Benzin hortumu

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sana göre faydası olmuş ama tam değerleri öğrenmen için aparatlı ve aparatsız deponu fulleyip aynı hızda 100km yapıp depoyu tekrar fullemen ancak bu şekilde tam veri alabilirsin...

harbiii

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sana göre faydası olmuş ama tam değerleri öğrenmen için aparatlı ve aparatsız deponu fulleyip aynı hızda 100km yapıp depoyu tekrar fullemen ancak bu şekilde tam veri alabilirsin...

evet söylediginiz tam kesin sonuç ama arabama her binmemde yakıt degerlerini hep kontrol ederim
kolay kolay yanılmam yani

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yakıt borusu sıkıştığı için kısmen azalma olmuş olabilir...cenkerben taktım fargetmedi de... :ütü

akorkut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu ölçümde ortalama hızın neydi peki ve km. de önceden ne kadar yakıyordun şimdi kaça düştü bi açıklayabilirmisin..? tşk.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
eğer %10 tasarruf olmuşsa bızde ondan yaptırak beya... mucize yani... cenker

harbiii

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hız 100 km sabit ayıptır söylemesi kuruiz kontrol gibi adamımdır yani hiç şaşmam:yer
akorkut önceden ne kadar gittigini basit olarak yazdım ordan az çok anlaşılır
ama önceden hep 33 litreyle (bu bende takıntıdır 33 litre aşası yada yukarısını almam) 650 km yol giderdim kırmızı yanardı şimdi 660 km oldu daha ışık yanmadı tahminim 720 km'yi geçer
bilalrx ayrıca bu aparatları motora en yakın yere takmak gerekiyormuş ben öyle yaptım

FluenceEDC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
720 kilometre mi ? naaptin abi hihi

akorkut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
720 km. giderse eğer 20 krş. unda altına iniyor.aracın fabrika değerleri zaten 5 veya 5,5 lt. gibi olması lazım.5*430=21,5 senin kini hesapladığımda 33*4,30=141,9 /720 = 0,197 krş. gibi bir rakam çıkıyor ki bu rakamları lpg de bile bulamayanlar var. bi daha denedikten sonra sanırım değerler yerine oturur.eğer tekrar bu şekilde çıkarsa hakkatende bi faydası vardır ve bizimde olaya girmemiz gerekir. bende 1,4 8 v.2001 rta var.önümüzdeki aylarda bi memleket yapacağım. ort. 6 lt. yakarsam diye hesap ediyorum. git gel 1200 km. civarı yolum var.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
ok... çok güçlü mıknatıs olmalı... :slc

harbiii

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ok... çok güçlü mıknatıs olmalı... :slc

evet ya çok güçlü kaputa yaklaştırınca el değmeden kaputu yukarı çekiyorhehe
bu yeni proje bu projeyle sıfır yakıt........kıhkıh

adszelt.jpg