Clio 3 elm 327 obd2 cihazı kullanan var mı?

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim benim araba lpgde kullanıma bağlı olarak 30 lt lpg ile 366-375 arası gidiyor her defasında depo fulleyip öyle ölçüm yaparım şehir içinde bu değerler geçerli
şehir dışı 150 130 170 km hızla basarak gittim memlekete yine aynı litre gazla 366 km gitti gelirken 120 110 90 80 hızlarla geldim ı457 km geldi aynı lt lpg ile kullanıma bağlı olarak değişiyor şehir içi 25 kr şehir dışı 19-20 kr yakıyor gibi
gelelim çekiş olayına aracı aldığımda geçmişini bilmediğim için ağır bakımlarını yaptım 4000tl para harcadım lpg de bayılma ve arıza lambası yakmaya başladı çıldırdım birkaç gün lpg bayisine atikerin gidiyorum arızayı silip bakım yapıp herseferinde 100 tl alınca adamla dövüşüp araştırdım bidaha gitmedim afr ayarı diye bulduğum bir sitede ayar yaptırdım ümraniyede lpg hem benzin performansında kullanıyorum şimdi hemde arıza lambası yakmıyor artık o günden beri sadece tekleme gibi bişey yaptı onuda gittim tekrar bi ayar yaptı ücretsiz tekleme düzeldi o zamandan beridir de bu değerler ile kullnaıyorum maşallah
kısa mesafe kullanımlarda yol bilgisayarında yüksek gösteriyor 9 lt ye kadar çıktı teknofeste gittiğimde trafikte sonra yol açılınca 7.4 düştü bu tabi benzin gössteriyor ama lpg ölçmüyormuş benzinde bi ayar yapılması gerekirmi onada ağır bakımdan sonra hiç gitmedim ondan artmış olabilirmi bilmiyorum şimdilik böyle

Abi benim araç uzun yolda 32-35 KURUŞ arası yakıyor 30 kuruş yaktigi zamanlarda oluyor yolun düzgün olup olmamasına göre ben yüksek hızda kullanmam aracımı genelde 90-110 arası gidip gelirim genelde 90 kmh de kullanırım. Şimdi hesap yaptım 1000 kilometrede benzin ve lpg arasındaki farkı benim en fazla uzun yolda yaktigim değer 35 kuruş 1000×0.35= 350 lira bu benzinde lpg de ise senin degerlerine gore hesapliyorum hadi ben fazla yazıyım kilometreye 25 kuruş olsun lpg de 1000×0.25=250 Tl yapar benzin ve lpg arası 100 lira fark oluyor. Senede 15.000 km yapıyorum en fazla bu da ve geneli uzun yolda. Yanı senelik benzin lpg farkı 1.500 lira oluyor benim. LPG taktirsam 3000 lira masrafı var ortalama .Yanı iki senede amorti edecek kendi masrafını. Böyle hesap yapınca ve motora fazladan yuk binecegi baska arizalara neden olma gibi durumlari dusununce taktirasim gelmiyor ama senin dediğin gibi kilometreye 20-25 kuruş gibi değerleri gorunce taktırmak istiyorum bazende . Kararsız kalıyorum böyle.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içi istanbulda 25 kuruş
şehir dışı 20 kr bence taktır derim yinede sen bilirsin
ben senin gibi 110 90 la gitsem daha iyi yakar ben 120 110 gibi geldim istanbula gelirken giderken yol daha iyi yakıt için gelirken daha yokuş çok 30lt lpg ile 457 km gördüm daha ne olsun ama lpg cilerle uğraşmak istemem dersen o zman tamam ama lpg de benzin de ikisi farklı performans için ama işte ülke vergi olukları bizden gittiği için malesef gerekiyor reno 19um vardı 1.6 aldığımda lpg yoktu gittim taktırdım atiker bunda aldığımda vardı bakımı şuyu buyu derken çok para harcadık ama şimdi iyi nazar değmesin maşallah tercih senin yinede lpg de işçilik çok önemli ve birde mutlaka ayar önmeli ayar yapılmazsa başına bela oluyor yeni motorlar arıza lambası yakar çekişten düşer vsvs
ümraniyede meşhur firma lpg de iyi galiba reklammı bilmem ama iyi iş yapırlar gibi