Aracı basmak için tavsiyeniz nedir?

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a hocalar:) Coupe ailesine katıldığımdan beri arabama aşırı ilgi gösterir oldum. Eskiden aldığım araçları önceki sahipleri yapmış oluyordu ben de hiç dokunmadan biniyordum. Şimdi benim aracın ufak tefek revizyona ihtiyacı var. Dolayısıyla bu aralar sık sık yeni konularla kapınıza dayanacağım:) jantları değiştirmeyi aklıma soktunuz:) fakat beğenmeyen kadar beğenenler de fazla. Adı yetiyor BBS. Şuan için jant-lastiğe dokunmamayı düşünüyorum. Maddi durum da müsait değil. Ancak arabam o jantlardan ayrı duruyor sanki. Leylek gibi. Ben arabayı biraz tekerleklerin üzerine indirmek istiyorum. Forumda ve diğer sitelerde biraz araştırdım. Tehlikeli bir işlem olduğunu söylüyorlar. Aracın dengesi bozuluyormuş. Zamanla amortisörler bir bir patlıyormuş. Ben konuya hakim değilim. Bilen arkadaşlardan yorum almak istiyorum.

-aracın yüksekliğini yaklaşık bi 10-15 cm düşürmek için hangi uygulama doğru olur
-yay kestirmek sakıncalımıdır
- Sıcak pres - soğuk pres ne demek:)
-Kısacası ben çamurlukla teker arasındaki kocaman mesafeyi kaldırmak istiyorum. En ekonomik ve en sağlıklı yöntem hangisi olur. ve bu işi İstanbulda en iyi kime yaptırırım. Mümkünse anadolu yakası. Mümkün değilse avrupa da olur:))

Aracım şuan bu şekilde:
dsc0214kd.jpg

dsc0216ai.jpg

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avrupa Yakasında Maslak'da Namiştain Var Ordakiler Bu İşin Ustası İstersen Web Sitesine Bakalirsin... www.namistain.com Bende Orda Yaptırdım Aracı Ayrıca 10*15 Cm Basamazlar Arabayı
Önden 5cm Arkadanda 4Cm Düşürtebilirsin... İstediğin Sonucu Alabilirsin...

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avrupa Yakasında Maslak'da Namiştain Var Ordakiler Bu İşin Ustası İstersen Web Sitesine Bakalirsin... www.namistain.com Bende Orda Yaptırdım Aracı Ayrıca 10*15 Cm Basamazlar Arabayı
Önden 5cm Arkadanda 4Cm Düşürtebilirsin... İstediğin Sonucu Alabilirsin...
Evet bu iyi bir alternatif oldu. En son çare buraya gideceğim. Öncelikle anadolu yakasında araştırıyorum. Çünkü karşıya geçmek benim için Trabzona gitmekten daha yorucu :)

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kim demiş aracı 10-15 cm düşüremezsin diye? 13 cm düşüktü aracım, 3 cm kaldırdım, yaklaşık 1 seneyi geçik süre 13 cm basık kullandım. Custom coilover ile 15 cme kadar düşürebilirsin.

Araç basmak için en güzel sistem coiloverdır bence. İstediğiniz gibi indirip kaldırırsınız. Burada orjinal jantlarıyla deyim yerindeyse b*unu çıkarttığım fotolar, 15 cm basık +2 cm daha payı vardı ama altında pat yoktu düz yolda sürtüyordu.

http://www.renaultfanclub.com/clio-3-fan-club-clio-3-kulubu/41576-evlat-clio-3-dibin-dibi.html

Bu fotolarda 16 jantlarıyla 13 cm basık hali. Şuanda 3 cm kaldırdım 10 cm basık.

http://www.renaultfanclub.com/clio-...886-evlat-clio-3-fatih-kahveci-cekimleri.html

Son düzenleme:

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı düşürmeyi oldum olası sevemedim. Şu ilk fotoğraftaki görüntüye kıyılmaz derim... Teker çamurluk arası uzaklık çok şık duruyor...

Gokay

Gökay SALMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bu iyi bir alternatif oldu. En son çare buraya gideceğim. Öncelikle anadolu yakasında araştırıyorum. Çünkü karşıya geçmek benim için Trabzona gitmekten daha yorucu :)

Anadolu yakasında yer arıyosan kartal oto sanayıde yay presleyen arkadasım var orayada gıdebılırsın..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yandan çekilmiş fotoda çok güzel duruyor aracın sen istersen dön arabana bir daha bak :)

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, öncelikle o jantlardan kurtulman tavsiye edilir, ha seviyorsan jantlarını o lastikler o janta göre değil. İnce yanak yanal ofsetli lastik takman gerekir, yoksa böyle çok biçimsiz bir basıklık olur.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anadolu yakasında yer arıyosan kartal oto sanayıde yay presleyen arkadasım var orayada gıdebılırsın..

Hemen hemen her sanayide bir usta var ama parmakla gösterilenlerden arıyoruz:) Hassas konuymuş bu araç basma konusu. Zaman amortisörlerden de olmayalım. Sonra yolda tak tuk vurma sesleri duymayalım kardeşim. Dediğin usta iyimidir. Marka olmuş biri midir?

Gokay

Gökay SALMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemen hemen her sanayide bir usta var ama parmakla gösterilenlerden arıyoruz:) Hassas konuymuş bu araç basma konusu. Zaman amortisörlerden de olmayalım. Sonra yolda tak tuk vurma sesleri duymayalım kardeşim. Dediğin usta iyimidir. Marka olmuş biri midir?

Valla hocam benım tanıdıgım bırıı yabancı degıl yanı yaptıgı ıslerıde goruyorum hatta bu aksamda yanındaydım soguk pres yapark ıstedıgın kadar basıyolar aracı..

Coilover da yapılyolar ama tabıkı tercıh senın ben sadece yardımcı olmak ıstedım..:)