2016 model renault talisman' da carplay' i çalişir hale getirdim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu bilgiler tecrübeler çok faydalı oldu. Akşam ilk işim Developer Mode'a girmek olacak. Umarım Hardware 2.1'dir.
2.1 olmazsa v8'i de zorlamayacağım. 6 OCak'ı da merak ediyorum servis kaç sürümüne geçirecek.

Servisteki bu işlemi yapan ustadan aldığım bilgi Renault tarafından bazı araçlarda sorun yaşandığından güncellemenin durdurulduğunu söylediler. O kişi direk yazılım sürümüne baktı 2.2. Belki de donanım sürümlerine de bakmaları lazım. Farklı bir donanım sürümünde patlıyor belki de. Atla deve olan bir iş değil sonuçta

Evet bence de hangi seride sıkıntılı ise onu belirlemeliler.Güncellemeniz şimdiden hayırlı olsun.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki Gen 1.1 çıktı burada konuşulduğundan belki başkaları da merak eder yazmak istedim. Bence Megane 2017'lar Nisan öncesi üretimler bu paneli kullanıyor.
CarPlay'le de uğraşmayacağım kesinleşti. Servis güncelleyebilirse Android Auto aktif ederim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hayırlısı olsun.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Benimki de Gen1.1 imiş, hayallerim yıkıldı ama aklıma takılan bir şey var , bu cihazda da developerside içinde carplay ifadeleri geçiyor , çalışmayacak olsa neden geçsin diye düşünüyorum bir yandan . Bu konuyu daha fazla araştırmalıyız gibime geliyor ama .

jLgQ90.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Carplay geçiyor ama anlamı yok.Uzaktan motor çalıştırma ve şeritte tutma da var mesela.Ama çalışmıyor.Ben carplay uyumlu usb ile birçok program kullanıp denedim.Bunun 2016 model araçlarda cihaz değişimi yapıldıysa uyumlu usb değişimi ile yapılabildiğini ilk keşfeden benim.Ama ne yaptıysam bizim araçlarda çalışmıyor.Carplay sadece yazılımsal değil, aynı zamanda donanımsal.Radyo ana ünit içerisinde chip ihtiyacı var.Gen 1.1 de bu yok.

Son düzenleme:

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Carplay geçiyor ama anlamı yok.Uzaktan motor çalıştırma ve şeritte tutma da var mesela.Ama çalışmıyor.Ben carplay uyumlu usb ile birçok program kullanıp denedim.Bunun 2016 model araçlarda cihaz değişimi yapıldıysa uyumlu usb değişimi ile yapılabildiğini ilk keşfeden benim.Ama ne yaptıysam bizim araçlarda çalışmıyor.Carplay sadece yazılımsal değil, aynı zamanda donanımsal.Radyo ana ünit içerisinde chip ihtiyacı var.Gen 1.1 de bu yok.

Yurtdışından ver7 /üzeri Rlink ve yeni USB ile çalışacağı yönünde bilgiler alıyorum. Gen1.1 i Rlink Ver 7 ve üzeri ile deneme fırsatınız oldu mu ?

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yurtdışından ver7 /üzeri Rlink ve yeni USB ile çalışacağı yönünde bilgiler alıyorum. Gen1.1 i Rlinh Ver 7 ve üzeri ile deneme fırsatınız oldu mu ?
Bir önceki mesajımda yazmıştım ve videoda da belirtmiştim, ama bir daha tekrar edeyim; R-Link ana cihazım hw gen 1.1, v7,v8, v9 hepsinde bu videoda da tavsiye ettiğim ve 3 adet ana cihazı değişmiş Talisman ve Megane 4'te bizzat değiştirerek çalıştığını test ettiğim usb cihazını bu 3 yazılım versiyonunda da, kendi aracımda tecrübe ettim. Bu board ve hw gen versiyonunda carplay çalışmaz. Yurt dışı bilgi aldığınız yerde bunu iddia eden arkadaşlar video paylaşmış mı? Nasıl yaptıklarını kanıtlamışlar mı? O tarz içi boş çok fazla paylaşım var.İspanyol,Fransız,İtalyan, Alman hatta Romanya Renault forum ve facebook sayfaları ile yazılım sitelerini takip ediyorum ve sizin dediğiniz tarzda birçok paylaşım gördüm.Ama kanıt sorunca ya da nasıl yapıldığını kapı duvar oluyor.Ben bunu bu board versiyonu ile yapabilene rastlamadım. Ama siz rastladıysanız onlara sorun bence nasıl yapmışlar. Bence size de cevap veremeyeceklerdir.
Siz ve ya yapan birisi varsa paylaşırsa herkese faydası olur.

Bu arada V8, V9 güncellemelerinin nasıl yapılabileceğini de video ile hem youtube hem de forumda paylaşmıştım.Muhtemel sizdeki aracı da bu paylaşımlar vasıtası ile v9'a güncellemişlerdir.Yani tüm yazılım versiyonlarında ben bunu denedim.USB'de halen aracımda takılı.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Bir önceki mesajımda yazmıştım ve videoda da belirtmiştim, ama bir daha tekrar edeyim; R-Link ana cihazım hw gen 1.1, v7,v8, v9 hepsinde bu videoda da tavsiye ettiğim ve 3 adet ana cihazı değişmiş Talisman ve Megane 4'te bizzat değiştirerek çalıştığını test ettiğim usb cihazını bu 3 yazılım versiyonunda da, kendi aracımda tecrübe ettim. Bu board ve hw gen versiyonunda carplay çalışmaz. Yurt dışı bilgi aldığınız yerde bunu iddia eden arkadaşlar video paylaşmış mı? Nasıl yaptıklarını kanıtlamışlar mı? O tarz içi boş çok fazla paylaşım var.İspanyol,Fransız,İtalyan, Alman hatta Romanya Renault forum ve facebook sayfaları ile yazılım sitelerini takip ediyorum ve sizin dediğiniz tarzda birçok paylaşım gördüm.Ama kanıt sorunca ya da nasıl yapıldığını kapı duvar oluyor.Ben bunu bu board versiyonu ile yapabilene rastlamadım. Ama siz rastladıysanız onlara sorun bence nasıl yapmışlar. Bence size de cevap veremeyeceklerdir.
Siz ve ya yapan birisi varsa paylaşırsa herkese faydası olur.

Bu arada V8, V9 güncellemelerinin nasıl yapılabileceğini de video ile hem youtube hem de forumda paylaşmıştım.Muhtemel sizdeki aracı da bu paylaşımlar vasıtası ile v9'a güncellemişlerdir.Yani tüm yazılım versiyonlarında ben bunu denedim.USB'de halen aracımda takılı.

Detaylı bilgilendirmeler için teşekürler. Siz kendi aracınızda deneyip sonuç alamadıktan sonra çalışması gibi bir durum olamaz . Aracı aldığımda ver7 idi serviste güncellenmiş. Bende sizin videolarınız sayesinde önce 8 sonra 9 a güncelledim .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Detaylı bilgilendirmeler için teşekürler. Siz kendi aracınızda deneyip sonuç alamadıktan sonra çalışması gibi bir durum olamaz . Aracı aldığımda ver7 idi serviste güncellenmiş. Bende sizin videolarınız sayesinde önce 8 sonra 9 a güncelledim .

Elinize sağlık.Güle güle kullanın.Ben normalde android auto kullanıyorum. Ancak eğer bir yolunu bulursam ki araştırmayı bırakmadım bu konuda, mutlaka nasıl yapıldığını paylaşacağım.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Carplay ve Androidauto yu aktif etmiştim ama İphone kullandığım için malesef carplayim çalışmıyor ( Gen1.1 e sahibim çünkü ) . Ama bugün önce Huwai marka bir telefonla denedim , telefonu bağlayınca , android autoyu yükle çıktı yükle dediğimde ise ülkenizde desteklenmiyor diye bir mesaj çıktı. Sonuçta açamadım. Sonra Samsung marka bir telefonla deneyince çalıştı , gayet güzelmiş . R_Link'i değiştiremeyeceğime göre bu gidişle telefonu değiştireceğim sanırım :)

6dMbwO.jpg

TJjY5G.jpg

Bunlarda Samsungla Aundroid Auto :)

J4lbAX.jpg

Oem4eV.jpg

Son düzenleme: