Captur Yola Tutunamama

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracı bayiiden teslim aldığımda lastik basınçları rasgele basılmış gibiydi, 42, 38, 36, 27 şeklinde basınç değerleri vardı lastiklerin yolda gidişi direk farkediyordu

Kayaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen bir götür onu abi baktır

ogretmenokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır yolda iyiydi !

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır yolda iyiydi !
megane 2 yi bilmiyorum yalan söylemem ancak şuana kadar c sınıfları olarak sayıyorum focus 3, astra H ve J , egea ve i30 kullandım tabi birde kendi aracım olan megane 3 var aracımda esp var diğer kullandığım araçlarda astra h hariç hepsinde vardı şunu söyleyeyim ki focus müthiş güven veriyordu onun dışında astra H hariç hepsi kendi aracım megane 3 ortalamasındaydılar yani iyilerdi ama hiçbiri focus gibi değildi.Egea virajlarda iyi olmasına karşın rüzgardan aşırı etkileniyor gibi geldi bana ama yinede çok emin değilim çünkü 70-80 km bir yol yaptım toplamda.

dumancaptur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
asıl sorunum şunlar;

1- Hafif ıslanmış zeminde 50 60 la dahi giderken bile sert bir frende uzun süre frenler tutmuyor kayıyor. Bu nedenle mesafeye olabildiğince dikkat ediyorum önümdeki araçla. Özellikle şehir içinde sıkıntıya düşürecek gibi bu durum.

2- Bir de yine ıslak zeminde virajlı yan yoldan duble yola çıkarken tam çıkış aşamasında gaza yüklendiğimde aracı kontrol edemez duruma geliyorum ve tekerlek kuru bir kısımdan yakalayana kadar büyük aksiyon yaratıyor.

3- Kuru zeminde dahi olsa 1 den 2 ye ya da 2 den 3 e attığımda gaza fazla yüklendiğimde ön tekerlekler pati çekmeye başlıyor. Bu çok büyük bir sorun değil ama herkes aynı sorunu yaşıyor mu diye sorunlarımı buraya yazmak istedim.

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Lastik havaları yüksektir arkadaşların dediği gibi
Ben aracı teslim aldığımda 50 idi :S

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazdığınız az buz değil okadar ütopik bir durumki hani kelimelerle anlatmak zor.

yeri geldi benim 1.5 dci 90hp clio4ümde idaretten meslekdaşımın resmen kabak 80binde 185lik 15 jant lastiğini taktım onda bile bırakın 3ü 2de bile nadiren patiye kaldı aracımki clio4 daha seri ve dahada hafif.

diğer yandan özellikle virajdan çıkarken gaz verdiğinizde kontrol edemeyecek boyutda bir sergileyiş hiçte bu araçların anlatımı değil siz adeta 300hp bir aracın yapacaklarını yazmışsınız.

şahsen acilen lastiklerinizin basıncı vede durumunu kontrol ederdim boşuna burada bu tarz birşey yaşamış üye aramayın derim çünkü tek kelimeyle anlatıklarınız ütopik noktada anormal.

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce kaptur kullanmadim ama arkadasim captur kullanicisi olarak kadjari denedi capturdan daha guvenli yola yapistigni atmadigini soyledi capturun biraz hizli girince attgini soyluyor

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lan ne capturmuşun :)

biri frenini leş etti, biri viraj çıkışında önüne laf attı, biri aracı 300hp v8 yapıp 3lere kadar patiye bıraktı, diğeri şimdi arkası atıyor dedi.

güzelim aracı resmen Tanyeli yaptınız mübarek :)

beyler aracın clio 4 şasesi üzerine oturturulmuş, clio 4 ile motorundan tutun, şanzımanına kadar hatta frenlerine kadar aynı olduğunun farkındasınız dimi? bir araç hadi yükseltildi diye biraz yatıyor sağa sola deseniz anlarım ama burada yazılan çizilenler tek kelimeyle komik.