2016 model renault talisman' da carplay' i çalişir hale getirdim

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, tarifiniz üzere touch modelinde andorid auto yu akitf ettim teşekkür ederim. Fakat rlink sesli komut sistemi uçtu. bunu nasıl geri getirebilirim ? andorid auto ile bilrlikte rlink sesli komut çalışmıyor mu ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
merhaba, tarifiniz üzere touch modelinde andorid auto yu akitf ettim teÅŸekkür ederim. Fakat rlink sesli komut sistemi uçtu. bunu nasıl geri getirebilirim ? andorid auto ile bilrlikte rlink sesli komut çalışmıyor mu ?

Merhaba.
Google asistan ile birlikte aracın sesli komutunu da çalıştırabilirsiniz.
Nasıl düzeltileceğini videoda tarif ettim.

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler.hızlı şekilde obd2 temin etmek lazım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

jb1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Google asistan ile birlikte aracın sesli komutunu da çalıştırabilirsiniz.
Nasıl düzeltileceğini videoda tarif ettim.

Ddt4all için database paylaşmanız mümkün mü acaba ben bulamadım da.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Öncelikle bu konuda dışında da paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Çoğunu favorilere eklemiş ve izlemiştim. Daha Megane 4 icon 2017 (Mart çıkışlı) aracımı alalı 1 hafta olmadı. Long Screen var. Yazılım v2.2'de. Yetkili Servisten randevu aldım yazılım güncellenecek büyük ihtimal v7 olacak.

Şimdi tüm yazıları ve videoyu izledim. Benim için Android Auto önemli CarPlay hiç değil ama meraktan ben de bir şey yapmak istiyorum. Developer Side'a girmedim henüz oradan hw versiyonuna bakacağım. Anladığım benim büyük ihtimal v2.1 öncesi olacak. Eğer sizin gibi 2.1'se benim kafamdaki plan; Mevcut USB portunu (CarPlay desteklemeyen daha yüksek amper sabitleyerek denemek) bazı yerlerde eski USB Portu gücü yetmediği için CarPlay çalışmıyor deniyordu. Sanmıyorum kullandıkları bir veriyolu çipiyle vs kontrol olduğunu tabi v2.1 değilse benim hiç bu işe girmeyeceğim.

Bir de şüphem 2017 araç olduğundan tüm güncellenenler v7 olmuş. Siz v8 üzerinden anlatıyorsunuz. Benimki v8 olmayacağından bu işlemler olmayacak mı? Servisler hardware sürümüne göre mi v7 veya v8 yapıyor?

Teşekkürler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba,
Öncelikle bu konuda dışında da paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Çoğunu favorilere eklemiş ve izlemiştim. Daha Megane 4 icon 2017 (Mart çıkışlı) aracımı alalı 1 hafta olmadı. Long Screen var. Yazılım v2.2'de. Yetkili Servisten randevu aldım yazılım güncellenecek büyük ihtimal v7 olacak.

Şimdi tüm yazıları ve videoyu izledim. Benim için Android Auto önemli CarPlay hiç değil ama meraktan ben de bir şey yapmak istiyorum. Developer Side'a girmedim henüz oradan hw versiyonuna bakacağım. Anladığım benim büyük ihtimal v2.1 öncesi olacak. Eğer sizin gibi 2.1'se benim kafamdaki plan; Mevcut USB portunu (CarPlay desteklemeyen daha yüksek amper sabitleyerek denemek) bazı yerlerde eski USB Portu gücü yetmediği için CarPlay çalışmıyor deniyordu. Sanmıyorum kullandıkları bir veriyolu çipiyle vs kontrol olduğunu tabi v2.1 değilse benim hiç bu işe girmeyeceğim.

Bir de şüphem 2017 araç olduğundan tüm güncellenenler v7 olmuş. Siz v8 üzerinden anlatıyorsunuz. Benimki v8 olmayacağından bu işlemler olmayacak mı? Servisler hardware sürümüne göre mi v7 veya v8 yapıyor?

Teşekkürler
Rica ederim.
Developer side ile ilgili olanların tamamını ben aracım v7 yazılımında iken çektim.Ana cihaz uyumlu ise usb hub değişimi carplay için işe yarayacaktır.
Ama olay usb hub icerisindeki board ile alakalı.Veriyolu board üzerinde farklı.
Yapılacak işlem board üzerinde ise ve deneyip başarılı olunduysa denenebilir.Ama bana çok mantıklı gelmedi açıkçası.Bir de bubtarz modifikasyonlar ana cihaz ve baģlantılı tcu vb yan elemanlarda daha sonra arıza vb. Sıkıntıya sebep olabilir.
Ben şahsen bu riske girmem.Ana cihaz 12 bin TL.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok net anladım. Yabancı sitelerde de USB Hub'ına dediğim gibi müdahale görmedim ama usb Voltaj Amper Ölçer cihaz vardı bende. Benim araç veyni Port olan örnek 2018-2019 modelle bir ölçüm yapacağım. Bilgi veririm

v8'geçiş ve farklar videolarınızı izledim. Benim HW versiyon 2.1'se çok rahatlayacağım. Serviste hatta güncelletirken direk v8 yapabilirler mi diye sorayım. Long Screen'de fana klime tuşuna basıp fanı değiştirmek 2 kere iş oluyordu. Videodaki gibi Widget'la yaparsam çok rahat olur. Long Screen zaten sevdim. Bir de Android Auto kullanacağımdan v8'de güncel hali varmış.

Rica ederim.
Developer side ile ilgili olanların tamamını ben aracım v7 yazılımında iken çektim.Ana cihaz uyumlu ise usb hub değişimi carplay için işe yarayacaktır.
Ama olay usb hub icerisindeki board ile alakalı.Veriyolu board üzerinde farklı.
Yapılacak işlem board üzerinde ise ve deneyip başarılı olunduysa denenebilir.Ama bana çok mantıklı gelmedi açıkçası.Bir de bubtarz modifikasyonlar ana cihaz ve baÄ£lantılı tcu vb yan elemanlarda daha sonra arıza vb. Sıkıntıya sebep olabilir.
Ben şahsen bu riske girmem.Ana cihaz 12 bin TL.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok net anladım. Yabancı sitelerde de USB Hub'ına dediğim gibi müdahale görmedim ama usb Voltaj Amper Ölçer cihaz vardı bende. Benim araç veyni Port olan örnek 2018-2019 modelle bir ölçüm yapacağım. Bilgi veririm

v8'geçiş ve farklar videolarınızı izledim. Benim HW versiyon 2.1'se çok rahatlayacağım. Serviste hatta güncelletirken direk v8 yapabilirler mi diye sorayım. Long Screen'de fana klime tuşuna basıp fanı değiştirmek 2 kere iş oluyordu. Videodaki gibi Widget'la yaparsam çok rahat olur. Long Screen zaten sevdim. Bir de Android Auto kullanacağımdan v8'de güncel hali varmış.
V8'de android auto'da carplay'de neredeyse tam ekran.O yüzden kullanımı daha kolay.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgiler tecrübeler çok faydalı oldu. Akşam ilk işim Developer Mode'a girmek olacak. Umarım Hardware 2.1'dir.
2.1 olmazsa v8'i de zorlamayacağım. 6 OCak'ı da merak ediyorum servis kaç sürümüne geçirecek.

Servisteki bu işlemi yapan ustadan aldığım bilgi Renault tarafından bazı araçlarda sorun yaşandığından güncellemenin durdurulduğunu söylediler. O kişi direk yazılım sürümüne baktı 2.2. Belki de donanım sürümlerine de bakmaları lazım. Farklı bir donanım sürümünde patlıyor belki de. Atla deve olan bir iş değil sonuçta