2005 Scenic 1.6 Privilege Otomatik ile aranızdayım

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu aracı alacak gayet şanslı kişiyi merak ediyorum. Aracım olmasa kaçırmazdım heralde :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 bin km periyodik bakım yaptırdım. 300 TL tuttu. Filtreler, yağ, bujiler ve rotlar değişti. Rot değişince rot+balans ayarı yaptırdım. Onu yaptırırken çelik jantlara torna yaptırıp forma sokturdum, balataların etrafındaki paslanmalara uygulama yaptırdım. Bunlar da 150 TL tuttu. Sağ xenon ampul değişti, o da 150 TL. 600 TL ile kışa hazırım :)

Ama geçen biri dönüşte sürtmüş, yüksek bir araçtı sanırım, sol arka stop lambasını ucundan azıcık kırmış. Kullanıma engel değil, pek de fark edilmiyor ama sol arkadan bir sürtme yaşadı.

ergunresul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rRoAGB.jpg7Prljm.jpgqRZ5z3.jpgMW3Oj6.jpgQWo6jA.jpg
9EPnj9.jpgPBZyjv.jpgLEWBqJ.jpg1rl8A1.jpg
n23Xq1.jpgV61kJq.jpgXJrVkO.jpg
:halayScenic’in bu kasası ilk çıktığında yolda gördüğüm zamanı hatırlıyorum, iç geçirmiş, çok beğenmiştim. 10 küsur yıl sonra bizim de bir Scenic’imiz oldu. Evin ikinci aracı, eşime aldık. Severek kullanıyoruz.

Aldıktan sonra epey bir uğraşmam gerekti. Ekspertiz raporuyla, 2-3 bin fazla verip temiz aldığımı düşünüyordum ama aldıktan sonra sorunlar çıkarttı. Çoğunu yetkili serviste olmak üzere tümünü orijinal parça ile yaptırdım.

Süspansiyon, rot, salıncak, disk vb. değişti. Yakıt ve ateşleme sistemi pompasına kadar tümüyle değişti. Akü değişti. El freni motoru değişti. Michelin en son ürünü Cross Climate lastikler takıldı. Havalandırma elektriği değişti. Silecek kolları ve silecekler değişti. Çeki demiri kapağı düşmüştü takıldı. Arka susturucu değişti. Susturucu bağlantıları yenilendi. Karter koruma yenilendi. Radyatör borusu vb. birkaç kablo ve boru değişti. Şanzıman yağı yenilendi. Şanzıman kulağı yenilendi. Aklıma gelenler bunlar, değişmeyen kaldı mı, galiba kalmadı. Bu yaşta bir aracın buna ihtiyacı vardı, ben de paraya acımadım. Hepsi orijinal yedek parça. Kaskodan bir anahtar daha aldım, iki oldu.

Kaporta boyasına orijinalliği anlaşılsın diye dokunmadım. Aracın plastik aksamlarını, tampon ve panjur gibi hepsini kendi rengine boyattım. Ön konsol, kapı üzerindeki plastik parçaları boyattım. Direksiyon derisini yenilettim. Anteni köpekbalığı yaptım. Tavanı siyah folyo kaplattım, cam tavan yok diye böyle yaptım. Derinlikli paspas ve bagaj havuzu aldım. Rüzgârlık ve pencere kromajları taktırdım. 3M cam filmi yaptırdım. Ön park sensörü taktırdım. İç aydınlatmaları, plaka aydınlatmalarını vb. kaliteli LED yaptırdım. Bagaja ekstra LED aydınlatma yaptırdım.

En son geçen hafta triger ve ona bağlı devirdaimi vb. değiştirdim. Periyodik bakımını aldığım gün yaptırmıştım. Üç bin km sonra ikinci periyodik bakıma gireceğim. Yedi bin km yol yaptık. Şehir içinde kısa mesafede kullanılıyor. İşten eve. 9.2-9.3 LT ortalama gösteriyor. İtalyan LPG var, ama benzin ve LPG karışık kullanıyoruz. Eşim kullanırsa benzin, ben kullanırsam LPG gibi.

Ucuz olmadı, kolay da olmadı, ama hobi aracım oldu. Eşim ve çocuklarım da güvenle binsin istedim. Aileden eski reno’cuyuz, yetkili ve özel servis tanıdıklar var. O nedenle vakit ayırıp ilgilenmek eğlenceli de oldu. Severek kullanıyoruz. Foruma Fluence Icon Dci aldığımda üye olmuştum, o zamandan beri takip ediyorum, çok yararlandım. EMEK verenlere teşekkürler.
Hayırlısı olsun. Bende 7 Koltuk bakmaya başladım.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• rRoAGB.jpg
    rRoAGB.jpg
    276.6 KB · Görüntüleme: 0
  • 7Prljm.jpg
    7Prljm.jpg
    363.1 KB · Görüntüleme: 0
  • qRZ5z3.jpg
    qRZ5z3.jpg
    307 KB · Görüntüleme: 0
  • MW3Oj6.jpg
    MW3Oj6.jpg
    302.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 9EPnj9.jpg
    9EPnj9.jpg
    285.8 KB · Görüntüleme: 0
  • PBZyjv.jpg
    PBZyjv.jpg
    189.2 KB · Görüntüleme: 0
  • LEWBqJ.jpg
    LEWBqJ.jpg
    223.4 KB · Görüntüleme: 0
  • n23Xq1.jpg
    n23Xq1.jpg
    226.8 KB · Görüntüleme: 0
  • V61kJq.jpg
    V61kJq.jpg
    270.1 KB · Görüntüleme: 0

albyrk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bende 2005 model scenic privilege sahibi oldum yaklaşık 1ay önce aracı yeni yeni keşfediyorum.Sizlere bazı takıldığım mevzuları sormak istiyorum öncelikle xenonların yukarı aşağı ayarı var mı çünkü benim aracınkiler yukarıyı gösteriyor karşıdan gelenler sellektör atıyor.Katlanabilir aynalar da da sıkıntım var aldığımda sol taraf fazla açılıyordu sağ taraf sağlam dı herhalde birisi zorlamış kapanıyor ama açılırken tam açılmıyor aynaları Nerede yaptırabilirim ankara da şimdi den teşekkürler

merakli76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar Nurettin ben; hepinize hayırlı sürüşler diliyorum. Allah cc kaza bela vermesin. Ben de dün itibariyle 2006 Scenic Privilege aldım-ayrıcalıklı olmak adına. Otomatik, deri koltuk. sunroof cam tavanlı. Kocaeli Körfezdeyim. Mutlu paylaşımlar yapıp bilgilerimizi arttırmayı sağlayabiliriz.

merakli76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bende 2005 model scenic privilege sahibi oldum yaklaşık 1ay önce aracı yeni yeni keşfediyorum.Sizlere bazı takıldığım mevzuları sormak istiyorum öncelikle xenonların yukarı aşağı ayarı var mı çünkü benim aracınkiler yukarıyı gösteriyor karşıdan gelenler sellektör atıyor.Katlanabilir aynalar da da sıkıntım var aldığımda sol taraf fazla açılıyordu sağ taraf sağlam dı herhalde birisi zorlamış kapanıyor ama açılırken tam açılmıyor aynaları Nerede yaptırabilirim ankara da şimdi den teşekkürler
albyrk benim de sol ayna katlanmıyor. Elektronik aksamı zarar görmüş. Yaptırdı iseniz maliyeti hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

albyrk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meraklı76 daha yaptırmak nasip olmadı ama yaptırınca sizlede paylaşırım.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kendi araçlarınızla ilgili ya da Scenic ile ilgili genel sorun ve sorunlarınızı kendi başlıklarınızda ya da ilgili başlıklar altında yazınız lütfen. Burada yaptığınız size özel paylaşımlar benim başlığın sayfa sayısını gereksiz artırıyor, takibi zorlaştırıyor.

Son düzenleme:

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı sattım, bugün noter işlemlerini yaptık. Sahibinden.com’daki ilanı canlardırdım o gün arandı, ertesi gün kaparo aldım. Bayram diye bugüne bekledik, bugün de satış gerçekleşti. 33 Bine satıldı. Doğrusu, aracı sattığım için içim buruk, alışkanlık yapan konforlu bir araçtı. Bundan sonra alacağımız araç da mecburen buna yakın bir şey olmalı, cidden ferahlığına vb. alıştık, bağımlılık yaptı. Şu an Kadjar bakıyorum, bütçemi ayarlayabilirsem alacağım, Kadjar alırsa yine foruma devam edeceğim. Bugüne kadar ilgi gösteren, yardım eden forumdaşlara teşekkür ederim.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi