clio 3 grandtour 1.2

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genleşme kabı fransız orjinal geldi 50 artı 12 kargo parası ile 62 tl ye maloldu reno 400 tl dedi orjinaline ben de muadil almıştım 170 tl ye kötü idi değişeceğim şimdi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arabanın debriyaj seti ne kadar pahalı internette banamı öyle geliyor yoksa 580tl 670 tl gibi fiyatlar çıkıyor valeo için çok pahalı değilmi daha işcilikle baskı balata değişimi 1000tl yi buluyor bu kadarda triger değişimi olsa yandık

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar bişey sorucam
1-arabamın yol bilgisayarı ışıkları arada cansızlaşıyor sonra yolda kendi kendine tümsek gibi bir yerden atlayınca sanki bana öyle gelen tekrar iyi yanmaya başlıyor havalar soğuduğu için mi yoksa neden bu böyle ne yapayım
2- bu sabah yola gidiyordum sol kapı menteşe tarafından çıt çıt gibi ses geliyordu delirtti beni yolda olduğum için bakamadım nerden geldiğine elektriksel bir arıza gibi soğuk havadan mıdır buda oda yolda kesildi kendi kendine
3- yol bilgiayarında arada bir gaz emisyonunu kontrol ettirin gibi hata mesajı geliyor motor arıza ışığı yanıyor geçen uzun yolda yanmıştı memleketten istanbula geldim öyle yanar durumda sonra kendi kendine silindi şimdi tekrar yine yanmaya başladı ne yapılmalı hangi ustaya gidilmeli lpg yemi motor ustasına mı nasıl düzelir
4- birde bu araba gitmiyor ya 1.2 motor bana göre değilmiş gibi yolda bastımı 110 130 gidiyor ama herkes beni geçiyor ve yokuşlarda bayılmalar beni çok kasıyor ne yapılmalı satayımmı yoksa yeni aldım zaten
5- baskı balata ve triger değişsemmi ne tutar bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ustam yok rastgele bir dükkana gidip orasıda temelli beni üzüyor sinir ediyor
6- birde 10w 40 yağ kullandı yağ filtreside bana çakma bir filtre gibi beyaz renk bir filtre kullandı castrolun ultraclean diye bir yağını kullandı ben şu motul yağ kullansak hangi yağ kullanılmalı yağ tavsiyesinde 5w 30 gibi yağlar çıkıyor ama 10w 40 kullanılıyor lpg den dolayımı neden böyle hangi yağ tavsiye edersinizz bu sorularıma acil cevap verebilirmisiniz ha birde motor suyuna antifiriz ne kullanayım su eksiltiyordu motor genleşme kabını değiştireceğim

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar bişey sorucam
1-arabamın yol bilgisayarı ışıkları arada cansızlaşıyor sonra yolda kendi kendine tümsek gibi bir yerden atlayınca sanki bana öyle gelen tekrar iyi yanmaya başlıyor havalar soğuduğu için mi yoksa neden bu böyle ne yapayım
2- bu sabah yola gidiyordum sol kapı menteşe tarafından çıt çıt gibi ses geliyordu delirtti beni yolda olduğum için bakamadım nerden geldiğine elektriksel bir arıza gibi soğuk havadan mıdır buda oda yolda kesildi kendi kendine
3- yol bilgiayarında arada bir gaz emisyonunu kontrol ettirin gibi hata mesajı geliyor motor arıza ışığı yanıyor geçen uzun yolda yanmıştı memleketten istanbula geldim öyle yanar durumda sonra kendi kendine silindi şimdi tekrar yine yanmaya başladı ne yapılmalı hangi ustaya gidilmeli lpg yemi motor ustasına mı nasıl düzelir
4- birde bu araba gitmiyor ya 1.2 motor bana göre değilmiş gibi yolda bastımı 110 130 gidiyor ama herkes beni geçiyor ve yokuşlarda bayılmalar beni çok kasıyor ne yapılmalı satayımmı yoksa yeni aldım zaten
5- baskı balata ve triger değişsemmi ne tutar bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ustam yok rastgele bir dükkana gidip orasıda temelli beni üzüyor sinir ediyor
6- birde 10w 40 yağ kullandı yağ filtreside bana çakma bir filtre gibi beyaz renk bir filtre kullandı castrolun ultraclean diye bir yağını kullandı ben şu motul yağ kullansak hangi yağ kullanılmalı yağ tavsiyesinde 5w 30 gibi yağlar çıkıyor ama 10w 40 kullanılıyor lpg den dolayımı neden böyle hangi yağ tavsiye edersinizz bu sorularıma acil cevap verebilirmisiniz ha birde motor suyuna antifiriz ne kullanayım su eksiltiyordu motor genleşme kabını değiştireceğim
Eğer 1.2 motor bana göre değil diyorsan bence şimdi sat abi daha masraf yapmadan aracı 10 bin TL de harcansa aracın 1.2.
Seni mutlu etmeyecek bir araca masraf yapmaya gerek yok.

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arabanın debriyaj seti ne kadar pahalı internette banamı öyle geliyor yoksa 580tl 670 tl gibi fiyatlar çıkıyor valeo için çok pahalı değilmi daha işcilikle baskı balata değişimi 1000tl yi buluyor bu kadarda triger değişimi olsa yandık
Bildiğim kadarı ile cevaplayayım
1) Elektriksel arızaya benziyor, büyük bir ihtimalle bir yerden şasi yapıyor, elektrik kaçağı kontrolü yaptırın, yoksa iyi bir elektrikçi sorunu bulur.
2) ?
3) Kötü yakıt olabilir, en son nereden yakıt aldınız? Sorun yakıtsa, iyi bir Shell istasyonundan bir depo yakıt alın, würth marka Benzin katkısı koyup bir müddet abartmamak şartıyla devirli kullanın.
4) 1.2 motor araç dan ne bekliyorsun ki??? Bu araç, benzinde olabildiğince ekonomi için yapılmış bir araç, performans istiyorsan dizel araç alacakdın, buna çare yok.
5) Baskı balata değişimi tahminen 600 TL civarı tutar, özel servis veya ustada, marka olarak en iyisi LUK markadır, yoksa Valeo al. Triger yani ağır bakım 1000 TL civarı tutar, değişecek olanlar Triger ve rulman, V kayışı set olarak, devir daim, yaklaşık 1 litre Antifreeze (Sarı Renkli olan, başka antifreeze kesinlikle koyma) tümünün markası da Renault Mais olsun kesinlikle muadil ürün kullanma.
6) Cevabını daha önce vermişdim, MOTUL X-CESS 05 40 yağ kullan, asla aracına 10 40 yağ kullanma, aracına 10 40 yağ koyan kasaba bir daha arabanı teslim etme.
Antifreeze olarak tekrar söylüyorum TOTAL AUTO SUPRA Sarı Renkli organik antifreeze den başkasını kullanma.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin mesajı antifirizi koyduktan sonra okudum kırmızı kapak lı beta marka antifriz koydu genleşme kabını değiştirdik neyse senden öğrenmiş oldum bir dahaki bakımda serviste yaptıracağım o zaman tüm dediklerini not alıp serviste yaptırırım ama yağı benim satın alıp gitmem gerekecek motul yoktur serviste bir ustanın tavsiyesiyle gittim o dükkana tanıştım ama bende memnun değilim anadolu yakasında herşeyine bakım yaptıracağım uydukent pendik de varmı bir usta tavsiyen
servistede fazla çıkacak ama bir defa bu bakımlarını yaptırmam lazım
allahtan elektrikçi var meşhur burda bi ara ona giderim bi daha yaparsa

birde bu gaz emisyonunu kontrol ettirin uyarısı var bunun olmaması için ne yapmak lazım lpg olduğu çin yapıyor diyor 1.2 lpg li araçlarda böylemi hepsinde bendemi başladı

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin mesajı antifirizi koyduktan sonra okudum kırmızı kapak lı beta marka antifriz koydu genleşme kabını değiştirdik neyse senden öğrenmiş oldum bir dahaki bakımda serviste yaptıracağım o zaman tüm dediklerini not alıp serviste yaptırırım ama yağı benim satın alıp gitmem gerekecek motul yoktur serviste bir ustanın tavsiyesiyle gittim o dükkana tanıştım ama bende memnun değilim anadolu yakasında herşeyine bakım yaptıracağım uydukent pendik de varmı bir usta tavsiyen
servistede fazla çıkacak ama bir defa bu bakımlarını yaptırmam lazım
allahtan elektrikçi var meşhur burda bi ara ona giderim bi daha yaparsa

birde bu gaz emisyonunu kontrol ettirin uyarısı var bunun olmaması için ne yapmak lazım lpg olduğu çin yapıyor diyor 1.2 lpg li araçlarda böylemi hepsinde bendemi başladı
Ben İzmirdeyim Hocam, İstanbulu bilmiyorum, daha önce dediğim gibi aracını o Usta dediğin Kasap dan kurtar öncelikle, o koyduğu Beta marka dandik antifreeze aracına zarar verir benden söylemesi, şöyle söyleyeyim, o dandik inorganik antifreezin 3 litresi 26 TL, sarı organik antifreezin (Total Auto Supra)1 litresi 35 TL, aradaki farkı buradan anlayabilirsin. Ağır bakımları çok çok iyi tanıdığın bir özel servis veya usta yoksa mutlaka yetkili servisde yaptırmanı tavsiye ederim fazla para veririsin ama kafan rahat olur ve garantili olarak yaptırmış olursun, debriyajı dışarıda yaptırabilirsin.
Gaz emisyonunu kontrol ettir uyarısı için öncelikle LPG nin markası neyse onun yetkili servisine hatta bölge servisine götür aracı, eğer LPG ayarından dolayı bu uyarıyı veriyorsa, ayarlarda bir sıkıntı vardır, çünkü Renaultun atmosferik motorları, LPG ye tam uyumludur, düzgün montaj ve ayar yapıldık dan sonra kolay kolay sorun çıkarmaz.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağol
fren yağı vb başka hangi malzemeler iyi bizim arabalara bana bir liste yapabilirmisin
1-MOTUL X-CESS 05 40
2-
TOTAL AUTO SUPRA Sarı Renkli organik antifreeze
3-
4-
vb malzemeler listesi varmıdır
fren yağı
dot vs.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yavaş olmasından memnun değilim evet ama yakıt olarak iyi borcu bitene kadar bineyim
o yüzden biraz masrafları ağır oldu olacak gibi naapalım yapacak bişey yok binelim bakalım ayağımızı yerden kesme tesellisi ile emre

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde uzun yola gideren km sıfırlamıştım yakıt ölçümü için anlık ölçüm boş duruyor diğer yerler ölçüm yapılıyor anlık tüketim değişmiyor bu normal mi yoksa bozuk mu bozuk olsa diğer kalemlerde çalışmaz ama neden böyle bilen varmı