Captur Outdoor Otomatik Cam kaldırma ve Ayna Kapama

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerlerinize göre alternatörünüzün sağlamış olduğu voltaj iyi değerlere sahip, ayrıca farlarınızı açıp ne kadar düşürdüğüne baktığınızda dahi değeriniz yine iyi, 14.30V dan 14.20V a düşmüş. Bunu tekrar farlarınızın hepsini açıp, amfinizide açıp, hatta klimanızıda açıp dahada zorlayabilirsiniz. Ama aklınızdaki şüphelerden birini gidermek isterseniz önceki söylediklerimi yapma fırsatı bulana kadar serviste tam şarja bırakın o zaman bir denesinler. :)

Son düzenleme:

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Ben 2 saat bırakın demişlerdi diye hatırlıyorum ama 1 gün kalması gerekiyor dediler.

Hafta sonu kısmetse etkinlik için 180 km gidiş geliş yol yapıcaz .Olmadı orda motoru 4-5bin devirde kullanmayı deniyeyim.

Belki akü şarj olur. Yol üstü geçerken tekrar ölçtürürüm servise aküyü :)

Multimetre ebadında bir cihaz ölçümüde basit bakalım ne olacak :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Geçen hafta Maşukiye etkinliğinde giderken ve gelirken aracı devirli kulandım manual'de.

Geçtiğimiz Cuma günüde İstanbul-Bursa arasında kullandım ve Cuma akşamı aracı park ettim ve bu hafta evdeydim.P.tesi sabah tekrar marşa bastım ancak araç çalışmadı :)

Takviye ile tek seferde alıyor . Sanırım aracı servise bırakıcam.Gidip konuşayım.Bir gün şarj etsinler 2 günde orda kalsın deyip 3.gün gidip bir marşa basalım bakalım ne olacak.Yada akiyi şarj ettikten sonra evin önünde 2 gün yatırıcam artık .

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum. Güzel bir konu oldu bence :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum. Güzel bir konu oldu bence :)

Çağrı Hocam Merhaba

Dün akşam şarj için aracı servise bıraktım. Sabah gelirsiniz dolmazsa akşama alırsınız demişlerdi.

Bu sabah servise gittim akü bu sefer aküyü değiştir hatası vermiş :)

Araca yapılan müdahalelerden dolayı normal şartlarda ücretli değişim olması gerekiyor ancak biz bu sefere mahsus garanti kapsamında değiştiriyoruz dediler .Renault Hi-Level üzerinden yeşil ışığı olan bir akü takmışlar aynı değerde.

Yanlız aracı orjinal haline getirmenizi tavsiye ederiz dediler. Bu aküler star/stop olduğundan diğer akülerden pahalı 700-800 TL fiyatı var denildi.

Sonradan takılan Xenon farların,Anfinin ve led iç aydınlatmaların aküyü bitireceğini söylediler. Anfi için kapasitör tavsiye ettiler.

Aracı aldım ofise geldim.Akşamda acil bir durum olmaması durumunda aynı şekilde aracı park edip p.tesi sabahına kadar bekleticem .

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun yeni akünüz :) Ücretsiz değişmeleri sevindirici bir haber. İnşallah bir sorun çıkmaz.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Hayırlı olsun yeni akünüz :) Ücretsiz değişmeleri sevindirici bir haber. İnşallah bir sorun çıkmaz.

Umarım çıkarmaz . Ama sonradan yapılan uygulamalardan da vazgeçmek istemiyorum hayırlısı artık :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Aracı üst üste 2 hafta sonu ( Cuma Akşamdan - Pazartesi Sabaha kadar ) hareket ettirmeden bıraktım. Araç çalıştı şuan sıkıntı yok.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun :)

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul