Araca "Su Tutma" Ne Demek?

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ankarada avmlerde ic dis yikatma 20-30 TL ve disardakiler 15 TL ye daha iyisini yapiyor avmler sadece daha cok para aliyor yaptiklari bisey yok bende 1TL ye kendim yikiyorum cogu zaman

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben yıkatınca resmen bıcı bıcı yapıyor peluş gibi şeylerle siliyorlar falan epey emek oluyor sonuçta 12 tl, sadece su tutma 5 tl ona göre fazla o zaman sanırım, gerçi fiyat tabelası olmaması başka fiyat görünmemesi de kazık bir yer olduğunu gösteriyor gerçi galiba hımm

kesinlikler :)

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 lira fazla istanbul için normaldir belkide ankarada 2 lira. acelem varsa araçta leş gibiyse tozunu toprağını döküyor. bilmediğin temizliğinden emin olmadığın ve aracında bi çamur harbinden çıkmışsa 2 lira iyi fiyat dış yıkama 6 iç dış 10 iç dış a sadece opette yıkatıyorum oldukça başarılı oto yıkması tavsiye ederim :) aracı opette yıkatmama rağmen aklı kelden benzini shellden alırım :)
hangi opette yikiyorsun aracini :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikea ya giderken yeni açılan opette :)

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
orasi da bana cok ters ben gimat opette yikatiyorum

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bazı petrol ıstasyonlarında otomatık cıhazları var 1 tl atıp su tutuyoruz. 5 dk calsıyor yetıyorda..

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
- Ben Burgazda İç Dış Yıkamaya 20 Lira Veriyorum.
- Aracın havalandırma peteklerine kadar kompresörle hava sıkılıyor fırça ile küçük delikler temizleniyor köpük+paspas yıkama + iç temizlik ( parlatıcılar vs ) lastik parlatma filanda var

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su sıkma 5 tl adamlar insafsız . Benimde 100 mt ötemde var yıkamacı sonax şampuanla iç dış yıkama 12 yada 15 tl . Sadece su sıkma 5 tl . . . Götürmüyorum kesinlikle bp var benzinciye götürüyorum 1 tlye su sıkıyorlar 1 tl daha verirseniz cilalı şampuan sıkıyorlar 2 tlye aracı komple yıkıyorlar .
Ben aracın temizliği ile kendim ilgilenirim . Benzincide fırca vurdurtma taraftarı değilim fakat cilalarını bakımını düzenli yaptığımdan 1 tl verip su sıktırsamda çamur dahi olsa akıyor , 2 günde bi mutlaka yıkatırım olaki kir üzerinde kalmış fırçaylada yıkattığım oluyor ama her halükarda mikrofiber bezle kendim kurulamazsam lekeler kalıyor .

Ben genelde benzincide yıkatıyorum , silecekle her tarafın suyunu kabaca çekiyorum , sonra mikrofiber bezlerin birini aracın kaportasında tavandan bel kısmına kadar kullanıyorum , bezin birini bel altı tampon ve maşpiyelleri silmek için kullanıyorum . Birinide sadece camlar için 3 kez dönüyorum . Daha sonra bel altı kullandığım bezi jantlarda kullanıyorum . Sonrasında büyük bi yıkama süngeri ile lastiklere parlatıcı sürüyorum ve olay bitiyor :)

Birde unutmadan ekliyim yıkatmadan önce jantların üzerine jant temizleme spreyi sıkıyorum yıkamadan çıkınca balata tozu vs kalmamış oluyor , bezle temizlerken daha kolay bir temizlik ve parlaklık sağlanıyor :)

DIş yıkama böylece bittikten sonra daha sonra yine benzincilerde bulunan 1 tl ile çalışan elektrik süpürgesini kullanarak iç temizliğini yapıyorum aracın içini güzelce süpürüyorum . Sonrasında torpido parlatıcısı ile konsolu ve iç maşpiyel bakalitlerini temizliyorum . Çıkardığım halı paspaslara oto parfümü sıkıp yerleştiriyorum . Kullandığım kokuya gelince iki koku vazgeçilmezim . Vanilya ve kavun kokusu . Yazın bunaltıcı sıcaklarda dahi nefes kesmiyor tatlı hoş koku bırakıyor . Araştırmalarıma göre nette herkesin bu iki kokuyu tercih ettiği kanısına vardım :)