Aracı basmak için tavsiyeniz nedir?

turk_er

Türker BARIŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avrupa Yakasında Maslak'da Namiştain Var Ordakiler Bu İşin Ustası İstersen Web Sitesine Bakalirsin... www.namistain.com Bende Orda Yaptırdım Aracı Ayrıca 10*15 Cm Basamazlar Arabayı
Önden 5cm Arkadanda 4Cm Düşürtebilirsin... İstediğin Sonucu Alabilirsin...

murat kardeşim garanti vede sertlik nasıl oldu..???

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuana Kadar Bi Sıkıntı Yaşamadım.Ama Açıkçası Arabanın %70 esnekliği gidiyor.Garanti Konusundada Her Hangi Bi Sıkıntı Yaşarsan Biz Burdayız Dediler,Simdilik Bişe Yok.Ve Bazı Araçlarda Sanırım Yaylarının Özelliğinden Ve Kalitesinden Olsa Gerek 5cm'de Bassan Soğuk Press Yaparak Araç Eskisi Gibi Esnekliğini Kaybetmiyor.Cünkü En Son 1 Hafta Önce Arkaları Tekrar Bastırdığımda 98 Model Bi Bmw Vardı.Oda Aynı İşlemi Yaptırmış Ama Aracı Gayet Başarılı Bir Şekilde Esnemesi Vardı Skıntısıda Yokdu.

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Floryada bu pressleme işini yapan bi abimiz var.. Güzel bi fiyata işini halleder bence.. Eğer düşünürsen özelden ulaş bana telefon numarasını vereyim..

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anadolu yakasında yer arıyosan kartal oto sanayıde yay presleyen arkadasım var orayada gıdebılırsın..

Hocam arkadaşınıza dün uğradım. Yeterince ilgisiz ve kabaydı. Teşekkür ederim. Benim esnaflarım hep sabittir. Bu adamla iş yapmam çok zor:)

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu jantlardan kurtulun derim. Bence güzel bi jant değil bu bbsler bence masrafa cok kacmadan 100 liraya 4-5 cmlik yay zamanlada amortisörleri kisalttinizmi tmmdir.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bu jantlardan kurtulun derim. Bence güzel bi jant değil bu bbsler bence masrafa cok kacmadan 100 liraya 4-5 cmlik yay zamanlada amortisörleri kisalttinizmi tmmdir.

Öyle öyle jantlar gidecek. Takasda değerlendirebilirsem ekonomik çözüm olacak benim için. Olmadı birazdaha bekleyecek BBS'ler. Ben 16' 5-6 kol jant düşünüyorum. Metalik renk. Araç basmak için önleri presletiyorsun arkalara farklı bir işlem uygulanıyormuş. Presleyen kişi arkaları ben yapamam diyor. Renocular yaparmış. Nasıl oluyor bu presletme işi. Sırf önü preslemek için 120 TL para istediler.

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 liraya spor yay alin derim ben internette bir ton. Pres isine hic sicak bakmiyorum yorunlar cok kotu. Spor yayi zaten 100 yay 20-30 lirada taktirmak 120 lira. Ve elinizde orjinal yayiniz kalir kar.

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şaseci Osmana Sormak Lazım :)

badmad0625

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, öncelikle o jantlardan kurtulman tavsiye edilir, ha seviyorsan jantlarını o lastikler o janta göre değil. İnce yanak yanal ofsetli lastik takman gerekir, yoksa böyle çok biçimsiz bir basıklık olur.

hocam cantekin abi doğru söylüyo lastik kalınlıgın cok aşırı o janlar la o lastikler olmaz ayrıca bastırma işleminde helezon kestirmek çok ucuz olabilir ama o riski almak büyük hata olur bana sorarsan tüv onaylı spor süspansiyon almalısın bastırdıktan sonrada lastiklerini küçült bence cok çirkin görünür ve sürtebilir

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam cantekin abi doğru söylüyo lastik kalınlıgın cok aşırı o janlar la o lastikler olmaz ayrıca bastırma işleminde helezon kestirmek çok ucuz olabilir ama o riski almak büyük hata olur bana sorarsan tüv onaylı spor süspansiyon almalısın bastırdıktan sonrada lastiklerini küçült bence cok çirkin görünür ve sürtebilir
Üstadım sana sonuna kadar katılıyorum. Lastik ve jant bu arabaya göre değil farkındayım. Ama iki takımı değiştirmek azami 1500 TL. Ve lastiklerin durumu çok iyi. Yazık olacak. Hani biraz eskisinler öyle değişeyim diyorum. Yada takas edecek birini bulup jant&lastik takas edeceğim. Şuanki jatlar 15 inc. Ben 16 inc almayı düşünüyorum. Aracı basma işlemini de spor yay kullanarak yapmaya karar verdim.

Peki arkalar nasıl basılıyor???