Aracımla ilgili Gözlemlediğim Durumlar 1.2 Joy 75bg

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En az 30 bin liralık garibanlık ;)

Calavera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 icon sahibi olarak arkadaşın dediklerine aynen imzamı atıyorum.rüzgar sesi bende pek yok.yada rahatsız olmuyorum fazla.ekstra olarak ben bir depo benzinle max 600km yol gidebildim.biraz fazla ş.içi kullanmıştım gerçi ...

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En az 30 bin liralık garibanlık ;)

:) 24 ay taksitle alınca çokta sorun olmuyor aslında.

ayrıca sağolsun devletimiz 30bin TL lik aracın 17,5 bin TL 'si vergi olunca garip geliyo.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1.2 icon kullanıcısıyım ilhan beyin dediği gibi vites değişimlerini 3500 4000 devir civarında yapıldığında anca kendini toparlıyor araç ve inanılmaz motor sesi geliyor o devirlerde araç içerisine. Rampalarda 0.9 tce gibi çekmiyor çok yüklenmen lazım buda yakıt tüketimini etkiliyo haliyle:)
ayrıca çoğu aracta yaşanan rüzgar sesi bende de var birde yakıt 9 lt nin altına hiç inmedi 2500 km de araç benzin göstergesi gözle görülür bir şekilde iniyo kısa mesafede bile. Üstelik cok sakin kullanılırım aracımı

Son düzenleme:

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için Teşekkürler

1.2 kullanıcıları bakın burda ne var :)

Iconcanımın R-Nav Sisteminden Tapatalk 4 İle Gönderildi.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşım için Teşekkürler

1.2 kullanıcıları bakın burda ne var :)

Iconcanımın R-Nav Sisteminden Tapatalk 4 İle Gönderildi.

ne war hocam anlayamadik :)

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç hb lerden daha ağır ve stepne de var. Sıfırladıktan sonra 600 km yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimi 6.1 gösterdi, daha ne olsun. Bunun 200km si şehir dışı, 400km si şehir içi, tabi şehir İzmir olduğundan İst. kadar şehir içi diyemeyiz. Bunun ortalama %50 sinde klima da açıktı, ama sakin kullandım ve 100km yi geçmedim. Önemli bir not olarak cruise control ü çok kullanıyorum, şehir içinde bile boşluk buldum mu kullanıyorum, bunun da etkisi var kesinlikle. Ama siz o kadar sakin gidemem derseniz motor zaten 1.2 biraz yüklenince yakmaya başlıyor, o zaman da 7-7,5 litrelere rahatlıkla çıkıyor.
Ses konusuna gelince Broadway' den başlayıp, Clio2 hb, Clio3 hb ve de symbol sahibi olmuş biri olarak ses izolasyonu bu saydığım araçlar arasında tartışmasız en iyisi. Diğer markaları bilemiyorum tabi araştırmak lazım ama bu fiyatta ve bu sınıftaki arabalar arasında birkaç desibel oynar diye tahmin ediyorum.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 kullanıcılarını şunu sorayım klima açıkken aracın performansı, çekişi, yakışı nasıl ? ben 1.5 dci 80 bg ile klima açtığımda düşüşü resmen hissediyorum o yüzden 1.2 nasıldır gerçekten merak ettim.

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 kullanıcılarını şunu sorayım klima açıkken aracın performansı, çekişi, yakışı nasıl ? ben 1.5 dci 80 bg ile klima açtığımda düşüşü resmen hissediyorum o yüzden 1.2 nasıldır gerçekten merak ettim.

Acıkcası ben cok hissetmedim arac yeni ama nerdeyse klimasızda hic kullanmadım sadece rampalarda cok az hissettiriyor bunuda soyle kıyaslayabiliyorum 2007 kalosum vardı 1.4 94 hp onda cok ciddi anlamda hissederdim klimayı acınca arabada bariz bir degisim olurdu daha sonra 2011 1.4 dizel toyota kullanmaya basladım hic ama hic hissetmedim dizellerde hissettirmiyor diye dusunuyordum sen yazana kadar. 1.2 clio 4 kullanıyorum toyotadan inip ona binince acıkcası ben hissetmiyorum klimanın etkisini neden soyluyorum bunu cunki cekis guc ve hızlanma cok bariz fark ediyor iki aracım arasında ama klima gucte fark edilebilicek kadar ciddi bir dususe sahit oldugunu gormedim ben ama yanıltıcı olmasın diger arkadaslarda yzarsa memnun olurum cunki ben aracı 1.2 alırken bazı seyleri direk elemistim cekermi cekmezmi hızlanırmı vs gibilerinden bilerek aldım ondan bilinc altımda takmıyorda olabilirim ama iki aracı gun icinde kullanıyorum ve ben klimasız yolculuk nerdeyse yapmıyorum cok fazla bir fark hissetmedim.