Bu kerataya bir hal çare :)

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla işin açıkçası bana anlatılan bu aracın turbo olduğuydu ha değilse de sıkıntı değil şuan ki hali yeterli bana :)
artık üzerindeki yayların ebatlarını ölçüp alacağım yayların ebatları ile karşılaştırmak
fena sıkıntı yaptı yalnız bu iş bana ha :)
oto stop mu oto ümit mi kiminle alışveriş yapmamı önerirsiniz?

Birinci olarak Oto Stopla alış veriş yapmanı öneririm...Orda bulamadıklarını Oto Ümite sor...Ben bir keresinde oto ümitte bulduğum bir parçayı sırf satan adama gıcık olduğum için almayıp tamir ettim...Sattığı her parçayı 2 katı fiyatına giydirmeye çalışan uyanık...

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve dün şöyle birşey ile karşılaştım
tüvturk de spor direksiyonlar da artık E onayı aradıklarını söylediler
başına gelen arkadaş oldu mu ?

oda yenimi çıkmış direksiyondan ne istiyorlar arabaya birşeyler yapmayı düşünüyordum vazgeçtim şimdi :) sen bursada bitane R5 ci bul bu tip olaylarda muayeneden geçmek için parça değiş dokuşu yapın :)

mantar1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanı 1.4 Turbo sanıyorsun galiba bu aracı sana satan arkadaşada anlattım anlamadı bu araç Turbo değil :) ellerindeki yayın senin aracına uyma olasılığı var...
ben de orjinal turbolu demedım arkadaşa turboluydu dedım ama sen ukalalık yapıp anlamadım falan diosun arac ayrıca 1.6 zaten

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de orjinal turbolu demedım arkadaşa turboluydu dedım ama sen ukalalık yapıp anlamadım falan diosun arac ayrıca 1.6 zaten

öyle ukala mukala diyerek sende ayıp ediyorsun önce efendi olacaksın...arabanı satılığa çıkartırken turbolu yazan sensin alan kişide turbo olduğunu yazıyor neyden bahsediyorsun...ben sana aracın 1.6 olduğunu sandığımı söyledim yok 1.4 dedin şimdide 1.4 olan araç biranda 1.6 olmuş ? aracın yeni sahibi istanbula geldiğinde görüşüp bakıcam aracına...

mantar1985

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle ukala mukala diyerek sende ayıp ediyorsun önce efendi olacaksın...arabanı satılığa çıkartırken turbolu yazan sensin alan kişide turbo olduğunu yazıyor neyden bahsediyorsun...ben sana aracın 1.6 olduğunu sandığımı söyledim yok 1.4 dedin şimdide 1.4 olan araç biranda 1.6 olmuş ? aracın yeni sahibi istanbula geldiğinde görüşüp bakıcam aracına...
kinayeli konuşan sensin anlattım anlamadı dıosun 1.6 kategorisi vardıda biz mı yazmadık satarken ben soledim ona 1.6 oldugunu

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kinayeli konuşan sensin anlattım anlamadı dıosun 1.6 kategorisi vardıda biz mı yazmadık satarken ben soledim ona 1.6 oldugunu

Ben araştırıyorum 1.6 motor sadece dizellerde kulanılmış..Sonradan 1.6 yapılmışsa Fairway motoru takılmıştır...Renault 9 1.4 ve 1.6 motorları bu araçlara sonradan takılabiliyor...
R5 Motor çeşitleri...

1.1
1.3
1.4
1.4 Alpine Turbo
1.4.Alpine Turbo2
1.4 GT Turbo Faz1
1.4 GT Turbo Faz2
1.6 Dizel
1.7 Sport
1.7 Baccara

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) arkadaşlar gerginlige hiç gerek yok alım satım bitti gitti
aracın maşallahı var ancak ön takım çok sıkıntılı çıktı :(
şimdi yay amortisör ve körük lazım umarım aksaray da mevcuttur :(
ustam şuan gerekli olan parçaların listesini çıkarıyor hakkıma hayırlısı

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vay arkadaş :) parça bulmak da mesele ha :) sadece oto stop da var :) başka yerde bulamıyorum he :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mais bursa şube ataevler katologlarlar duruyorsa depodan bulup verirler.

CANERAYHAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada direksiyon E onayı falan yokmuş beni kafaya almışlar :) yaktıracaklar en sonunda bana arabayı o olacak he :) zaten yaralıyım :)