2005 Scenic 1.6 Privilege Otomatik ile aranızdayım

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç güzel duruyor

susurluklu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun bende var sanraf vede tavan camıda var cok memnunum ama şanzıman sorunum cıktı 180 km revizyon oldu 4200 tl hayırlısı allah kaza bela vermesin

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun bende var sanraf vede tavan camıda var cok memnunum ama şanzıman sorunum cıktı 180 km revizyon oldu 4200 tl hayırlısı allah kaza bela vermesin

Geçmiş olsun, kötü olmuş, 4.200 TL az para değil, ama yapacak bir şey yok. Umarım eskisinden de iyi olur, şimdiden hayırlı olsun.

Benim şanzıman iyi durumda, öyle kalsın diye de bakımını yaptırdım.

Rüzgârlıkların 4 parça olması iyiymiş, ama ön cam aşağıya kadar inmiyor (biri yorum olarak da yazmış), o şekilde ne kadar verimli olur bilemiyorum. Kalitesinin yeterli olacağını varsayıyorum. Eğer sigara içen biriyseniz ya da benim gibi temiz hava araca girsin istiyorsanız bence alın, makul görünüyor. Ama arka koltuklar az kullanılıyorsa benim aldığım ön cam olanı daha iyi bir seçim olabilir, zira aşağıya kadar indiğinden camı daha iyi aralayabiliyorsunuz.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bugün vizeye girdi aracımız, tavan folyo kaplıydı (daha önce yazmıştım), “ağır kusurlu” bulundu ve vizeden geçmedi, “söküp getirin ya da ruhsata işletin” dendi. Sökmeyi tercih ettim, sökerken folyo tavan boyasının verniğiyle beraber kalktı :/ Aynı gün tekrar vizeye gittim, bu sefer sorunsuz geçti.

Kaplamayı yapan yer TÜV’de sorun olabileceğini söylememişti, benim de o an aklıma gelmemişti, ani bir karardı. Daha sonra forumlardan "geçeni de var geçemeyeni de" diye okuyunca şansımı denemek istedim ama anlaşılan geçen varsa nasıl geçtiği belirsiz. Tavanı kaplatmak isteyen varsa bir kez daha düşünsün derim. Benim yaşadığım olay umarım kafasında soruları olanlara ders olur.

Nihayetinde aracı pert olana kadar kullanmayı düşündüğümüz için boyatmaya karar verdim, ama bu sefer acele etmeyeceğim, biraz böyle kullanıp kendimi cezalandıracağım :D

Son düzenleme:

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşım. Malesef folyo sökülerken bazi arabaların vernikleri zayıf düşünce folyo vernik ile beraber geliyor. Size tavsiyem boya yaptirmak yerine kakiteli folyo ile (3M veya oracal 1.sınıf) kaplatarak kullanmaya devam etmeniz. Ruhsata kirmizi ve siyah işletmiz maliyeti ise 80 tl ruhsat sayfasi değişimi. Boyatmaktan daha mantıklı.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşım. Malesef folyo sökülerken bazi arabaların vernikleri zayıf düşünce folyo vernik ile beraber geliyor. Size tavsiyem boya yaptirmak yerine kakiteli folyo ile (3M veya oracal 1.sınıf) kaplatarak kullanmaya devam etmeniz. Ruhsata kirmizi ve siyah işletmiz maliyeti ise 80 tl ruhsat sayfasi değişimi. Boyatmaktan daha mantıklı.

Yorum ve bilgi için teşekkür ederim. Devletle uğraşmayı sevmediğim için ruhsat işi zor gelmişti, ama haklı olabilirsiniz. Tavan boyası için 400-500 TL arası fiyat aldım. Ruhsat, folyo öncesi tavanı verniklerden tümüyle temizletmek ve folyo kaplama da 400-500 civarı tutar gibi. Maliyetler hemen hemen aynı... Bu sefer acele etmeyeceğim, kışı geçireyim, yaza doğru ikisinden birini tercih edeceğim. Bu sefer ruhsata işletip tekrar kaplatma yapabilirim...

Gokhan Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın maşallahı var cidden :) tabiri yerindeyse bal dök yala yani :) allah kaza bela vermesin, sizinle beraber pert olması dileği ile :)

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Severek kullandığımız aracımızı satışa koyduk. Şu an kullanmaya devam ediyoruz. Seneye bu zamanlara kadar daha yeni ve üst model bir araç düşünüyoruz. Değerinde olmasa da, ona yakın bir fiyata satılsın diye şimdiden satışa koydum. Umarım iki taraf için de iyi bir satış olur. İlgilenenlere duyurulur.

Sahibinden.com sitesi satış linki için tıklayınınız. İlan no: 289265296