BassReflexi BASSREFLEX yapma :)

CanSAYGI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
forjust1day çok sağol dostum çok işe yaradı gerçekten. Müzik'te açıkken yaparsanız Loud'u ON-OFF o zaman farkı anlıyorsunuz. Bas'lar gerçekten çok çok daha iyi oluyor kaliteli ve bass'lı müziklerde...

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim arkadaslar , daha biseyler kesfettikce burada paylasicaz .. Tekrar herkese hayirli olsun

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Bir çoğumuz araçlarımızda takılı olan bassreflexin sadece isimde olduğunu düşünüyorduk ve nitekimde öyleydi. Ayarlarda bassı ben -2 de falan kullanıyordum ve sesi 24 yapınca boğulma çatlama patlama yapıyordu ..

Eco drive konusu takip eden arkadaşlar bu menüye yabancı değil :) ancak ilk defa öğrenenler içinde faydalı olacak birşey daha keşfettim.

Medi nav Test menüsüne giriş yapıyoruz .
Aracı çalıştırın , rnavın üzerinden ses açma tuşuna 1 kere basın saat gelsin ekrana
direksiyon arkası tuşlardan 1 kere + ya bi kere - ye basın ve boş bir flash takın..
TEST MENÜSÜ gelecek
.
Ardından AUDIO TEST e basın
SAğda Loudness war var. Loudness e 1 kere tıklıyoruz.
Sonra "ON" a tıklıyoruz..
Sanal Amfiyi Yani ses güçlendiriciyi aktif etmiş olduk.
Bu işlemi yaptıktan sonra Rnavın Üzerindeki Ses açma tuşuna basıyoruz Bi önceki menüye döneceğiz Ardından 1 kere daha basıyoruz ve RNAV Ana ekrana dönecek ekranda Saat gözükecek.. Aracı stop edin. Kartı çıkartın 10 saniye bekleyin araç gücü Media navdan kessin tekrar kartı takın ve MEdia navı çalıştırın bass ayarlarınızı +2 +3 yapın fark etmez Müziğin keyfini çıkartın :)

Bu yazıyı okuyan çok büyük hayallere kapılmasın tabiki camlar sallanıcak kadar basslar aktif olmuyor ama ses acayip iyi derece iyileşiyor..

HErkese Keyifli Dinlemeler.

abicim bu standart normal sistemimizde oluyor değilmi? seni renault ürünlerini tam performans kullanma geliştirme departmanına almalılar:D hatta ar-ge başkanı olmalısın:D

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi Eco sürüş konusunda anlattıklarımıda bi denermisin . Test menüsüne girerken sen media navın üzernde bulunan ses +ve- tuşunu kullanarak yap. belki eco sürüş verilerini alabilirsin . çünkü capturda bulunan media nav arjantinde kullanılanın aynısı . sonuçları bizle paylaş sabırsızlıkla bekliyorum
bende de eco tuşu varya onu da yani verileride alabiliyomuyum??(standart arabamda?)

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olmuyor Yalın :(

R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 Kullanılarak Gönderildi
ah abi tamam eco sürüşü eleyelim ama müzik sistemimi iyileştirebiliceekmiyiz? ben hiç güncellemedim aldığım gibi yarın evime dönünce deniyimmi değermi? bass reflex saçmalığını biraz iyileştirsek iyi olacak...

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abicim bu standart normal sistemimizde oluyor değilmi? seni renault ürünlerini tam performans kullanma geliştirme departmanına almalılar:D hatta ar-ge başkanı olmalısın:D

valla yalın bu konuyu mais ile paylaştım dedim arjantinde orda burda logan olarak sattığınız araçlardaki medinavda drive eco menüsü var bizde gizli . onu aktif ettim ama verileri okuyamıyorum sebebi nedir. reno bizi 3. dünya ülkesi olarak görmekten ne zaman vazgeçicek .! bunun ardından dün öğlen 16:30 da mais ten aradılar. işteydim teli açtm dedim yarım saat sonra arayabilirmisinz tamam dediler aramadılar beklemedeyim :))) heran bir iş teklifi gelebilir :p

m.palmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi arkadaşlar bişey soraim normalde r nav'ın ses ayarlar kısmına girdiğimizde ztn mevcut ses şiddeti on/off diye bir ayarı var gerçi ben onu "on" yaptığım zaman bir fark göremedim.. sizin tarif ettiğiniz sistem menüsündeki ses şiddeti ayarını yaptığımız zaman esas bu özellik active olacak mı diyorsunuz ?

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet aktif ediliyor. daha önce ses şiddeti on olarak kullanıyordum ve seste boğulma bozulma oluyordu sistem test menüsünden aktif ettiğimde seste düzelme ve bassları +2 yaptığım halde sesi 30 a dayıyorum . Haa bu bizde pskolojik bi etkide yapmış olabilir :)))) o konu tartışılır. Burdaki amacım kullanıcılara bu gizli menüyü göstermekti

m.palmer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bazen ses çok kötü çıkıyor bazen gayet güzel geliyor kulağıma... kesin çözümse eğer başka deneyen arkadaşlarda varsa bizde yapalım :eyv