2014 Clio 1.5 DCI 90 HP EDC Icon Yakıt Tüketimi ve Elektronik Hata Kayıtları

serkantuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu hiç kullanmıyorum. Memlekete giderken ( Trabzon ) açıyorum uzun yolda

emrefsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araçtan bendede var her seferinde ölçerim yakıtı. ortalama yı falan boş verin. bu760 km. yaklaşık 40 lt ile ve hep şehir içi yaptıysanız gayet normal. hatta bu km700 e kadar düşebilir. uzun yolda km. yükselir hatta hep uzun yol ve sabit 100 km hız ile 1000 km aşar bu rakam. önemli olan aracın km de kaç para yaktığı. şu an için bizim arabalar ortalamada 30 kr. yakıyor. bu rakamın 16 kr. lara düştüğü zamanları da biliyorum mazot ucuzken tabi. sizede öneririm her seferde km. nizi sıfırlayın depoyu fulleyin bir depoda ne kadar km yapıyorsunuz ve km de kaç kuruş yakıyorsunuz ölçün. ve kaç lt. mazot koyduğunuza da bakın tabi. ben hep böyle yaparım kafam rahat olur ne yakıyor ne gidiyor bilirim.

Selamlar,
erkran görüntüsü paylaşan arkadaşlar var onlar nasıl 4.5 lara indirmişler, sürüş tarzı mı çok etkiliyor acaba. İnsan arabada problem mi var diyor.
Bu sayfada yoğun trafikte kullanan @serkantuncay da 100km'de 5.5litre gözlemlemiş.

Ben depoyu fulledikten sonra ölçtüğümde 740-50 civarı gitmişti, (700 KM gittim, ortalama tüketim değişmeden 40-50 km gösterirken tekrar doldurdum)
Yani 700 km diye hesaplasak 212 liraya denk geliyor; 30-31 kuruşa geliyor KM'si. Fena değil yine ama günde 80 km yapınca köprü vs eklenince maliyet çok geliyor tabi.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konya şehir içi 2016 yeni kasa 12000 km dizel icon iş yeri 5km gidiş geliş 10 km ortalama tüketim şu anda 4.7 göstermekte Mazotu Lukoilden alıyorum.En fazla 3 vites 60 km hız görüyorum.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
erkran görüntüsü paylaşan arkadaşlar var onlar nasıl 4.5 lara indirmişler, sürüş tarzı mı çok etkiliyor acaba. İnsan arabada problem mi var diyor.
Bu sayfada yoğun trafikte kullanan @serkantuncay da 100km'de 5.5litre gözlemlemiş.

Ben depoyu fulledikten sonra ölçtüğümde 740-50 civarı gitmişti, (700 KM gittim, ortalama tüketim değişmeden 40-50 km gösterirken tekrar doldurdum)
Yani 700 km diye hesaplasak 212 liraya denk geliyor; 30-31 kuruşa geliyor KM'si. Fena değil yine ama günde 80 km yapınca köprü vs eklenince maliyet çok geliyor tabi.
km yi ve ortalamayı sıfırlayıp direk uzun yol yapmaya başlanırsa 4.5 ler yakalanıyor ama o ortalamada depoyu fulle 1200 km yol gider yazıyor ama şehir içine girer girmez iş değişiyor. şehir içi 700 750 km. 40 lt mazot ile gidiyorsan gerisine takılma . mazot pahalı araba ne yaksın. emin ol daha az yakan başka araba yok. yakıyor diyenler ölçmeyi bilmiyor.