Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Işık yandığı zaman 110 km yol gidebilirsin diyor bendeki yol bilgisayarı,yaklaşık 100 km kadar da ben kullandım o şekilde ve mazot bitmedi lakin ışığı hiç yaktırmamak en güzeli...:eyv

Yolda kalmayacağım kesinleşti:) Peki ışığı yaktırmamak en güzeli derken, araca zararı olur diye mi, yoksa sinirlere zararı olur diye mi?:)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yolda kalmayacağım kesinleşti:) Peki ışığı yaktırmamak en güzeli derken, araca zararı olur diye mi, yoksa sinirlere zararı olur diye mi?:)
Her ikiside...:)

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Bence ışığı yandırmamaya özen gösterin derim.Çünkü ışık yandıktan sonra depoda bulunan zamanla oluşan tortu kalıntısı ve depodaki pisliği çeker bu da motorun ömrünü kısaltır. Hiç gerek yok.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

:)
Bence ışığı yandırmamaya özen gösterin derim.Çünkü ışık yandıktan sonra depoda bulunan zamanla oluşan tortu kalıntısı ve depodaki pisliği çeker bu da motorun ömrünü kısaltır. Hiç gerek yok.

Garip bir benzetme olacak belki ama, acaba bu kalıntı, pislikler zamanla hani eskiden (belki hala) 300-500 lt lik balkona falan yaptırdığımız su depoları vardı, içi zamanla dibi özellikle tortu birikir ara ara temizle(t)mek gerekirdi. Yani araç eskidikçe daha çok önem kazanır diyebilir miyiz? Tabii alışkanlık edinmek de önemli ama insan sonradan ihmal edebilir baştan önemsemezse.

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle.. ama herkesin kullanma alışkanlıklarına göre değişir km mesafesi:eyv

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolda kalana kadar devam :) En güzeli hiç yaktırmamak ama malum şartlar. Benim araç lpg li olmasına rağmen yanınca tereddütte kalıyorum )

VuRaLLy

Vural EFE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
60 km de ben gitmiştim hemde hız 90 / 100 arası Renault megane 2

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Işık yandıktan sonra 5 km gittim daha sonra mazot aldım burdaki haberleri okuyunca 100km falan bizim arabda hiç mazot kalmıyormuş ya :D 5 km gidip gelmiştim bir yere park ettim ertesi gün mazot aldık 30 tllik sonmemişti :D En iyisi ışık yakmamak :)

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar deponun dibinde psilik falan birikmez kac defa pompa söktük bole bir durum yok
zaten su var depo fullde olsa 1 litrede olsa benzin pompası herzaman dipten ceker yakıtı aksi olsa yani usten cekse benzin yada mazot azaldımı cekememesi lazım
bir diger hususta surekli geri donusumden depodaki yakıt birbirne karısır adeta icerde köpürür calkalanır motor calısırken
yakıt orda su deposunda suyun durdugu gibi sabit durmaz
siz zaten depoda tortu pislik varsa onu cekiyorsunuz filtrelerden gecirerek

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yolda kalana kadar devam :) En güzeli hiç yaktırmamak ama malum şartlar. Benim araç lpg li olmasına rağmen yanınca tereddütte kalıyorum )

Sanırım ben de bir gün yolda kalıp, ışığın yanmasını çok acil durum olarak algılayacağım :D

arkadaslar deponun dibinde psilik falan birikmez kac defa pompa söktük bole bir durum yok
zaten su var depo fullde olsa 1 litrede olsa benzin pompası herzaman dipten ceker yakıtı aksi olsa yani usten cekse benzin yada mazot azaldımı cekememesi lazım
bir diger hususta surekli geri donusumden depodaki yakıt birbirne karısır adeta icerde köpürür calkalanır motor calısırken
yakıt orda su deposunda suyun durdugu gibi sabit durmaz
siz zaten depoda tortu pislik varsa onu cekiyorsunuz filtrelerden gecirerek

Ahh, tam beni rahatlatacak cevap :eyv

Bir de şu var, biz bayiden çıktık hemen total vardı orada, sadece 50 tl lik aldım, gösterge 1,5 dedi erkek arkadaşım, sonraki gün çıktık e bu hala 1,5 ta dedi. Uyarı verene kadar aynı yerde yandı neredeyse, sonra 100 tl lik alınca, hah gösterge çıktı yukarı sonunda dedi, 50 tl lik benzini adamdan saymıyor bu cliolar galiba :mad: :D