''Bugün Megane I Aracına Ne Yaptın''

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün torpido ve kapı döşemeleri misss gibi yaptım. silikonladım kapı sağlam oldu güzel oldu mis gibi oldu:)
ben biraz gelemeyeceğim arkadaşlar. arada sırada takılmaya çalışacağım.
inşallah bu süre zarfında m.gökceoğlu ve yusuf29 güzel projeler üretir, biz de faydalanırız:)
diğer arkadaşlarda bilgi ve tecrübelerini paylaşarak bizleri bilgilendirirler.:eyv

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırdır abi niye gelemiyorsun :soru şuanda bir proje üstünde çalışıyorum zaten ama faydası olur mu bilemem, perde modiyesi yaptığım junyan far malesef hala kötü bende merceklerini valeo d2s bi-xenon mercekle değiştiriyorum :eyv

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmet kardeşim perde modifiyesi derken ? aslında benimde aklımda olan arka cama güneşlik türü perde yapmak. Megan II lerdeki gibi. yani makaralı (sarılan cinsten). şöyle sakin bir zamanda tasarlayacağım.Bir defasında 2004 scenic privilege aracımın arka kapı cam perdesi düzgün gerilmediğinden açmıştım. sistem çok zor değil. Bir demir çubuk(mil) ve içinde esnek yay vardı. her iki uç kısmıda sabit kalsın diye köşeli uçlar vardı. hafif bir metal(aleminyum) ile sanırım yapılabilir. güneşlik kumaş ise ev için cam perdelerde kullanılan sineklik tarzı kumaş yapılabilir. birde arka pandizota yer açıp gömme tipi yapılabilir. tek sıkıntım arka cam alt kısmından üste doğru açılı gelmesi. yani alt kısım örneğin 100cm iken üst kısım 90cm gibi. yada perdeyide açılı kesip yapacagız. ya nasip. bu arada hayalimdeki 2008 scenic privilege araç satılmış. çok üzüldüm. gözüm kaldı. ekonomi el verse idi kesinlikle alacaktım. şartları çok zorladık. uzun yıl(en az 10 yıl ) binmeyi hayal ettiğim araba satıldı. nasip. son 5 yıldır bu özellikte 3 tane araba gördüm. şuanda hiç biri yok. bende hayırlısıyla borcumu bitirene değin (1,5 - 2 yıl )meganıma binecegim. bari bu zamana değin mehmet kardeşimle yapabildiğimiz ; elimizden gelen hoş ne varsa yapacagız bişeyler.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırdır abi niye gelemiyorsun :soru şuanda bir proje üstünde çalışıyorum zaten ama faydası olur mu bilemem, perde modiyesi yaptığım junyan far malesef hala kötü bende merceklerini valeo d2s bi-xenon mercekle değiştiriyorum :eyv

sınava gireceğimde. sanalı kapatayım dedim de çok sıkıldım be :)

suat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf kardeş benim megane 1 de perde var orijinal gibi istersen resmini göstere bilirim projene yardımcı olmak için benim megan tümgeneralinmiş belki fabrika çıkışlı olabilir.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suat kardeşim merhaba, zahmet olmazsa detaylı resimler gönderirsen hakikaten çok iyi olur. Sanırım bu yaz muhakkak bu perde olayını yapacağım. Megan 1 de orjinal arka perde görmemiştim.Hakikaten merak ettim. Dediğin gibi bana fikir vermede çok yardım olur. Teşekkür ederim.

suat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suat kardeşim merhaba, zahmet olmazsa detaylı resimler gönderirsen hakikaten çok iyi olur. Sanırım bu yaz muhakkak bu perde olayını yapacağım. Megan 1 de orjinal arka perde görmemiştim.Hakikaten merak ettim. Dediğin gibi bana fikir vermede çok yardım olur. Teşekkür ederim.
Resimler ankaranın neresindesiniz

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimler ankaranın neresindesiniz

o cd çalardan benimde vardı:) birisi kanıma girdi ses sistemi kötü dedi. cızırdıyor dedi.
cd çaları sattım. amfi, subwoofer vs..v.s..
her haltı denedim eski güzel sesi bulamadım.
o cd çalar ile aldığın sesi hiç bişeyden alamazsın.
megane 1 in orjinal ses sistemi 3 yollu gibi bişey. hoparlör markası blaupunk. şimdi diyorlar blaupunk ne kine.
dünya markası türkiye de bilinmiyor. türkiyede çin pioneerler revaşta:)
ben şunu öğrendim : arabanın orjinal ses sistemini kurcalamayacan :D

(ha şimdi uzmanlaşmaya başladım ses sisteminde ama öğrenmek için 2-3bin harcadım)

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka camda osmanlı tuğrası oldumu ne oluyor aga ben çözemedim bizim burdada görüyorum neye mensup oluyor bu arkadaşlar ayrı mı tutuyorlar kendilerini ne bilim ayrı bi tarikatmi cemaatmi ne oluyor..