insallah idere eder seni ama bu motorla cok hassas usta uzmeye gelmiyo hic

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://youtu.be/Veii93C4Bg8
Benim kangoo'nun calisma böyle kardes ☺

maşallah senin arabanın sesi güzel. Allah kaza bela göstermesin. yani konuştukça resmen ikiz diycem bizim araba senin arabadada oıl ok yazıyor göstergede onu araştırdınmı hiç ? bendede öyle diyor. arabada yağ olduğu zaman bazen hiç yağ yok diyor bazen oıl ok yazıyor :S

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sagolasin kardesim allah razi olsun amin cumlemize kaza bela gostermesin allah Oil ok yaği kontrol ediyo diye biliyorum ben yani hic yag yok demedi bugune kadar insallah demez de ☺sen yag yakiyo demistin ya ondan oil ok demeyebilir

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sagolasin kardesim allah razi olsun amin cumlemize kaza bela gostermesin allah Oil ok yaği kontrol ediyo diye biliyorum ben yani hic yag yok demedi bugune kadar insallah demez de ☺sen yag yakiyo demistin ya ondan oil ok demeyebilir

hacım araştırdım öyleymiş ya. yağ tamam demekmiş. konuda uçtu gitti ama başka yerlere rampa işini çözebilirsen takipteyim :D

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta bu işi bugun çözdüm galiba araci hafta sonu köyden aldim bugun erkenden sanayinin yolunu tuttum enjektorler ve mazot pompasi söküldü sonra pompaciya göturdum orda kontrol ettiler tahmin ettigim gibi enjektorlerde sorun cikmadi pompada sorun çıktı 500 tl ye pompayi tamir ettirdim adam yani iyi bi usta çıktı neyse onu soyledi cogu usta saglam parcayi bile ezbere degistiriyo yani☺neyse yani taktırdım arizalari sildiler simdilik sorun yok araba alt viteslerde su anda 4 bin deviri cok rahat geciyo canlandi onceden boyle değildi. Hazir triger falan sökülmüşken set de değişti çünkü arac 6 senedir bizde hic degismemisti triger v kayisi devir daim pompasi sizdirmaya baslamis o değişti motor ust takozu yarilmis %20 si tutuyodu o değişti arka amortisorler patlak ti onlari degisdirttim baya bi masraf çıktı yani 😬