Araca "Su Tutma" Ne Demek?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Malum oto yıkamacım evden uzakta, e az görüştüğümüzden sorun olmuyor tabii :D Bizim burada gıcık olduğum, çalışanlarının trafiği felç ettiği, tehlike yarattığı (özellikle yayalar için) yerde tabela gözüme çarptı "su tutma 5 tl" yazıyordu.

Su tutma derken neyi kastediyorlar, ben 12 liraya yıkatıyordum burada 5 tl su tutma diyor daha kazık olduğunu mu gösterir? hımm

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su tutma , tanzikli su ile basit bir temizlik yapmaktır.

Sizin yıkattığınız da aracınızı köpükle yıkarlar sonra silerler .

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Su tutma , tanzikli su ile basit bir temizlik yapmaktır.

Sizin yıkattığınız da aracınızı köpükle yıkarlar sonra silerler .

ben yıkatınca resmen bıcı bıcı yapıyor peluş gibi şeylerle siliyorlar falan epey emek oluyor sonuçta 12 tl, sadece su tutma 5 tl ona göre fazla o zaman sanırım, gerçi fiyat tabelası olmaması başka fiyat görünmemesi de kazık bir yer olduğunu gösteriyor gerçi galiba hımm

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesela burada yeni bir yer açıldı , İç dış temizlik ve lastik parlatma falan filan 10 TL .Cam sil ile camları siliyorlar ve plastik aksamları parlatıyorlar .
Biz kendimiz temizliyoruz ama temizliği sonraya bırakan arkadaşlara gitmelerini tavsiye ediyorum :)

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadir açıklamış, su tutmadada aracın bazı yerlerinde leke kalıyor, silmek lazım..
Son zamanlarda bende benzinliklerdeki jetonlu yıkamaya 1 TL atıp kendim yıkıyorum..:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Mesela burada yeni bir yer açıldı , İç dış temizlik ve lastik parlatma falan filan 10 TL .Cam sil ile camları siliyorlar ve plastik aksamları parlatıyorlar .
Biz kendimiz temizliyoruz ama temizliği sonraya bırakan arkadaşlara gitmelerini tavsiye ediyorum :)
iç dış 15 tl benim gittiğim yerde sadece 3 tl fark var ama zaman yüzünden sadece dış daha hızlı oluyor. su tutması 5 se yıkaması kaç acep bunların merak ettim ama uzak durayım en iyisi:) teşekkürler!

Kadir açıklamış, su tutmadada aracın bazı yerlerinde leke kalıyor, silmek lazım..
Son zamanlarda bende benzinliklerdeki jetonlu yıkamaya 1 TL atıp kendim yıkıyorum..:)
doğru aslında yıkadıktan sonra epey uğraşıyorlar kurulamak için 5 tl su tutturacağıma birkaç şişe dökeyim tepesinden daha iyi sanırım :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yıkatmaya vakti olmayan kullanır bu su tutturmayı genelde şehirler arası yolda fırcaya hortum geçirmiş dayılar gelir su tutalım abi sinek yapışmış filan derler :) su kuyu suyu olduğundan arabanın camında ve kaportasında iz bırakır şu an istanbulda en kötü iç dış 12-15 tl arası istinye park avm de iç dış 37 tl di en son meguiarslı yıkama 70 lira hızlı cilalı yıkama 30 lira benim arkadasımın oto yıkama kuaför dükkanı var ben orda kendim yıkıyorum :)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
suyu tutup bırakıyorlar yani :D :D, bizim burda bi amca vardı, 2.5 ltlik şişeye su doldurup arabanın her yerini siliyodu :eyv araçta pırıl pırıldı ve bunu neredeyse hergün yapıyordu :D

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 lira fazla istanbul için normaldir belkide ankarada 2 lira. acelem varsa araçta leş gibiyse tozunu toprağını döküyor. bilmediğin temizliğinden emin olmadığın ve aracında bi çamur harbinden çıkmışsa 2 lira iyi fiyat dış yıkama 6 iç dış 10 iç dış a sadece opette yıkatıyorum oldukça başarılı oto yıkması tavsiye ederim :) aracı opette yıkatmama rağmen aklı kelden benzini shellden alırım :)

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Arabaya tutulan tazyikli su onun canına okuyor bunuda bilerek yaptırın bu işlemi...:eyv