2025 YILINA KADAR 14 YENİ MODEL.Dizel motor artık yok.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Grubu, markasının önümüzdeki 5 yıl ve sonrası için stratejilerini açıkladı. “Nouvelle Vague” adını verdiği yeni dönemde Renault, teknoloji, hizmet ve temiz enerji markasına dönüşerek otomotiv endüstrisine modern bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor. Renault Grubu CEO’su Luca De Meo: “Renault olarak dalgalardaki kırılmaları kabulleniyor ve kendi ‘Yeni Dalga’mızı yaratıyor, otomotiv endüstrisine modern bir yaklaşım getiriyoruz. Electro Pole projesi ile elektrikli araç liderliğini güçlendiren, hidrojene yatırım yapan, 2025 yılına kadar Avrupa’nın en çevreci ürün gamına ulaşmayı hedefleyen bir enerji markasına dönüşeceğiz”dedi.
olacak.Her geçen gün daha akıllı hale gelen Renault modelleri, değerini ve ömrünü zamanla daha da artıracak. Ayrıca Flins'teki fabrikasında tüketim döngüsünü kırmaya ve araçların ömrünün sonuna kadar değer üretmeye çalışacak. 'Re-Factory' adlı tesis, yılda 100 binden fazla ikinci el aracı yenileyecek. Dizel motorlu hafif ticari araçları biyogazlı ve saf elektrikli araçlara dönüştürecek. Renault ayrıca ikinci ömrüne gelen ya da ömrünü tamamlamış piller konusunda da büyük bir avantaja sahip. Değer zincirinin bu parçalarının kontrolü markaya, yeni iş senaryoları ve değer yaratma potansiyeli sunacak.Temiz enerji markası: Enerji geçişinin lideri olan bir temiz enerji markası. Devrim niteliğindeki E-TECH teknolojisi sayesinde hibrit pazarında lider markalara meydan okuyan Renault, kendine özgü iki özel elektrikli araç platformu CMFEV ve CMF-B EV'de vücut bulan yeni ürün aileleriyle, elektrikli araç pazarındaki liderliğini ise sürdürecek. Marka ayrıca hafif ticari araçlar için uçtan uca hidrojen çözümlerini pazara sunacak. Tüm bu planlarla hedef, Avrupa'nın en çevreci ürün gamına sahip olmak.Renault ürün çeşitliliği de hem elektrikli hem de segmentasyon anlamında yeniliklere sahne olacak. 2025 yılına kadar 14 ana model piyasaya sürecek olan Renault, bunların 7'sini tamamen elektrikli, diğer 7 aracı ise C ve D segmentinde üretecek. Marka ürün gamındaki yeni konumlandırmalarıyla B segmentindeki liderliğini korurken, C-segmentinde tekrar başa oynamayı hedefliyor. 2025'e kadar üst segmentlerdeki satışların toplam satışların yüzde 45'ini oluşturması planlanıyor.

2022 dci motor gelmeyecek.
2024 yılında Dci motor üretimi duracak.
2023 yılında Tce-hybrid motor c ve d segment sedan araçlar gelecek.
2025 yılında Elektrikli arabalar c ve d segment sedan olarak üretilecek.
2030 yılında dizel üretimi tüm dünyada duracak.
2030 yılında Renault otomotiv sektöründe dacia ile lider konumda ekonomik çevreci araçlar gamında lider konumda olacak.

Son düzenleme:

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu haberin kaynağı nedir?

Alttaki yıl hedeflerini tam olarak göremedim. 2022'de dci motor gelmeyecek yazıyor seneye dci gelecek ama.
Bu haberin orjinali Group Renault'da şu şekilde; https://group.renault.com/en/our-company/strategic-plan/
Bazı Türk sitelerine de baktım fakat bunu göremedim.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hikayeler çok eğlenceli 2016 yılında da haberler çıkmıştı 2020 de Renault dizele veda ediyor diye. 2020 de bu kadar büyük zarar eden bir firma hele ki satışlarının %50-60 ını dizel motordan kazanan bir firma dizel motorları tamamen kaldırmayı mümkün oldukça erteler bizim gibi ülkelerde.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renocumali

Bir cevap beklemekteyiz.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm avrupa otomobil fabrikaları dizeli bitirme kararı aldı. 2025 de listeler seçenek olarak tce ve tce hbrid veya saf elektrikli araçlar göreceğiz. Dizel olmayacak. Kaynak inanın vermeyi çok isterdim ama zaten herşey ortada symbol de dci kalktı. Seneye clioda kalkacak. 2023 de megane sadece 1.3 tce olacak. 2023 de yazarım. :) mailime gelen dci production plan 2025 de dci motor yok. 2023 de tr de dci motorlu sıfır araç satılmayacak.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm avrupa otomobil fabrikaları dizeli bitirme kararı aldı. 2025 de listeler seçenek olarak tce ve tce hbrid veya saf elektrikli araçlar göreceğiz. Dizel olmayacak. Kaynak inanın vermeyi çok isterdim ama zaten herşey ortada symbol de dci kalktı. Seneye clioda kalkacak. 2023 de megane sadece 1.3 tce olacak. 2023 de yazarım. :) mailime gelen dci production plan 2025 de dci motor yok. 2023 de tr de dci motorlu sıfır araç satılmayacak.

Sorum çok basitti.

Kaynak nedir?

Bu şekilde forumlarda paylaşım yapılmaz. Böyle bir haber varmış gibi yazıyorsunuz.

Bir TCE kullanıcısı olarak hiç katılmıyorum. Diğer konularda da yazdıklarınız gerçekten çok uzak. Biraz size cevap verenleri dinlemenizde fayda var.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Dizeli sevmem hayatımda 2 kere Kangoo 1 ve Kangoo 2 dizel araç sahibi oldum bir daha da kullanacağımı sanmıyorum.
Konu ve mesajları takipteyim...

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2023 de tekrar yazarım. Ama son kez şunu diyorum. 2022 de clio da dci olmayacak. 2023 de megane da dci olmayacak. 2025 de renault sadece hybrid benzinli ve elektrikli model getirecek.Renault 5

new Renault 9,19,21 elektrikli modelleri 2025 de göreceğiz

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault un kendi sitesinden ve haber kaynaklarından takip ederseniz uzun vadeli planlarında sadece dizel motor seçeneğini azaltmak daha sonrasında kaldırmak var. Megane clio gibi araçlarda filo kullanımdan dolayi direk olarak dizeli kaldirmayı düşünmediklerini pazar payını bir anda kaybetmemek amacıyla olduğunu kendileri bile açıklıyor. Bu bahsettiğiniz tarihler Türkiye icin pek olası tarihler değil anca avrupada yapabilirler ki suanda renault diger markalarin hybrid teknolojisine yetisemeyecegi icin bu pek olasi degil. 1.33 tce motor ne vw'in tsi motorlari kadar verimli ne de avrupada kullandiklari hybridleri toyota nin ki kadar saglikli degil.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault un kendi sitesinden ve haber kaynaklarından takip ederseniz uzun vadeli planlarında sadece dizel motor seçeneğini azaltmak daha sonrasında kaldırmak var. Megane clio gibi araçlarda filo kullanımdan dolayi direk olarak dizeli kaldirmayı düşünmediklerini pazar payını bir anda kaybetmemek amacıyla olduğunu kendileri bile açıklıyor. Bu bahsettiğiniz tarihler Türkiye icin pek olası tarihler değil anca avrupada yapabilirler ki suanda renault diger markalarin hybrid teknolojisine yetisemeyecegi icin bu pek olasi degil. 1.33 tce motor ne vw'in tsi motorlari kadar verimli ne de avrupada kullandiklari hybridleri toyota nin ki kadar saglikli degil.

İlgili kişi zaten haberi kendisi yazmış.
Tüm konularda bu şekilde hareket ediyor.
Ben de haberi okuduğumda ilk mesajda benzer şekilde değinmek istedim.