Aracımla ilgili Gözlemlediğim Durumlar 1.2 Joy 75bg

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar forumdaki neredeyse bütün konuları okudum ancak anlasılan forumda 1.2 kullananlar azınlıkta (para yok ) :) 1.2 joy aracımla ilgili bahsetmek istediğim gözlemlerimi paylasmak istedim.

İlk olarak aracın çekiş gücünden bahsedeyim ilk 2 vites seri hareket ediyor ancak sonraki vitesler aracın motorunun düşük olduğunu belli ediyor yüksüz bile olsam. ancak 3.vitese takıp 5bin devire kadar cıkardıgımda arac 100km yaptı daha sonraki vites gecislerinde de performans düşmedi.

Bu aracın kitapcıgında max hız 164km gosteriyor. ben bu aracla 190 km hıza ulastım 5. vitesde devir 5.5 falandı.

Aracımla ilgili aldıgımdan bu yana tek bir sorunum var arac 2 - 2,5 bin devirlerde cıkardıgı kalın ses sırasında ses incelirken bir cızırtı geliyor ve bu cızırtı sanırım dikiz aynasını orada öşemenin tam bitiminde bir bosluktan kayanklanıyor. Bu tarz sorunları olanların bilgisine elimde baskı uyguladıgımda ses gidiyor bi ara sinirlenip arasına karton sıkıstırıcaktım :D servise ilk gittigimde baktırıcam.

Bilginiz illaki vardır ancak bu aracta sakin kullanıp fazla yakmasın diye ugrasırsanız arac gercekten yavas devir alıyor 2.5 de vites attırırsanız . ancak aracı 4bin devirde vites attırrsanız arac rahatca gidiyor 300 kmlik bir sehirler arası yolda hız sabitlemeyle 110km hızla ortalama 5.2 ye düştü tabi yoldaki egim ve yokuslar hesaba katıldıgında degisiklik olacaktır. sehir içinde 7.2 ye kadar cıktı.

arac 3800 km de su anda hiç bir sorunu yok cızırtı haricinde

Araclarda mp3 dinlerken kolonların tam performansını almak için bilgisayarlarda dinelyeceginiz mp3lerin frekanslarını 44100 hz 128 yada 192 kbit e cıkarıp oyle flasha atıp dinlemenizi tavsiye ederim cunku bayagı bi ses kalitesi sunuyor bu sekilde arac.

Simdilik aktarabileceklerim bu kadar. :)

DyNaStY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Çok güzel özetlemişsiniz.Bende yaklaşık 6 aydır 1.2 joy kullanıyorum aracım 3000 km de çokta memnunum. İconlardaki birçok problem inanın joyda yok. Benimde tek sorunum 70 i geçince rüzgar sesini fazla alması.O da ilerleyen zamanda çözülecektir. Aracı 190 km hıza çıkarmanız beni şaşırttı bende 1-2 hız denemesi yaptım fakat 160 ı geçemedim. Kitapçıktaki doğru sanırım diyip dahada zorlamamıştım. İlk fırsatta bende denicem.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Paylaşım çok faydalı olmuş,teşekkür ederiz...:eyv

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi bir seçim yapmışsınız fazla km yapılmıyorsa dizellerin bir esprisi kalmadı artık Bende 1.2 kullanıyorum ama ben devirli kullanıyorum 5.7 ile 6.2 arasındayım siz İstanbul da yaşıyorsunuz sanrım ben Antalya da yaşıyorum güle güle kullanın

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilhan bey 1.2 kullanıcılarını hıza teşvik etmiş anlasılan :D ben 90 ı bile geçmiyorum hız hem cebe zarar hem de en ufak bir hata allah korusun can ya da canlara mal olabilir.

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız konusunda aslında bende ani hareketleri seven birisi degilim benim 1.2 almamdaki 2 sebep var 1. sebep fiyattı.Paramın yeterli olmaması sebebiyle yoneldim 2.sebep ise yılda 10000 bile yapmayacagımı bildigim için dizele veya yüksek motora yonelmemiş olmamdı. Hız konusunda ise max performansı gormek istedim ancak dedigim gibi yolun egimi büyük onem tasıyor.

Bİrçok yerde gordum bu rüzgar sesi olayını ancak su ana kadar camlar kapalı oldugunda tık hava sesi gelmiyor aracımdan herhalde bu benim sansım :D

en iyi yakıt tüketimi hesabımda 1 depo benzinle yaklasık 45lt 780km gostermişti ortalamamda 5.3 falandı bence cok iyi bi durum.

Ayrıca sunu herkes iyi bilmeli ki 1.2 motor ile 1.4 1.6 2.0 artık motor gücü neyse bunların arasında max hız performans dısında büyük bir fark olmuyor. Yani 2.0 motor bir arac hem benden fazla yakarak 5 sn'de 100km yapsın ben ondan az yakarak 15 sn de 100 km yaparım fark bu günlük kullanımda tabiki :)

Bu arada ani hareket ve ani fren ile sistemi test etme sansım oldu ufaklıklar yola top atınca bi anda sola kırdım aracı ve sanki motor freni yapar gibi bir sesle kendi kendini dengeledi.Buda guzel bi durum calıstıgına işaret :)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler :)

muzzy42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgiler için tesekkurler 1.2 alan baya bi az. Garibanlik iste :)))

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
ilhan bey 1.2 kullanıcılarını hıza teşvik etmiş anlasılan :D ben 90 ı bile geçmiyorum hız hem cebe zarar hem de en ufak bir hata allah korusun can ya da canlara mal olabilir.
+1500:)