Biri artık şunun cevabını versin? :D

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nam amortisör yayları ısıtıp sanayi işi yapmaz diye tahmin ediyorum..adamların verdiği fiyat amortisör ve yay takım fiyatı olmasın çünkü yaylar taş çatlasa 280 lirayı geçmez en pahalı yerde....
benim amortisörleri 3,5cm kısalttılar bende apex 3cm yay taktım 6,5cm alçalmış oldu araç...amortisör çok farkediyor sadece yay takmaktansa amortisör ve yay takım olarak takılsa çok daha iyi verim alınır..orjinal amortisöre kısa yay takıldıgı zaman zamanla ses yapıyor çünkü amortisör çok açılıyor yaylar kısa oldugu için boşta kalıyor ve birden düşünce dan dun vuruyor kısa amortisör oldugu zaman yay boyu kadar açıldıgından boşluk yapmıyor daha saglıklı gidiyorsun seste olmuyor...arabayı tutan yay,amortisör sadece yumuşaklık katar...
ben senin yerinde olsam coilover yaptırırım oda 700 civarı falan fiyattır...

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nam ın dandik bi yer olmadığı kesin ısıtıp preslemiyolar arkadaşlar sanmıyorum adam açıkladı baya yayları skıştırıyoruz amortisöre de biraz gaz veriyoruz sıkışıyo dedi amartüsöre dokunmazsak çok gevşek oluyo dedi dedim ne farkı olur birin de yol tutuşu biraz daha fazla olur dedi (spor yaya da) ama sert olr orjinal gibi olmaz dedi. Diğerinde konfordan ödün vermezsin yol tutuşun şimdiye oranla %50 artar dedi karar senin dedi sıkıştırma ile 6 7 cm kadar düşürüyolar amartüsörleri de dedikleri gibi yaptıkları için bam güm ses gelmiyo yaptırmayı düşünüyorum ama garanti işi canımı sıkıyo yarın bi servisi arıycam napcam biliyorum garanti dışı kalırsak sanırım basma işi hayal olcak benim için :(

Dikenli

Ahmet GÜLŞEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isıtma olmaz ısıtılan metal sertleşir kırılgan olur eger ısıyı fazla kacırırsa.. ısıttıktan sonrada sogutmasıda cok önemli yagdama soguyucak sudamı sogutucak yoksa kendı halındemi sogutcak yayları bunlar riskli hareketler :) gerek yok bence ısıl işlem öle kolay bişey degil + yayların ne metali oldunu bılıolarmı sementemi çelikmi krommu hammadesini tam anlamıyla bilmeden ısıl işlem yapılmaz her hammadenın ısıl işlemi farklı. bide ısıl işlemden sonra sulaması war sulamayı fazla kacırırsa iyice tehlike spor yay takmak daha mantıklı acıkcas..

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kadar çok araştırırsan kafan o kadar çok karışır...:)
Orjinal yayları ısıtmadan nasıl sıkıştırıyorlar ve 6-7cm düşüyor onu merak ettim?

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal yayları ısıtmadan nasıl sıkıştırıyorlar ve 6-7cm düşüyor onu merak ettim?

Abi yarin bi ara sor bu işte ustalar o kesin de nasıl yaptıklarını tam anlamadım :) şu garanti olayı olmasa düşünmeden yaptırırdım da yarn bi servisi arıycam bakalım

Dikenli

Ahmet GÜLŞEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

sakat işler halil abi ısıtmak falan tehlikeli :D

Çağlar*

Çağlar DURMUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isıtma olmaz ısıtılan metal sertleşir kırılgan olur eger ısıyı fazla kacırırsa.. ısıttıktan sonrada sogutmasıda cok önemli yagdama soguyucak sudamı sogutucak yoksa kendı halındemi sogutcak yayları bunlar riskli hareketler :) gerek yok bence ısıl işlem öle kolay bişey degil + yayların ne metali oldunu bılıolarmı sementemi çelikmi krommu hammadesini tam anlamıyla bilmeden ısıl işlem yapılmaz her hammadenın ısıl işlemi farklı. bide ısıl işlemden sonra sulaması war sulamayı fazla kacırırsa iyice tehlike spor yay takmak daha mantıklı acıkcas..

Valla çok anlamadım ama dediğin gibi sakıncalı olabilir ama kime sorsam git bu adamlar piiri bu işin diyo bu gidişte yaptıramycam zaten ya kalcak garanti bakın görün :D bi spoiler takar gezeriz artık napalım :D

33su608

Mesut ARDIÇ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yay takmak en iyisi bence