Captur Yola Tutunamama

dumancaptur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Captur 1,5 dci EDC icon modeli var. Fren konusunda bende sıkıntı yaşadım. Öndeki araca az daha yana kaçmamış olsam çarpacaktım. Servise götürdüm klasik olarak bir şey yok fren ve takip mesafesine dikkat etmelisiniz şeklinde çok tatmin edici ve doyurucu cevap verdiler. Gaza yüklenme durumunda ise patinaj çekiyor ve birden hızlanıp ileri fırlıyor, ayrıca yokuşlarda gaza yüklendiğiniz takdirde tüm ikaz ışıkları yanarak titreme yaparak kalkış yapıyor. Servis yine bir şey yok diyerek işin içinden sıyrılma yolunu seçti bu hususta da hatta ilk kez duyduklarını da belirtmeyi ihmal etmediler. Clio şasesinin olması yada çoğu parçanın aynı olması onu bir Clio yapmayacağı aşikar. Öyle 100-200 km kullanan ile sürekli Captur üzerinde olanın tecrübelerinin ve yaşadıklarının aynı olmayacağı gibi.

Aynen öyle kardeşim sırf karşı olmak için doğmuş adam. Bu sorunlar normal demekki captur için

muradiye

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2015 yılı ocak ayında sıfır captur satın aldım. 1.5 dci manuel. 17 inç Bu araç yüksek iyi hoş ama rüzgarlı havalarda araba devrilecekmiş gibi güven vermiyordu.Yol tutuşu zayıf. clio ile birebir aynı ama yüksek oluşu yol tutuşunu azaltıyor.Bunu serviste söylüyor.Lastik basınçlarının etkisinin yol tutuşuna etkisinin cok az olacağı kanaatindeyim. Ayrıca arka koltuk acayip sarsıyor ve rahatsız edici. Gaz pedalının olduğu yerden gelen soguk hava bir türlü kesilmiyor. Malzeme kalitesi pek iyi değil Beğenerek aldığım aracı satıp ekimde megane 4 sedan edc aldım.Bu arada 20 yıllık renault kullanıcısıyım.Bu güne kadar kulllandığım 7.renault

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burası forum ve insanlar forumlarda düşüncelerini paylaşırlar. Doğal olarak bende aracı yeni aldığımdan dolayı böyle bir durum normal mi yoksa bana özel bir durum mu sormak istedim. sen yaşamamış olabilirsin ama duruma ütopik demek nedir anlayamadım. sırf laf kalabalığı olsun diye buraya girip yazacak halim yok @mr.clio

valla kusura bakma ama captur ile 3üncü vites dahil pati çeken birtek sensin kardeşim,virajda çıkışlarda kafadan kaymalar fln:)captur olmuş Twin turbo V8 supercar:)
yani bunun adı gerçekten tek kelime ile ütopik oyüznden kusura bakma ama ütopik yazdım arkasındada duruyorum çünkü ütopik :)

hani diğer arkadaş gibi yüksek olduğu için zaten ağırlık merkezi yukarıda olan aracın birde sert süspansiyon ile yan rüzgardan etkilendiğini yazsan yada sert süspanyion yüzünden zıpladığını yazsan ok derim çünkü gerçek bu ve birçok yayınevide incelemesi sırasınca bunu yazmış zaten ama kalkıp 3üncü vitese kadar pati çektiğini yok viraj çıkışı gaz verince yolda tutamadığını yazarsan insanlar noluyor ya der :)

dumancaptur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla kusura bakma ama captur ile 3üncü vites dahil pati çeken birtek sensin kardeşim,virajda çıkışlarda kafadan kaymalar fln:)captur olmuş Twin turbo V8 supercar:)
yani bunun adı gerçekten tek kelime ile ütopik oyüznden kusura bakma ama ütopik yazdım arkasındada duruyorum çünkü ütopik :)

hani diğer arkadaş gibi yüksek olduğu için zaten ağırlık merkezi yukarıda olan aracın birde sert süspansiyon ile yan rüzgardan etkilendiğini yazsan yada sert süspanyion yüzünden zıpladığını yazsan ok derim çünkü gerçek bu ve birçok yayınevide incelemesi sırasınca bunu yazmış zaten ama kalkıp 3üncü vitese kadar pati çektiğini yok viraj çıkışı gaz verince yolda tutamadığını yazarsan insanlar noluyor ya der :)

kimse noluyor demedi senin dışında. herkes görüşlerime katılıyor sana karşı çıkıyor. senin herşeye karşı çıktığını ve bilmişlik yaptığını yazıyor. evet viraj çıkışı şaha kalkıyor aracım aynen dediğim gibi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimse noluyor demedi senin dışında. herkes görüşlerime katılıyor sana karşı çıkıyor. senin herşeye karşı çıktığını ve bilmişlik yaptığını yazıyor. evet viraj çıkışı şaha kalkıyor aracım aynen dediğim gibi

Bir dönem edc captur kullandım. Kayma, tutunamayan bir olay olmadı ama 1 ve 2. Viteste araç çok seri ivmeleniyor ve çoğu zaman patiye kalıyor. Bu durum benim su an kullandığım edc fluence de de var. Ama bunun olması icin gaza tam anlamıyla basmak gerekiyor. Fluence genelde 1 de patinajda kalıyor ama çekiş kontrol durumu toparlıyor. Captur da da tcs vardı ama hiç devreye girmezdi.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

dumancaptur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamamdır arkadaşlar. ben gaza biraz fazla yüklendiğimden oluyor demekki bu durum. Biraz fazla pati çekiyor diye sormak istedim herkes yaşıyor mu diye. teşekkürler her cevap için

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamamdır arkadaşlar. ben gaza biraz fazla yüklendiğimden oluyor demekki bu durum. Biraz fazla pati çekiyor diye sormak istedim herkes yaşıyor mu diye. teşekkürler her cevap için

Aslında beygir olarak çok yüksek değil araç ama kasa hafif demek ki.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com