2005 Scenic 1.6 Privilege Otomatik ile aranızdayım

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forum’da Scenic başlığını takip ettiğimden beri epey bilinçlendim. Bu aracı alırken o kadar bilgim yoktu. Araba pazarına bir VW Golf Plus’a bakmak için gitmiştim, onu beğenmeyince bunu gördüm, önceden de yüzeysel bir hevesim vardı, denk gelince test ettirip aldım. Keşke daha iyi araştırıp, sabırlı davranıp sunroof’lu, tam deri ve 2000 motor alsaymışım. Ama önemli olan kazasız, belasız kullanmak :) Teşekkür ederim.
Kardeşim bir Scenic hayranı olarak bende hayırlı olsun dileklerimi iletmek isterim. Kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanmanı dilerim. Scenic tutkudur. Bağımlılık yapar. Bayağı masraf yapmışsınız. Ama fazlasıyla değmiş. Renk ile bir defa +1 ile başlamışsınız. Benimde bu renk 2000 motor , tam deri privilege aracım vardı. Bu renk bu arabaya çok yakışıyor. Avni bey de bana hak verecektir. ( KIRMIZI OLSUN ; ÜÇ KURUŞ FAZLA OLSUN ) Kimi araç vardır ; ne kadar masraf etseniz de bir şeye benzemez. Ama sizin aracın Maşallahı var . Döşemeler ,dış boya çok güzel. Sunroof olayına arkadaşlara % 100 katılıyorum. Aracın içini Çok ferah ve havadar yapıyor. Ama sağlık olsun. bu halide çok güzel. Ben ön park olayını merak ettim. servistemi takıldı ve ekranlımı ? Bildiğiniz gibi Orijinal arka park sensörler görüntülü değil ; sesli ikazlı. Bende kendi aracıma orijinal ön park sensörü yaptım. Ama işlem resimlerimi bulamadım. tekrar yeni baştan söküp takmakta çok uzun sürer. Bakayım ; resimleri bulursam slayt hazırlayıp sitede yayınlayacağım. Bendeki Orijinal ön park sensör çalışma şekli : araç çalışıp geri vitese takınca ön ve arka sensörler aktif oluyor. araç hangi bölge yakınsa o bölge uyarı sesi kesik kesik ötmeye başlıyor. Ta ki 30cm kalana değin. 30cm den sonra düz ötmeye başlıyor. arka sensör ile ön sensör sesleri bariz bir şekilde farklı ötüyor. Araç park esnasında 12km üstüne çıktığında park sensör devreden çıkıyor. O yüzden sizin ön park sensörleri merak ettim. Tekrar hayırlı olsun.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Yusuf Bey, sizin paylaşımlarınızdan epey ilham aldım. Ama bilgim/becerim o kadarına yetmedi. Yapabildiğim kadarıyla yaptım.

Ön park sensörünü de ne yazık ki “çakma style” yaptırdım. Yanlış hatırlamıyorsam şu ürünü taktılar. Yani arka park sensörünü ön gibi taktılar. Ama vitesle bağı yok, direkt aküden güç alıyor. Arada bir anahtar var, direksiyonun sol altında uygun yere, sırıtmayan bir butonla temiz işçilikle yaptırdım, orijinal gibi duruyor. Eğer arabayı park edeceksek açıp kullanıyoruz. Pek işlevsel değil ama alışınca sorun olmadı. Doğrusu arabanın burnuna alışınca kullanmaz bile olduk. Çok özel durumlarda kullanır olduk.

Geçen gün benim aracın bir benzeriyle yan yana geldim. İnip foto çektim :) Ama onda eksik donanım vardı, ön cam fıskiyesi yoktu.

Fakat bugün akşam üzeri sol taraftan bir şahin tamponuyla çizip kaçtı, virajlı bir yokuş çıkarken yukarıdan gelen araç dönüşte iyi kıvıramadı sıyırdı. Minik bir ezik ve çizik oldu. Yokuş yukarıyım diye dönüp takip de edemedim. Sağlık olsun, beterinden saklasın dedim. Ne diyeyim!?

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun oda nazar boncugu olur arabaya :)

ateşhan60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsn nazar değmiş aracınıza bende de aynısı var diyeceğim ama sizinki çok farklı ve güzel olmuş. Umarım şanzıman sıkıntısı yaşamassınız çok beğenerek aldığım arabadan soğudum gülü kullanmak nasip etsin size ben satacağım. ama merak ettim ne kadrlık bi masra yaptınız

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsn nazar değmiş aracınıza bende de aynısı var diyeceğim ama sizinki çok farklı ve güzel olmuş. Umarım şanzıman sıkıntısı yaşamassınız çok beğenerek aldığım arabadan soğudum gülü kullanmak nasip etsin size ben satacağım. ama merak ettim ne kadrlık bi masra yaptınız

Teşekkür ederim. Şu an için bir sorun yok şanzımanda ya da bir başka yerde. Keyifle kullanmaya devam ediyoruz. Masrafımı yazacağım ama benimki anormal bir durum oldu. Huyum kurusun, kolay kolay bir şeyden vazgeçemem, oldu mu da iyisi olsun isterim. 30 bine aldım, ıvırı zıvırı derken 45 binlere dayandı masrafım. Alalı da daha bir yıl olmadı. Doğrusu mantıklı bir harcama olmadı, ama oldu işte. Tabii rakamın yüksekliğinde çoğu işin yetkili serviste yapılmasının etkisi büyük. Hepsini özel serviste yaptırsaydım bu kadara çıkmazdı. İlk fırsatta tüm faturaları tarayıp yükleyeceğim, o zaman toplamasını da yapmış olurum. Şu an kabaca yazdım.

Eşim ustalaşınca bir-iki yıl sonra satarsam eğer, bende sonra alacak olan yaşadı :) ya da bu kadar masraf yaptıktan sonra hurdaya çıkana kadar araç bizde kalmaya devam edecek ;)

Son düzenleme:

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cam çıtalarını ve rüzgarlığısiz mi aldınız.bende biraz şekil yapmayı düşünüyorum.ınternetten mi aldınız

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cam çıtalarını ve rüzgarlığısiz mi aldınız.bende biraz şekil yapmayı düşünüyorum.ınternetten mi aldınız

Evet, ama nereden aldım hatırlamıyorum. Aracı ilk aldığımda almıştım, epey zaman oldu. Arka rüzgârlık için üretilmemiş onu hatırlıyorum, sadece ön camlar için satılıyor.

Ön camdakiler iyi hoş da, camı az açtığınızda kapatmak isterseniz az geri düşebiliyor, hemen kapanmıyor. En alttan alınca rahat kapanıyor, ama dediğim gibi az açıkken tekrar kapanması için tekrar kapat yapmak gerekiyor.

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler.

Son düzenleme:

Halit Tuncer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler.rüzgarlık almayalım sorun çıkarıyorsa.çıtalar şık.arabanızda tertemiz yapmışsınız.çok güzel.paspaslar araca özel galiba.arada girip bakıyorum aracınıza:)

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler.rüzgarlık almayalım sorun çıkarıyorsa.çıtalar şık.arabanızda tertemiz yapmışsınız.çok güzel.paspaslar araca özel galiba.arada girip bakıyorum aracınıza:)

Teşekkür ederim :çak Rüzgârlık camın çıktığı yerin içine sıkıştırılarak takılıyor, diğer arabalar gibi kapının üzerine yapıştırılmıyor. Sorun da bundan çıkıyor. Az açık camı kapatmak isterseniz camı kaldıran sistem kısa mesafede hızlanamadığından o sıkışıklığa giremiyor ve geri düşüyor. Ben yine de ısrarla kullanıyorum. Sigara içmiyorum ama camdan giren rüzgârdan rahatsız oluyorum ya da aracı havalandırmak için iyi oluyor.