2016 model renault talisman' da carplay' i çalişir hale getirdim

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-LINK SISTEMI 3.3.16.98x

sistemim bu imiş (iyice kafam karıştı :) )
yazılımın v8 v9 yada v7 olduğunu nereden kontrol edeceğim.
V7 ise yazılımı değiştirme şansı yokmudur ?
1080 P car play ayarını telefondan nereden yapacağımı bulamadım maalesef . Tarif ederseniz sevinirim

Merhaba,

Sizin sisteminiz v3 oluyor. Yukardaki mesajlarınızı da okuyayım. Tüm bildiklerimi yazayım. Sn. Befe'nin de açıkladıklarını içeriyor.

2017 Mart üretimi demişsiniz. Renault grubu bu sıralarda R-Link'i güncelledi. Sizin de güncel sürümlerden.
Mesela benimki v2'ydi.
Yetkili Serviste v7 'ye güncelledik. Bu büyük güncelleme için yetkili Servise gitmek lazım.
Sonra forumda bilgileri olduğu gibi v8 yaptım(k). Benimki eski sürüm olduğundan sadece Android Auto çalışıyor. CarPlay çalışmıyor. Sizde ikisi de çalışıyor.

Şimdi sizin büyük güncelleme için yetkili servis üzerinden yapmanız gerekiyor (v3.3 olmadığından tam bilmiyorum ama v7 v8'e geçmek için bunu öneriyorlar)
Sonrasında tam ekranı yansıtmak dediğiniz iphone'u tam ekran yansıtmaksa; jailbreak yapılması gerektiği yazılmış. Bunları bilmiyorsanız bence hiç girmeyin derim.

Eğer Carplay ya da Android Auto'yu tam ekran kullanmaksa amaç. Benim böyle v8'e geçtim. Çok rahatım. Tam ekran olarak google Maps, Spotify çalışıyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
R-LINK SISTEMI 3.3.16.98x

sistemim bu imiş (iyice kafam karıştı :) )
yazılımın v8 v9 yada v7 olduğunu nereden kontrol edeceğim.
V7 ise yazılımı değiştirme şansı yokmudur ?
1080 P car play ayarını telefondan nereden yapacağımı bulamadım maalesef . Tarif ederseniz sevinirim
Merhaba tekrar.Sayın @ertangun' un belirttiği gibi v3'ten serviste v7'ye yazılım yükseltmesi yaptırmanız gerekiyor. Yapmak istemiyorlar ve risklerden bahsediyorlar.Ancak mais'i arayınca mais onlara yapmalarını söylüyor ve genelde ondan sonra yapıyorlar bu işlemleri.Bazı servisler gizli özellikleri sıkıntı yapıyor.Mesela carplayi siz açtıysanız bunu bahane ya da sıkıntı haline getirebilirler. V7 yükseltmesi yapıldıktan sonra v8'e nasıl yükseltme yapılacağını video ile forumda talisman sekmesinde paylaştım.Riski olan bir işlem ama v8 ve hatta v9'a heçiş yapan arkadaşlara videoların faydası olmuştu.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi