2005 kangoo rampada arıza ışıkları yakıyor

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araştırmalarıma göre reil müşüründende olabilir diyorlar. bu sitedekileri bir okursanız sanki tam sizin arızaları söylüyor araçlar farklı olsada :D link

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araştırmalarıma göre reil müşüründende olabilir diyorlar. bu sitedekileri bir okursanız sanki tam sizin arızaları söylüyor araçlar farklı olsada :D link
valla kardeş bende çok araştırdım düzgün bi sonuç yazan yok yabancı forumlara bile baktım :D rail basınç müşürü değişti benim arabanın ondan yapar dedi ustalar 300 tl ye değişti denedim yanmadı sonra yine yanmaya başladı arıza lambaları

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla çekişi orta halli. benim araç taksi çıkması olduğu için yağ yakmada var sabahları çalışmamada. kışın sabahları çalışmayınca balata spreyi ile çalışıyordu. havalar ısındıkça kendiliğinden çalışıyor. dur sana 0 100 km hızı atım izle çekişini :D şöyle 2 3 bin lira param olsa motoru indirmeyi düşünüyorum. biraz gelir elimden bakalım kısmet. youtubede diğer videolarımda kangoo kalorifer peteği değişimi videomda var acizane bana ait :)
senin kangoo iyi hızlanıyo yine km sine rağmen maşallah :bravopeki rektefe oldu mu bu km ye kadar ilk nesil dcı lar çabuk motor yiyo diyorlar hava yastığı ısığı benim kangoda da yanıyodu ön koltukların altındaki soketten yapıyodu halletmiştim seninki başka bi yerden mi yanıyo hafta sonu bende atarım 0 100 ona göre yorumlarsın :eyv

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin kangoo iyi hızlanıyo yine km sine rağmen maşallah :bravopeki rektefe oldu mu bu km ye kadar ilk nesil dcı lar çabuk motor yiyo diyorlar hava yastığı ısığı benim kangoda da yanıyodu ön koltukların altındaki soketten yapıyodu halletmiştim seninki başka bi yerden mi yanıyo hafta sonu bende atarım 0 100 ona göre yorumlarsın :eyv
reis abim taksiciydi. bildiğimiz kadarı ile daha önce rektefe olmamış hiç. ama abimdeyken çok masraf etmiş. şanzıman rektefe olmuş. kullanıma bağlı bence tamamen motor. ilk aldığımda korkuyordum artık ne olur diye ama valla yağ yakma dışında başka bir sıkıntısı yok bana. hava yastığı ışığını kalorifer peteği patladığında koltukları söküp alt taban halısını çıkarıp yıkamıştım antifiriz çürütmesin diye. 2 3 ay öyle durdu bağajda soketi de takmamıştım. 3 hafta önce paspası takıp soketleri de taktım ışık söndü :) bu video 1 1.5 aylık var ondan yanıyordu:D yabancı forum sitelerinde bende araştırdım google çeviri yapıp ama hiç biri sorunu çözüp yazmamışlar. acaba benim sorunumda enjektörlerden değilmi hımm motoru ben indirmeyi düşünüyorum. ilk başta silindir kapağını söküp takıcam yapabilirsen zaten en önemli yer triger sente ayarı ve üst kapağı sıkma. hatta rektefeci ile konuştuğumda adamlar sen sök getir biz üst kapağı torkunda sıkıp veririz demişti. ama şu anda maddi durumum yok. :D can boğazdan gelir biraz daha yaksın bakalım araba yağ :)

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
reis abim taksiciydi. bildiğimiz kadarı ile daha önce rektefe olmamış hiç. ama abimdeyken çok masraf etmiş. şanzıman rektefe olmuş. kullanıma bağlı bence tamamen motor. ilk aldığımda korkuyordum artık ne olur diye ama valla yağ yakma dışında başka bir sıkıntısı yok bana. hava yastığı ışığını kalorifer peteği patladığında koltukları söküp alt taban halısını çıkarıp yıkamıştım antifiriz çürütmesin diye. 2 3 ay öyle durdu bağajda soketi de takmamıştım. 3 hafta önce paspası takıp soketleri de taktım ışık söndü :) bu video 1 1.5 aylık var ondan yanıyordu:D yabancı forum sitelerinde bende araştırdım google çeviri yapıp ama hiç biri sorunu çözüp yazmamışlar. acaba benim sorunumda enjektörlerden değilmi hımm motoru ben indirmeyi düşünüyorum. ilk başta silindir kapağını söküp takıcam yapabilirsen zaten en önemli yer triger sente ayarı ve üst kapağı sıkma. hatta rektefeci ile konuştuğumda adamlar sen sök getir biz üst kapağı torkunda sıkıp veririz demişti. ama şu anda maddi durumum yok. :D can boğazdan gelir biraz daha yaksın bakalım araba yağ :)
valla motor inirmek biraz sıkıntılı iş hee indirirsin tabi ama bu motorlar biraz kompleks gibi geldi bana yani sadece rektefe ile olmaz gibime geliyo elektronik parça cok basınç testi falan veya enjektörlerde sorun olsa sen değiştirsen bu sefer kodlanması gerekiyo beynin okuması için inşallah fazla bi masrafın olmadan halledebilirsin sorunu :D benim arabanın da çekişi düşmüştü bi ara baya turbo vakım hortumu ile map sensörün hortumları yarılmış basıncı iletemedği için çekiş düşmüştü onları kompresör hortumu ile değiştirdim çekiş normale bindi baya egr yi de iptal etmişler senin ki de öyle mi:D

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla motor inirmek biraz sıkıntılı iş hee indirirsin tabi ama bu motorlar biraz kompleks gibi geldi bana yani sadece rektefe ile olmaz gibime geliyo elektronik parça cok basınç testi falan veya enjektörlerde sorun olsa sen değiştirsen bu sefer kodlanması gerekiyo beynin okuması için inşallah fazla bi masrafın olmadan halledebilirsin sorunu :D benim arabanın da çekişi düşmüştü bi ara baya turbo vakım hortumu ile map sensörün hortumları yarılmış basıncı iletemedği için çekiş düşmüştü onları kompresör hortumu ile değiştirdim çekiş normale bindi baya egr yi de iptal etmişler senin ki de öyle mi:D
bendede egr yok. ama iptal mi edilmiş hiç mi yokmuş bilmiyorum ama sanki hiç yokmuş gibi. benimki eski nesil motorsa belki fabrika çıkışı yoktur hiç :D aslında turbo murbo hep masraf işi ha gaza bastımı şöyle geriye yapıştırması biraz hoş bide sollamada felan bastımı çok güzel, ama yoksa yok yağ basmış yok hortumu çıkmış yok bilmem nolmuş:D motor indirmeyi tam karar verirsem önce üst kapak söküp takıcam triger değiştirmiş gibi mesela :D yapabilirimde çalışırsa söküp götürürüm yok çalışmazsa çekiciyle tamirciye bu çalışmıyor diye götürürüm :D zannederim benimde o hortumlar çatlak olabilir bir arabende bakayım onlara kompresör hortumu güzel fikir :eyv:D

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://youtu.be/xP2oONxhIPs
Benim 0 100 de bu bi kere denedim ugrasmadim yani tasli asfalt ti sicak degil yani bide lastikler 175 70r 14 bu kadar anca yani önceden alt devirler daha canlıydı 😁

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kangoo3457

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdem55 videodaki aynı durum bende de vardı. İlk zamanlarda ben de boyle idare etsin dedim. Zaten ikazlar yanınca gazdan ayağımı çekince birazdan sonuyorlardı. Sonraaaaa geçen yaz sinoptan donerken boyabat tünel rampası vardır. Orada da yandılar ama gaz kesmedim, az kaldı rampayı bitiriyim, motoru rahatlatırım dedim. İkazları 3ü de yanık 2 dakika filan rampayı tırmandım. Sonra birden motor kendini kapattı. Araba stop etti. Emniyete çektim. Araba çalışmıyor. Ekranda akü filan başka ikazlarda yanmaya başladı. 10 dakika marş basmadan bekledim. Sonra çalıştı. İstanbula gelince hemen sanayiye. Enjektörlerden biri işeme yapıyomuş. Onu ayarladılar. Bilgisayara bağladılar. Mazot filtresinde su çıktı. O da değişti. O gün bugündür maşallahı var.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
erdem55 senin arabanın da maşallahı var ya :D ama dikkat ettim de arıza ışığı yanmıyor. seninki daha sağlam herhalde arıza neyse artık.

erdem55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
erdem55 senin arabanın da maşallahı var ya :D ama dikkat ettim de arıza ışığı yanmıyor. seninki daha sağlam herhalde arıza neyse artık.
Eyvallah sagolasin ama daha atakti benimki arac yukluyken rampada yakiyo motora yuk binince duz yolda yanmiyo
[emoji3]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi