Clio 3 elm 327 obd2 cihazı kullanan var mı?

krmeksiogluu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all için wifili sistem değil blutut sistemi olmalı.Clio 3 lerde aşırı fazla gizli özellik yok inceledim.Follow me home,kaza anında dörtlü aktivasyonu,arka koltuk çocuk kilidi aktivassyonu iptali veya birkaç tane daha hatırlamadığım şey var.Yani baya az :)

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
  • Silecek sistemi devredeyken, geri vitese attığınızda arka silecek otomatik çalışır.
  • Hava ısısı 7 derece ve altındaysa, aracı çalıştırdığınızda ısıtma devreye girer ve 1-2 dk. içinde sıcak hava almaya çıkışı başlar. Bu esnada konsol bölgesinden 'çıt çıt' şeklinde röle sesleri duyulur.
  • Motorumuzun Cut-Off özelliği vardır. Yani hareket halindeyken, gaza basılmadığı anda sistem aracın ivmesiyle hareket ettiğinden yakıt tüketimi 0.0Lt. olur.
  • Aktif değilse, (konsoldaki) kapıları kilitleme tuşuna 2 sn. basılı tutulursa "otomatik kilitleme" fonksiyonu aktif olur. Bu özellik, araç 6 km/s hızına ulaştığı anda kapıları otomatik kilitler.
  • CD çalarımız, aşırı kullanımından veya çok sıcak havalardan ötürü hararet yapması durumunda ekrana "TOO HOT" yazarak radyoya geçmektedir.
  • Hareket hâlindeyken (ve vitesteyken) minimum sürate düşerseniz, araç bilgisayarı motorun stop etmesini önlemek için otomatik olarak gaz vermektedir.
  • Araca binmek üzere kapı kilitlerini açtınız ama kapıyı dahi açmadınız. 1 dakika sonunda kapılar otomatik olarak geri kilitlenir.
  • Silecekler düzenli silme seçeneğindeyken aracı durdurursanız (trafik lambası veya geçici park hali) silecekler de fasılalı mod'a geçer.
  • Dizel araçlar, ilk çalıştırma akabinde motoru yeterinde hazır hâle getirmeden yük bindirilmesi durumunda sesli uyarı verebilmektedir. (?)
  • Anahtar kontakta değilken çalıştırılan aydınlatma veya radyo gibi elektrikli cihazlar, güvenlik gerekçesiyle 20 dk. sonunda otomatik olarak kapatılır. Arzu ediliyorsa tekrar çalıştırılmalıdır.
  • 3 derece ve altındaki sıcaklaıklar, ekranda yanıp-sönme şeklinde ifade edilir. Don uyarısıdır.
  • Kontağı çevirdikten (yol bilgisayarı devreye girdikten) sonra yol bilgisayarı tuşlarına dokunursanız ekranda yağ seviyesi "000000" ifadesiyle görülebilir.
  • Kontağı kapatırken farlar açık konumda idiyse, araç tekrar çalıştırıldığında farlar otomatik olarak yanacaktır.
  • Anahtar kontakta olmasa bile, far kolunu kendinize doğru çektiğinizde "Follow Me Home" özelliği devreye girer ve 30 sn. süresinde farlar yanar. Her çekme için +30 sn. eklenir. Toplam 2 dk. boyunca farlarla aydınlatma alınabilir. Süre sonunda farlar söner.
  • Standart CD çaların SPEED menüsündeki değere göre, aracın hızı oranında müzik volümü otomatik olarak ayarlanır.
  • Dizel araçlarda geri vitese atıldığında (aynı klimanın çalışması durumunda olduğu gibi) motorda 30 ilâ 50 devir artış gerçekleşir
clio 3ler de gizli olmayan ama işe yarayan bu özellikler var çoğu kolaylık sağlıyor en çok kullandığım farlar oluyor far koluna hiç dokunmuyorum araç çalışınca yanıyor kapıyı açınca sönüyor :D

dtt4all üzerinden belki birkaç ayar daha yapılabilir diye düşünüyorum

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi aldığınız ürünün fotoğrafını atabilir misiniz veya nereden aldıysanız linkte olur
https://tr.aliexpress.com/item/560994726.html?spm=2114.13010708.0.0.57a64c4dYLJYPP

benim aldığım ürün bu linki paylaşayım telefon bluetootlu olan dan bağlanıp yada pc ye bağlanıp ddt4 al ile açtım baktım bişey yapmadım başka sadece lpgden dolayı arıza ışığı yakıyordu telefondan siliyordum arızayı çalışıyor lpg ayarınıda yapınca oda yanmıyor artık maşallah cihaz ileriye dönük yatırımlık kaldı :)

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://tr.aliexpress.com/item/560994726.html?spm=2114.13010708.0.0.57a64c4dYLJYPP

benim aldığım ürün bu linki paylaşayım telefon bluetootlu olan dan bağlanıp yada pc ye bağlanıp ddt4 al ile açtım baktım bişey yapmadım başka sadece lpgden dolayı arıza ışığı yakıyordu telefondan siliyordum arızayı çalışıyor lpg ayarınıda yapınca oda yanmıyor artık maşallah cihaz ileriye dönük yatırımlık kaldı :)

kenarda köşede durmalı her an ihtiyaç olabiliyor :D

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka özellik yokmuş dediler bana da ben meraklanmıştım ama anahtarla camlar kapanma olayı olsaydı birde yokuş kalkış desteği açılsaydı yeterdi bana başka şey istemem :)

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka özellik yokmuş dediler bana da ben meraklanmıştım ama anahtarla camlar kapanma olayı olsaydı birde yokuş kalkış desteği açılsaydı yeterdi bana başka şey istemem :)

Yokuş kalkış desteği bizim clio 3 lerin hiçbirinde yok diye biliyorum abi yani üst paketlerde de yok .gizli özellik değil bu yüzden hiç olmayan birşey nasıl gizli özellik olsun abi 😂 Clio 3 lerde hiç gizli özellik yok diye biliyorum yani cihaz takip açtırılan.Varsa sizin bildiğiniz yazar mısınız?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokuş kalkış desteği omadığını biliyoumda bizim araçlarda olsaydı isterdim yada takılsa sonradan taktırırım debriyaj yüzünden yokuşlarda kalkerken ya bağırtıyorum yakıt fazlalaşıyor yada geri kaçma olayı oluyor yada stop ettiriyorum bir türlü alışamadım gitti sw kasaya 1.2 motor ağır kalıyor biraz yokuş için yoksa düz yolda toz attırıyor gidiyor yani :)

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi el freni yardımıyla yokuşta kalkış yaparsan hem bağırtma geri kaçırma olmaz hemde baskı balatadan yememiş olursun ben alışkanlık haline getirdim öyle yapıyorum sürekli artık. Bu arada Lpg li senin araç km basina lpg ne yakiyor abi dün yakıt değerlerim konusu açtım oraya yazarsan sevinirim yada buraya da olur . Ne kadar yaktigi benzin ve lpg arasında çekiş farkı var mı benzin lpg arasında hissettiğin farklar bunları yazıp beni aydınlatır mısın biraz abi rica edersem?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi el freni yardımıyla yokuşta kalkış yaparsan hem bağırtma geri kaçırma olmaz hemde baskı balatadan yememiş olursun ben alışkanlık haline getirdim öyle yapıyorum sürekli artık. Bu arada Lpg li senin araç km basina lpg ne yakiyor abi dün yakıt değerlerim konusu açtım oraya yazarsan sevinirim yada buraya da olur . Ne kadar yaktigi benzin ve lpg arasında çekiş farkı var mı benzin lpg arasında hissettiğin farklar bunları yazıp beni aydınlatır mısın biraz abi rica edersem?
kardeşim benim araba lpgde kullanıma bağlı olarak 30 lt lpg ile 366-375 arası gidiyor her defasında depo fulleyip öyle ölçüm yaparım şehir içinde bu değerler geçerli
şehir dışı 150 130 170 km hızla basarak gittim memlekete yine aynı litre gazla 366 km gitti gelirken 120 110 90 80 hızlarla geldim ı457 km geldi aynı lt lpg ile kullanıma bağlı olarak değişiyor şehir içi 25 kr şehir dışı 19-20 kr yakıyor gibi
gelelim çekiş olayına aracı aldığımda geçmişini bilmediğim için ağır bakımlarını yaptım 4000tl para harcadım lpg de bayılma ve arıza lambası yakmaya başladı çıldırdım birkaç gün lpg bayisine atikerin gidiyorum arızayı silip bakım yapıp herseferinde 100 tl alınca adamla dövüşüp araştırdım bidaha gitmedim afr ayarı diye bulduğum bir sitede ayar yaptırdım ümraniyede lpg hem benzin performansında kullanıyorum şimdi hemde arıza lambası yakmıyor artık o günden beri sadece tekleme gibi bişey yaptı onuda gittim tekrar bi ayar yaptı ücretsiz tekleme düzeldi o zamandan beridir de bu değerler ile kullnaıyorum maşallah
kısa mesafe kullanımlarda yol bilgisayarında yüksek gösteriyor 9 lt ye kadar çıktı teknofeste gittiğimde trafikte sonra yol açılınca 7.4 düştü bu tabi benzin gössteriyor ama lpg ölçmüyormuş benzinde bi ayar yapılması gerekirmi onada ağır bakımdan sonra hiç gitmedim ondan artmış olabilirmi bilmiyorum şimdilik böyle