Bunu da gördük :)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ugur abi biliyorsun bilecik sögütteydi acemi birligi :D bi akşamda oturduk okey oynadık mert felan vardı :) bordo bi coupe vardı ondada kırmızı birde clio vardı o kimdeydi hatırlamıyorum :D usta birligi malatya oldu keyifli oldu :D
hatırlamam mı o günü
bordo coupe yiğit'indi.
kırmızı clio ise......... unuttum ismini. o da az daha pert ediyordu aracını. hatta az daha kedisi pert oluyordu.
onunki kontrolsüz hızdı ama.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
İlla hızlı giderken araba pert edilmiyor bende 70km hızla giderken pert ettim arabayı:) bende hızlı araç kullanırım ama burdaki gençlerede örnek olmamız lazım: hız her türlü felakettir:eyv ayrıca 180km hızla giderken selektör yapıyorsan kontrolsüzsündür demektir selektör yaparken önüdeki araba ile mesafen ne kadardı?:D
180 le giderken önümdeki aracın arkasına yapışıp selektör yapacak kadar gözü kara değilim. :D Yol müsaitken selektör yapıyo olmam neden kontrolsüz olduğumu gösteriyor? (Anlayamadığım için soruyorum) :) Bu arada kimseye hız yapın gibi bir tavsiyem olamaz zaten ama hangi şartlarda 180 i gördğmü belirttiğim için kötü bir örnek teşkil ettiğimi zannetmiyorum.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
180 le giderken önümdeki aracın arkasına yapışıp selektör yapacak kadar gözü kara değilim. :D Yol müsaitken selektör yapıyo olmam neden kontrolsüz olduğumu gösteriyor? (Anlayamadığım için soruyorum) :) Bu arada kimseye hız yapın gibi bir tavsiyem olamaz zaten ama hangi şartlarda 180 i gördğmü belirttiğim için kötü bir örnek teşkil ettiğimi zannetmiyorum.

Bu konu bence gereksiz uzadı gibi ama neyse
Bizim forumda 250 lerle giderken çekilmiş videosu olan arkadaşlar var.

kırmızı yazan yere gelince. öndeki araçta sonuçta yavaş gitmiyor ve sizin arkadan sellektör yapa yapa gelirken görüp kaçmak isterken kendisini tehlikeye atabilir.
o yüzden :eyv

yani sellektör yapmak konusnu
tamam sellektör yaparsın ama ısrarcı bir şekilde sürekli yapmak öndeki aracı hataya sürükleyebilir.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konu bence gereksiz uzadı gibi ama neyse
Bizim forumda 250 lerle giderken çekilmiş videosu olan arkadaşlar var.

kırmızı yazan yere gelince. öndeki araçta sonuçta yavaş gitmiyor ve sizin arkadan sellektör yapa yapa gelirken görüp kaçmak isterken kendisini tehlikeye atabilir.
o yüzden :eyv

yani sellektör yapmak konusnu
tamam sellektör yaparsın ama ısrarcı bir şekilde sürekli yapmak öndeki aracı hataya sürükleyebilir.

Bencede gereksiz uzadı. Bayan üyeye bu kadar yüklenilmezki ama :D Selektör yaparkende ısrarcı değildim. Fotoğraf o ana denk gelmiş sadece. Gerçekten.. :D

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kötü örnek oldun demiyorum zaten, ama yol müsaitken yapılan selektörü kimse ciddiye almaz onun için o şekilde yazdım...:D

Desperado404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maaşallah çok güzel bi foto redline'a yaklaşmışsiniz. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

AlpAslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ooooo bana çok bunlar..
eskidendi.. pedal dibini bulmadan gitmek yok demeler..
şimdi 100 dedimi yetiyo.. bazen bayır aşağı olursa 120 falan :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramızda hangimiz bu hızları görmek için birkere bile aracımızı zorlamadığımızı iddia edebiliriz ki önemli olan kontrollü yapmak sonuçta insanların bu tür şeyleri merakları oluyor... ben genellikle gece 2den sonra çıkarım mesela arabamla başbaşa kalıp istediğim herşeyi yapmak için ama kontrollü yaparım ve bu durumda etrafımda kimse olmamasına da özen gösteririm... hatice hanım tebrik ederim bir bayan olarak kontrollü bir şekilde bu hıza ulaşmış olmanız güzel insanlar neyi nerde yapacağını bildiği zaman sorun olmaz dikkatli sürüşler dilerim :eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
bir bayanın bu hızları test etmesi vede "hız felekettir" sözüne muhalif olması ilginç ve hoş... üstelik hızla ilgili kaza-pert macerası da olmuş... kazasız ve güvenli sürüşler...:naber

hız adrenalin ilişkisi doğru, yalnız maxımum anlık adrenelın patlaması-altın vuruş, kaza anında oluyor... ex olmamışsa devamı acil-yoğun bakım narkozla tamamlanıyor... bunu da belirteyım... bende hız-kaza-adrenalın-pert kurbanıyım sonuçta...kazadan biraz iz kalınca o kadar umursamaz olunamıyor malesef... illa iz kalsın diye de şansı zorlamak çok mantıklı değil... zorlanırsa da kavuşmak çok mümkün malesef... :slc
kullandığımız arabaların, yolların, sürücülerin güvenlik durumunu tam hesaplamadan, arabamı biliyorum-basarım dersenız, enson nere basılacağı riskli ve bılınmeyenlı bır denklemdir... sonucu doğru tahmin edilir genelde... :cool:
arkadan her araca selektör yapmak da rısklıdır... acemıyse kaza yapabılır, usta-gıcıksa kaza yaptırabılır, anlık frenaj-temas-sıkıştırmayla, heleki öndeki ağır-güçlü-sağlam araçsa, tahrık-etkı-tepkı durumu-süreci değişken ve dengesizdir... dikkatli olmalı iyi hesaplamalı ve unutmamalı... :sinirli
tabiki uygun-güvenli şartlarda kısa süre hız limitleri zorlanabilir... ancak limitler asgari güvenliktir...:eyv
ülkemizde trafik canavarı niki genelde her şöfor için geçerli.... canavar olmaya ve sonuçlarına adayız yani... :slc
yanii... hayat ve yollar sürprizlerle ve rısklerle doludur.... bazı şeylerin ısrarı sonuçta felaket olabilir.. hepımıze huzurlu guvenlı suruşler ve kumarsız gunler dilerim... :eyv

Son düzenleme:

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla megane 3 oturaklı araba zaten bu yoldan devamlı gecerim bu hızlara trafik durumuna gore musait ben sahsen tebrik ederim guzel deneme olmus:D

yanlız anlamadıgım bir konu araba 1.5 dizel 90 hp mi ve kacıncı vites bu son vitesmi yani zira devir 4000i gecmiş bitmek uzere
megane 3 e bu motor zayıf gelmesede biraz az gibi geldi 90 hp o kasaya