Aracımla ilgili Gözlemlediğim Durumlar 1.2 Joy 75bg

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 1.2 icon kullanıcısıyım ilhan beyin dediği gibi vites değişimlerini 3500 4000 devir civarında yapıldığında anca kendini toparlıyor araç ve inanılmaz motor sesi geliyor o devirlerde araç içerisine. Rampalarda 0.9 tce gibi çekmiyor çok yüklenmen lazım buda yakıt tüketimini etkiliyo haliyle:)
ayrıca çoğu aracta yaşanan rüzgar sesi bende de var birde yakıt 9 lt nin altına hiç inmedi 2500 km de araç benzin göstergesi gözle görülür bir şekilde iniyo kısa mesafede bile. Üstelik cok sakin kullanılırım aracımı

Aracın tam olarak degerlerini yazarmısınız bunlar sehirici kullanımda elde edilen degerler ve sehirde istanbul olarak dusunmek istiyorum yoksa araca bir baktırın ortalamanızda buyuk ihtimalle 20-30 km arasaındadır. Çunki veb 2100 km deyim aracta ve her benzin alısımda fulluyorum merakımdan 7 litre ile baslayıp ortalama hız (40-45) lerde daha sonrasında 6.3 e kadar dustu 40-45 km ortalamada. Simdi en son benzin aldıgımda ortalama hıza ozellikle baktım 53 ve aracın gosterdigi yakıt 5.2 benim hesabıma gorede 5.17 cikti ki ben cok olmasada azcık agresif kullanırım seri hızlanıslar gibi cok agresif kullanıyorsunuz dicem ki sakin kullanırım yazmıssınız ortalamanız ozaman cok dusuk olmalıki onuda her arac yakar 9 litre 20-30 km ortalamada..

Son düzenleme:

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın tam olarak degerlerini yazarmısınız bunlar sehirici kullanımda elde edilen degerler ve sehirde istanbul olarak dusunmek istiyorum yoksa araca bir baktırın ortalamanızda buyuk ihtimalle 20-30 km arasaındadır. Çunki veb 2100 km deyim aracta ve her benzin alısımda fulluyorum merakımdan 7 litre ile baslayıp ortalama hız (40-45) lerde daha sonrasında 6.3 e kadar dustu 40-45 km ortalamada. Simdi en son benzin aldıgımda ortalama hıza ozellikle baktım 53 ve aracın gosterdigi yakıt 5.2 benim hesabıma gorede 5.17 cikti ki ben cok olmasada azcık agresif kullanırım seri hızlanıslar gibi cok agresif kullanıyorsunuz dicem ki sakin kullanırım yazmıssınız ortalamanız ozaman cok dusuk olmalıki onuda her arac yakar 9 litre 20-30 km ortalamada..[/QUOT

istanbul trafiğinde dur kalk birde kısa mesafede kullanıyorum ortalama km dediğiniz gibi 20-34 arası değişiyor.
sanırım kısa mesafe olmasından kaynaklanıyordur fazla yakması. 100 tl benzin ile 190-200 km yol yapıyorum şehir içi arac 2500 km de belki zamanla yakıt düşer diye ümit ediyorum:) daha önce 2010 corolla 1.6 124 bg benzinli arac kullandım aynı mesafelerde hiç 9 lt tüketimi görmemiştim en fazla 7-7.5 arası cıkıyordu. şimdi 1.2 75 bg 9 lt fazla geliyor haliyle

muhsin516

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar bende aracimi 2014 kasim ayinda aldim suan aracim 11400 km oldu gitmiyor diyen arkadaşlara cevabim var gaz pedalina sağlam bassinlar bursaya gitiim 3 kere araba açilsin diye sıkıştıtdim ikikez araba sisti hesabesin nekedar sıkırtırdığımı ilk anlarda gaz kesici devreye giriyor 5000 devirlerde sonra oda devreden çikiyor kadrani 6500 devire çok dayadım trafik lambalarinda kalkislarda beni gecen pek yoktu. En son 186 kmye ulastim önumde kaza olmuş daha da basacaktim. Tavsiyem benimde ilk zamanlar 164 km yi geçmiyor du iyi bir yilda rampa aşşağı sıkıştırın. Denemekten vazgeçmeyim insan gibi kullanmadıgımdan yakitim fazla. Şehir dısinda 6.4 altina düsmedim hiç 5 vitesin küçük olması birazda etken bence en ideal yakiti 2500 devirde alirsiniz bu arac bu devirde 82 km yapiyo 90 km olması icin 300 e yaklasiyor haliyle 4 bin devirlerde 110-120 arasi bana sormak isteğiniz birsey varsa cevaplayabilirim

civilhunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 1.2 clionun en çok fren performansını beğeniyorum. hemen tepki veriyor ve resmen yeri kazıyor. inş böylede devam eder..

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımda bir kere 175 hızı otobanda gördüm onun dışında en fazla 160-165 i geçmedi daha da gitmiyor siz nasıl gördünüz o hızları 180-190 felan :) biraz agresif kullanm ile yakıt 7,5 lt ye kadar çıkıyor sakın olrak 6 veya 6,3 litre arası..

durusulu_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 2013 1.2 joy benzinli aracimla 197 km hizi gordum ama asagi dogru egim vardi biraz yani basarsaniz arac maxsimumun ustune rahat cikiyo ruzgar sesinide garanti kapsaminda izalasyon yapiyolar bilginize

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhsin516

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
Daha önceden de yazmıştım. Basarsanız gidiyor. İlk aldıgınızdan 3-4 bin km sonra sıkıştırınca ki sorun çıkarsa garantisi varken çıksın yaptırırsınız. Enson çanakkale yolunda 190 gördü videoya çektim. Yakıt 90 sabitlerseniz 5.2 nin altına düşmüyor 110 km ile gitmek minimum 6 ltre yakıyor. 1.6 araçlar ile yarıştı kalkışta geçiyoruz fakat 4 ten 5 atınca solluyorlar 😊😊 oda gitsinler yani 75 bg şöföre bakıyor anlayacağınız. Renault un 1.5 dizeline binipte buna binerseniz yakıt faLagelir. En önemlisi LPG bakıyorsunuz LPG takılan tek motor 😀😀😀

Barse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, 3 günce 2016 model clio 1.2 icon 75bg araç aldım sıfır, aracın şuan kilometresi 320, şehir içi ve dışı yaptım bu kilometreyi, tasaruflu kullanıma dikkat etmeme rağmen ortalama yakıt tüketimi şuan 8,5 lt gösteriyor. Bu ortalama tüketim değeri normal mi?

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb,yeni motor için ideal rakamlar,araç rodajını tamamladıgında(3000km) yakıtta normale dönecektir,şuan motor parçaları kurum fln bağlamamıştır

Barse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler...