5+1 ses siteminden anlayanlar?

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 5+1 ses sistemi aldım logitech x530
bu cihazın sadece sub wooferindan ve bir adet kolondan ses geliyor diğerlerinden gelmiyor. neden olabilir?
anlayan yardımcı olabilirmi?

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 5+1 ses sistemi aldım logitech x530
bu cihazın sadece sub wooferindan ve bir adet kolondan ses geliyor diğerlerinden gelmiyor. neden olabilir?
anlayan yardımcı olabilirmi?
5+1 sistem aldın ama bu cihaza 5 kanal ses girmen gerekir,2 front+2rear+1subwoofer+1 center sen stereo ses girdin sadece ? Cihazda stereo giriş varmı ayrıca

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam dediğinden hiçbişey anlamadım desem yeridir :) bişey girmedim kablolarını taktım sadece.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaç tane kablo girdiniz cihaz inputuna ? bilgisayarmı bağladınız ve stereo sesmi girdiniz(normal sağ ve sol)

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam şimdi ana kolondan bilgisayara bağladım. sub wooferdanda bütün kolonları bağladım arkasına. bu şekilde.

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 kolon çalışıyor bide sub woofer çalışıyor ama diğer 3 kolon çalışmıyor. kabloları renklerine göre woofera girdim. sonra pcnin arkasına girdim bu şekilde bağladım. önceden 2+1 vardı o ayar yerinide bulamadım zaten.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam şimdi ana kolondan bilgisayara bağladım. sub wooferdanda bütün kolonları bağladım arkasına. bu şekilde.
Cihaz şu resimdeki gibiyse kırmızı ile işaretledeğim 3 inputada ses girmen gerekir(front,rear,subcenter) Bunların birisine yada ikisinide eksik kablo girdinmi o kanaldan ses çıkmaz.Mesela sub/centera boş bıraktığında sadece ön ve arka hoparlörlerden ses gelir,cihazın subwooferı ve centerı çalışmaz.540 ta maalesef stereo giriş yok bütün hoparlörleri kullanabilmen için ya çevirici yada bilgisayarına 5.1 ses kartı alman gerek,benim düşüncem ses kartı almanız yoksa dvd li fullhd) flimlerde ve 3d oyunlarda istediğin ses efektini alamazsın çevirici kullandığın zaman siz bu resimdeki hangi yerlere giriş yaptınız ?

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam benim kabinin arkası bu bak

9uf74IsVQdnUTHnFA6AEQ8R25xKq4AOCahYQA5y7DvVziR-ICE.jpg

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birazda ben yardımcı olayım sana sen de muhtemelen ses kartı yoktur. Notebook a takmak istiyorsan 3 girişi 1 çıkışa çeviren kablo lazım 5 -10 tl birşey aldın mı hallolur. Senin alacağın kablo 3.olan şeffaf kablo.

62A3F27898ED44E383E88E5B49ED28F9.jpg

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam benim pcde 3 çıkış var ama :) 3ünü taktım ben çalışmıyor
diğer türlü neyi neye çevirecem onuda anlamadım. laptop değil masaüstü bilgisayarım var