Bu kerataya bir hal çare :)

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar
yeni almış olduğum bu tıfılı biraz kaldırmak lazım
neden mi?

üzerinde şu an bulunan ön lastikleri SEMPERİT 195 55R13 ve bir türlü yenilerini bulamadım
farklı bir ebat denemem de de sürtme sorunu yaşayacağım
yay olayını nasıl halledebilirim ?
aracımın acil şekilde muayeneye girmesi gerekiyor
bununla ilgili olarak yorumlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim
iyi forumlar..!

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
195 fazla zaten 175 tak :) yay olayı nedir düşük diyemi yüksek diyemi..sürtme yapmıyorsa muayeneden geçer...

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam biraz araştır 185 felan bulursun ;) bence aracı yükseltme yükseltirsen tüm güzelliği gider söylemedi deme :)

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet yükseltince özellik kalmayacak zaten bi işe de yaramaz. starmaxx 185 60R13 önler için düşünüyorum şuan arkalar zaten 175 70R13 onları da aynı şekil bırakıp sıfır lastik takacağım tuvtürk de basık araçları tersli olarak rampaya çıkarttıkları için sıkıntılıyım o konu da. muayene istasyonunda çalışan bi arkadaşım ile görüştüm tersli rampa da eğer lastikler çamurluğa sürter ise helezondan ağır kusur alırsın dedi o yüzden sıkıntılıyım kısacası...:sinirli en güzeli lastikleri takıp muayeneye girmek,yerse geçer yemez ise helezonları değiştirip gireriz artık hakkıma hayırlısı

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar az önce TÜVturk e gidip gösterdim aracı çapraz takoz üstüne bindiğinde süreme sebebi ile geçmez cevabı aldım en azından muayeneden geçmek için yay takıp yükseltmem lazım oto stop Aksaray ile görüştüm de elimde var ama senin uyar mı bilmiyorum dedi 1.4 turbo nun farklı mıdır herkezin sistemi?

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yay ve amörtisörleri farklı diye biliyorum.

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar az önce TÜVturk e gidip gösterdim aracı çapraz takoz üstüne bindiğinde süreme sebebi ile geçmez cevabı aldım en azından muayeneden geçmek için yay takıp yükseltmem lazım oto stop Aksaray ile görüştüm de elimde var ama senin uyar mı bilmiyorum dedi 1.4 turbo nun farklı mıdır herkezin sistemi?

arabanı 1.4 Turbo sanıyorsun galiba bu aracı sana satan arkadaşada anlattım anlamadı bu araç Turbo değil :) ellerindeki yayın senin aracına uyma olasılığı var...

Son düzenleme:

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önlere 175 taksan sürtmez veya olmuyorsa muayeneden geçene kadar teneke jant tak çelik jantlar lastiği tekerleğe daha çok yaklaştırıyor bu şekilde geçmesi gerek....

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla işin açıkçası bana anlatılan bu aracın turbo olduğuydu ha değilse de sıkıntı değil şuan ki hali yeterli bana :)
artık üzerindeki yayların ebatlarını ölçüp alacağım yayların ebatları ile karşılaştırmak
fena sıkıntı yaptı yalnız bu iş bana ha :)
oto stop mu oto ümit mi kiminle alışveriş yapmamı önerirsiniz?

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve dün şöyle birşey ile karşılaştım
tüvturk de spor direksiyonlar da artık E onayı aradıklarını söylediler
başına gelen arkadaş oldu mu ?