Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
cliolarda 7 litre falan kalır 10 ortalama ile gezdiginizi varsayarsak 70km rahat gidersiniz buda baya uzun bir yol yapar

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araçla Konya Ankara yolunda 100km yaptım ışık yandıktan sonra ve 3 lt. yakıt vardı depoda...:)

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım siz de erkek arkadaşım gibisiniz:) Rahatsız ettiğini söylüyor o uyarının :D Dediğiniz ayrıntı ilginç ama, böyle söylense belki anlayabilirim ama sırf uyarı yandı diye istikamet benzinci garip geldi ne bileyim:)

bildiğim kadarıyla benzin deposunun tabanı ile çıkış borusu arasında yarım yada 1 cm yükseklik var diye biliyorum, bu durumda dibe çöken tortu ve pislikler depoda az kalan benzine (çalkalanınca) karışıp, gider diye araştırmıştım, motora pislik gitmesin diye depoda kalan benzini çokta sonuna kadar kullanmamakta fayda var, yoksa ışığın rahatsız etmesi bundan bence :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler.:eyv Yapı olarak zaten aşırı temkinliyim, araç konusu yeni olduğundan benim için bu konuda kendimi fazla panik olmamaya hazırlamaya çalışıyorum. Sanırım çok sorum olacak günler geçtikçe sizlere...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bildiğim kadarıyla benzin deposunun tabanı ile çıkış borusu arasında yarım yada 1 cm yükseklik var diye biliyorum, bu durumda dibe çöken tortu ve pislikler depoda az kalan benzine (çalkalanınca) karışıp, gider diye araştırmıştım, motora pislik gitmesin diye depoda kalan benzini çokta sonuna kadar kullanmamakta fayda var, yoksa ışığın rahatsız etmesi bundan bence :D

Bu gidişle sayenizde beni de rahatsız edecek o ışık:D Şaka bir yana bilgiler için çok teşekkürler:eyv

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim ışık hiç sönmüyor mesela no panic:)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Işık yandığı zaman 110 km yol gidebilirsin diyor bendeki yol bilgisayarı,yaklaşık 100 km kadar da ben kullandım o şekilde ve mazot bitmedi lakin ışığı hiç yaktırmamak en güzeli...:eyv