Captur Outdoor Otomatik Cam kaldırma ve Ayna Kapama

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bende clio4 aracıma yaptırdım, içerdeki ayna kapatma tuşunun iptal olması biraz canımı sıktı ama şimdilik sineye çektim. Forumda içerdeki kapama tuşununda aktif çalıştığı bi uygulama gördüm o daha iyi bi yöntem gibi. Cam kaldırmada yaptıracaktım ama sol ön cam hariç tetikleme kutupları(+ -) farklıymış olmadı. Eşektrikçim konuyu bi araştırayım öyle yapalım dedi. 4 cam aynı anda kalkmıyorsa pekte bi esprisi yok aslında.. Camlar için hangi marka yada model modül almalıyız acaba bilen arkadaşlar yazarsa çok iyi olur..

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bugün bende clio4 aracıma yaptırdım, içerdeki ayna kapatma tuşunun iptal olması biraz canımı sıktı ama şimdilik sineye çektim. Forumda içerdeki kapama tuşununda aktif çalıştığı bi uygulama gördüm o daha iyi bi yöntem gibi. Cam kaldırmada yaptıracaktım ama sol ön cam hariç tetikleme kutupları(+ -) farklıymış olmadı. Eşektrikçim konuyu bi araştırayım öyle yapalım dedi. 4 cam aynı anda kalkmıyorsa pekte bi esprisi yok aslında.. Camlar için hangi marka yada model modül almalıyız acaba bilen arkadaşlar yazarsa çok iyi olur..

Beenim taktırdığım modül de içerideki joystick iptal.İçinde ufak bir buton yapmışlar ama onun içinde ufak bir delik delmeleri gerekiyordu yaptırmadım.Cam için modül var ama 4 camın aynı anda kapanması aküyü zorlayacağından önerilmiyor.Bu sebeple sıralı olarak kapatması uygun görülüyor.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende taktırırken öğrendim içerden çalışmayacağını ve iptal olacağını, okadar sökülüp uğraşıncada vazgeçmedim. Ama yinede içerden manuel kullanımı içinde araştırıcak usta, sanırım bi röle kullanarak yapılabiliyor. Yaptırırsam burdan paylaşırım..

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sisteme modul paralel bağlanır ve bir röle yardımıyla arac çalışıyorken diğer modül devreden çıkar çalışmiyorken diğer sistem devrede olur ayna için

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sisteme modul paralel bağlanır ve bir röle yardımıyla arac çalışıyorken diğer modül devreden çıkar çalışmiyorken diğer sistem devrede olur ayna için
Biraz daha detaylı anlatabilir misin, ustama o şekilde tarif edeyim yapması için.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demekki ölçüm yapsak bile yanılabiliyoruz :) Sorun olmadığına sevindim.:eyv

zmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende kendi aracıma katlanır ayna modülü yaptım. soketli olduğu için hiç bir kablo kesilmiyor. kapıdan hiç bir vida sökülmüyor ve içerdeki ayna kontrol düğmesi orjinal halindeki gibi çalışıyor.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
arkadaşlar bende kendi aracıma katlanır ayna modülü yaptım. soketli olduğu için hiç bir kablo kesilmiyor. kapıdan hiç bir vida sökülmüyor ve içerdeki ayna kontrol düğmesi orjinal halindeki gibi çalışıyor.

Eller serbestte de çalışıyor mu modül ? Eller serbest devredeyken Araçtan inip uzaklaşınca aynalar katlanıyor mu ?

Şuan benim aracımda cam modülü ve ayna katlama mevcut fakat ikisi içinde kablolara müdahale edildi ve içerideki ayna katlama joystşck te devre dışı.Modüle ait ufak bir buton yapmışlar fakat onun içinde ufakta olsa delik delmek gerekiyordu. Gerek olmaz diye yaptırmadım.
Açıkçası sizdeki gibi modül kablo kesmeden iş görüyorsa al benisi daha fazla olur.