50tl lik oto bakim uygulama yöntemi

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mikrofiber bezleri tarafımdan temin edebilirsiniz bildiğiniz üzere yaklasık 20 çeşit farklı mikrofiber bez satışı yapıyorum hehe

nativist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi de pasta süngerler olacak bir iş değil. Hiçbir faydası olmaz benim gözümde. Cila elle atılır pasta makineyle.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kil denilen malzeme zaten piyasada rahatlıkla bulunan ve ucuz bir ürün.. marketlerdeki ürünlerde amatör ürünler.. bu kadar zahmete değmez bence ve 50 tl ye daha kaliteli profesyonel ürünler alınır..

bezde bimde mr green 5li kalın tüylü 6.50 tl..

madem bu işlere meraklısın alttaki sitedeki ürünleri bir incele ...

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Detailing-Dukkani__u354786

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Erdem-Boya-Oto-Bakim__u139459

yurtdışı uygulamalarıda detailingworld.co.uk den takip edebilirsin bak bakalım nasıl ürünler kullanılıyoır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kil denilen malzeme zaten piyasada rahatlıkla bulunan ve ucuz bir ürün.. marketlerdeki ürünlerde amatör ürünler.. bu kadar zahmete değmez bence ve 50 tl ye daha kaliteli profesyonel ürünler alınır..

bezde bimde mr green 5li kalın tüylü 6.50 tl..

madem bu işlere meraklısın alttaki sitedeki ürünleri bir incele ...

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Detailing-Dukkani__u354786

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Erdem-Boya-Oto-Bakim__u139459

yurtdışı uygulamalarıda detailingworld.co.uk den takip edebilirsin bak bakalım nasıl ürünler kullanılıyoır.

yanlış anlamayın ama her ne kadar yüz ifadenizi göremesemde yazım şeklinden burada beni yanlış kendini bilir kişi ilan ettiğini algılıyorum, yanlışsam düzeltin?

burada ben insanlara uygun alternatifleri sundum, burada benim herhangi bir şekilde şu bu ürünler doğru olan ürünler dediğimi duymuş görmüşlüğün varmı kardeşim?

kil dediğiniz olay gerçek anlamda kaliteli bir set ise suyu ve hamuru ile beraber en alt segmentde 50tl civarı kalitelisinde 120-150tllere gitmektedir.

gerçek bir boya korumada önce killeme, makinada pasta, sonra daha az aşındırıcılı pasta sonra bunları kimyasal bir temizleyici ile temizleme ardından sealant belli bir aralık sonra ikinci kat sealant ve en son glazedir .

bu yukarıdaki showroom kalitesinde bir performans sergiler peki size kaça mal olur? 900tl? eeee buradaki başlığı okuma şansınız olduysa fark edersenizki konu 50tlye yani özetle uyguna, basitçe el ile ve çok para vermeden koruma yapmak isteyenlere bir alternatifti .

bana 10tlye kil

18tlye hem pasta hem cila olan

10tlye arabalar için üretilmiş adam gibi 4lü mikrofiber bez gösterin (mr.greeni şirketimizdeki temizlikçi tezgah silmeye kullanıyor)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi de pasta süngerler olacak bir iş değil. Hiçbir faydası olmaz benim gözümde. Cila elle atılır pasta makineyle.

burada söylediğinizdeki mantığı anlayamadım ortada meguiarsdan tutunda,mothersdan, autolymden hepsine el ile atılan pasta doludur hatta kimisi bu model el için deyip bir çeşit bu modelde makine için deyip bir başka çeşit ürün yapmışlar o halde bu uzman ürünler boşuboşuna raflarda bulunmaktadır bunumu söylüyoruz?

kuşku götürmezki makine el ile 4 saatde uygulanacak işi 1 saate indirir ama bu avantajından başka hiçbir numarası yoktur neredeyse tüm uzmanlar yurtdışı sitelerinde bu işi el ile uygulamanın çok daha profosyonelce olduğunu kanaatinde ve sebeb olarak makinanın vernik kalınlığını ele kıyasla çok daha inceltiğini, makinanın yüksek rpmden doğan ısısının vernik yanmasına sebeb olduğunu söymekteler.

1)neyse siz süngerle pastanın faydasını göremeyeceğimizi söyleşende ben sağ çamurlıuğumda otomatik kapıya (beyaz araç-füme kapı) sürtme ile oluşmuş ve derin olan 15cm büyüklüğünde kocaman bir çizikten,

2)kapımdaki hanımın elindeki kırmızı ojeden oluşmuş çiziklerden

3) park halinde sürtmeden oluşmuş ufak tefek bir sürü küçük çizikten

4) kaput ve tamponda ve çamurluklarda oluşmuş zift,böcek vs gibi pisliklerden

5) fırça,bez gibi temizlerken oluşmuş harelerden

en fazla 1 saat içinde bunların hepsinden el ile makine kullanmadan 18tllik bir pasta ile kurtulduysam bence vardır bir numarası sünger pastanın kardeşim biz burada 13 yaşında ikinci bahar dizi zamanından kalma araçlardan söz etmiyoruz, 2012 ekim 2014 özetle max 2 yaşındaki araçlardan söz ediyoruz yüzeyleri öyle uçuk kötü olacağını sanmıyorum

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neyse arkadaşlar kimse ile polemiğe girmek niyetinde değilim, herkesin kendi fikri tecrübesi var saygı duyarım.

dileyen uzmana bırakır makine ile işlemlerini yapar,gider marka bir kil alır dileyen dediğimi yapar.

benim için çizikler gittiyse, harelenmeler gittiyse (%70) , zift vs gittiyse, yüzeyi zımpara gibiyken pamuk gibi olduysa, araç toz tutmuyorsa, yağmur yağdığında su boncuklama yapıyorsa , aracım gayetde güzel parlıyorsa ve mahalledeki 3m yıkamacı gayet iyi iş çıkartmışsın demiş bu korumada 3-4 aydır halen başarılıysa sonuç gayet yeterlidir 50tlyede para performans olarak 10 numara 5 yıldızdır.

omurerdic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neyse arkadaşlar kimse ile polemiğe girmek niyetinde değilim, herkesin kendi fikri tecrübesi var saygı duyarım.

dileyen uzmana bırakır makine ile işlemlerini yapar,gider marka bir kil alır dileyen dediğimi yapar.

benim için çizikler gittiyse, harelenmeler gittiyse (%70) , zift vs gittiyse, yüzeyi zımpara gibiyken pamuk gibi olduysa, araç toz tutmuyorsa, yağmur yağdığında su boncuklama yapıyorsa , aracım gayetde güzel parlıyorsa ve mahalledeki 3m yıkamacı gayet iyi iş çıkartmışsın demiş bu korumada 3-4 aydır halen başarılıysa sonuç gayet yeterlidir 50tlyede para performans olarak 10 numara 5 yıldızdır.

arkadaşım paylaşımın için teşekkür ederim. aracını kendi temizlemeyi tercih eden bir kişi olarak, yapmış olduğunuz uygulamayı yakın bir zamanda bende test edeceğim. 1-2 saat kadar uğraştırır belki ama hem uygun fiyata yapılması hemde kendin yapıyor olması bence diğer örneklere göre artısı.

aracınızda uğraşıp bu uygulamayı yaptığınız ve bizlerle paylaşıp bilgi edindirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım paylaşımın için teşekkür ederim. aracını kendi temizlemeyi tercih eden bir kişi olarak, yapmış olduğunuz uygulamayı yakın bir zamanda bende test edeceğim. 1-2 saat kadar uğraştırır belki ama hem uygun fiyata yapılması hemde kendin yapıyor olması bence diğer örneklere göre artısı.

aracınızda uğraşıp bu uygulamayı yaptığınız ve bizlerle paylaşıp bilgi edindirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

rica ederim Omur bey iyi dilek ve ilginiz için bende size teşekkür ederim.

rica etsem burada bilgi amaçlı ve diğer arkadaşlara destek olabilmek için benim yapamadığımı siz yapabilirmisiniz?

sizden ricam aracınızda bulunan çizikleri, ufak tefek zift vs gibi yabancı maddeleri, aracın genel parlamasını şansınız olursa uygulama öncesi yağmur yağdığındaki halini bir çekebilir sonrasında uygulama yapıldığında çizikler ne kadar giderilmiş, yağmur yağınca boncuklama oluşabilmişmi, araç daha fazla parlamışmı, yüzeyi daha kayganmı diye rapor geçebilirseniz en azından öncesi sonrası yapabilme şansımız olur değerli forumdaşlar adına.

ha birde söylediğim kili kullanabilirseniz o kile yapışan kiri,pisliğide fotoraflayabilirseniz arkadaşlar görebilsinler kil gerçekten işe yarıyormu diye ters düşen ve işe pekte yaramadığını düşünen marka olan ürünlerin daha iyi olacağını düşünen arkadaşlara en azından bir fikir verebilmiş oluruz beraber.

şimdiden kolay gelsin, emeğinize sağlık diliyorum,iyi çalışmalar.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rica ederim Omur bey iyi dilek ve ilginiz için bende size teşekkür ederim.

rica etsem burada bilgi amaçlı ve diğer arkadaşlara destek olabilmek için benim yapamadığımı siz yapabilirmisiniz?

sizden ricam aracınızda bulunan çizikleri, ufak tefek zift vs gibi yabancı maddeleri, aracın genel parlamasını şansınız olursa uygulama öncesi yağmur yağdığındaki halini bir çekebilir sonrasında uygulama yapıldığında çizikler ne kadar giderilmiş, yağmur yağınca boncuklama oluşabilmişmi, araç daha fazla parlamışmı, yüzeyi daha kayganmı diye rapor geçebilirseniz en azından öncesi sonrası yapabilme şansımız olur değerli forumdaşlar adına.

ha birde söylediğim kili kullanabilirseniz o kile yapışan kiri,pisliğide fotoraflayabilirseniz arkadaşlar görebilsinler kil gerçekten işe yarıyormu diye ters düşen ve işe pekte yaramadığını düşünen marka olan ürünlerin daha iyi olacağını düşünen arkadaşlara en azından bir fikir verebilmiş oluruz beraber.

şimdiden kolay gelsin, emeğinize sağlık diliyorum,iyi çalışmalar.

teşekkürler paylaşım için bende hemen kil siparişi geçtim geldi bakalım ama havalarda durmadan yağıyor temizlemeye gözüm kesmedi temizlemeye başlıyorum ertesigün yağmur yağıyor hava güzel olursa şu kil olayını bende aracımda deneyecem hamuru diğer temizleme işini yapmayacam ama kili mutlaka temizleyip arkasından wd 40la yağlarım parlar çırıl çırıl bakalım nasıl olacak benim araç eski size göre ama olsun

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler paylaşım için bende hemen kil siparişi geçtim geldi bakalım ama havalarda durmadan yağıyor temizlemeye gözüm kesmedi temizlemeye başlıyorum ertesigün yağmur yağıyor hava güzel olursa şu kil olayını bende aracımda deneyecem hamuru diğer temizleme işini yapmayacam ama kili mutlaka temizleyip arkasından wd 40la yağlarım parlar çırıl çırıl bakalım nasıl olacak benim araç eski size göre ama olsun

rica ederim memo kardeşim.

fakat aman ha killeme yaptıktan sonra mutlaka ama mutlaka cilada olsa, boya korumada olsa en uyduruktan bir cilada olsa bir şey uygula , neden dersen killeme ile yapacağın uygulama sonrasında o çiziklerin içine çok çabukacak yeniden kir toz girer yaptığın killemeden hiçbirşey anlamasın killemenin ardına mutlaka pasta ve cila gelmelidir.

ikinci bir konuda sakın boyana wd40 sürme, onu sürdüğünde gözüne hoş gelen onun vermiş olduğu yağlama olacaktır fakat sakat tarafı şuki yağ olduğundan birincisi kir pası çok çabuk üzerine çeker ve boyaya kat ve kat daha fazla zarar verirsin birde wd40 bir kimyevi madde hatta pas çözücüdür verniğe zarar verme durumu olabilir.

en iyisi dediğim formula 1 pasta/cilasını al 18tl kardeş be , al onu 1 saat vakit harca emeğine değsin.