clio 3 grandtour 1.2

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon ve araba sabitkende geliyormu çıt çıt sesi.
araçı durdurup nerden geliyo diye dinledim evet vardı direksiyonla alakalı değil gibi rolantide dururkende vardı ama sonra kesiliyor gibi uzun bakmadım ama çıt çıt sesi kötü oluyor arabayı çok dinleyen birine

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçı durdurup nerden geliyo diye dinledim evet vardı direksiyonla alakalı değil gibi rolantide dururkende vardı ama sonra kesiliyor gibi uzun bakmadım ama çıt çıt sesi kötü oluyor arabayı çok dinleyen birine
Bana kalırsa standart reno trim sesi ama başka birşeyde olabilir tam olarak hangi bölgeden geldiğini tespit etmeye çalış abi.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana kalırsa standart reno trim sesi ama başka birşeyde olabilir tam olarak hangi bölgeden geldiğini tespit etmeye çalış abi.
az önce yetkili servise gittim pc ye bağladı gaz emisyonunu kontrol ettir yazan hatayı sildirdim
randevu alıp geleyim dedim arıza tespiti için 300 +kdv alınıyor arıza yapımıda yaptırırsanız eklenecek diyince kaçtım hemen adamlar uçtu birden
bir kaç arıza olabilir tesbit etmek lazım dedi usta tekleme var dedi rolantide bu hatayıda silsemde tekrar gelir lpg limi bişeyler dedi değişmesi gerekebilir dedi şimdi hatırlayamadım arıza tesbit ücretini duyunca kaçtım servisten dahada gitmem kartalda bir reno servisi bulmam lazım pendik sanayide girdinmi ızdırap çekiliyor trafik yüzünden en iyisi kartala gitmek orda tesbit ettireyim bakalım enjektör mü dedi hava enjektörümü dedi tam unuttum şimdi ondna olabilir dedi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iç tavan tutma kollarından alsak takması kolaymı arka ve şöfor tarafına eksik olan kısımlara bir sitede 400 gibi fiyatı vardı nette 30 tl ye buldum orjinalmidir bilmiyorum alsammı ne dersinizgerek varmı yerlerinde kapak var onları açıp kolları takılıyormu clio 3 te yapan varmı

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce yetkili servise gittim pc ye bağladı gaz emisyonunu kontrol ettir yazan hatayı sildirdim
randevu alıp geleyim dedim arıza tespiti için 300 +kdv alınıyor arıza yapımıda yaptırırsanız eklenecek diyince kaçtım hemen adamlar uçtu birden
bir kaç arıza olabilir tesbit etmek lazım dedi usta tekleme var dedi rolantide bu hatayıda silsemde tekrar gelir lpg limi bişeyler dedi değişmesi gerekebilir dedi şimdi hatırlayamadım arıza tesbit ücretini duyunca kaçtım servisten dahada gitmem kartalda bir reno servisi bulmam lazım pendik sanayide girdinmi ızdırap çekiliyor trafik yüzünden en iyisi kartala gitmek orda tesbit ettireyim bakalım enjektör mü dedi hava enjektörümü dedi tam unuttum şimdi ondna olabilir dedi
Yakıt ne durumda abi LPG de istanbul şehir içi 40 kuruşu gördün mü hiç.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt ne durumda abi LPG de istanbul şehir içi 40 kuruşu gördün mü hiç.
emre uzun yolda ölçtüm memlekete giderken ve gelirken
550 km yi yarım depo benzinle gittim
gelirkende lpg ile
bir depo lpg ile gebzeye kadar geldim depo 40lık iyi gibiydi yakıt memnunum arabaya şöyle adam gibi bir güzel baktırsaydım daha iyi olurdu daha arabayı görmüş şaşırmış afrikalı durumundayım öğrendikçe daha iyi olacak
yol bilgisayarında benzinle 6.2 ortalaması vardı 100km de araba 4 yetişkin 3 çocuk ve bagaj ful dolu idi klimada açıldı ara ara
gelirken hanım çocuk ve bagaj fuldu arka koltukta tekli olan yer doluydu yolcu azdı ama yakıt olarak memnunum giderken 110 la arada 120 yaptım
gelirken 120 130 gördüm osmancık kurtköy arası gidiş geliş mesafesi
debrijaj balatası çok pahalanmış menekşeye sordum 750 mais 650 valeo fiyatı verdi
nette bulmuştum adamı aradım sordum 310 tl idi elimizdeyok dedi hemen fiyatı 590 tl yaptı renpaz oto konya orayada güvenilmez uzak yer

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içi ölçmedim ama yol bilgisayarı nda 9 lt gösteriyor ama ben yüksek hız ve devirde kullanıyorum ve trafikde malum ist da vs

yol bilgisayarı lpg de giderkende yakıtı ölçüyormu benzin yada lpg farklı oluyormu bunu nasıl ayırt edeceğiz yol bilgisayarında ne ile gidersen onu mu ölçer lpg ile lpg yi benzinle benzinimi ölçer farketmez değilmi ölçüm doğru çıkar

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunun eksozla alakası varmı oksijen sensörü arıza sının memlekette eksozcu eksozu söküp takmıştı ondan mı kaynaklı acaba

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iç tavan tutma kollarından alsak takması kolaymı arka ve şöfor tarafına eksik olan kısımlara bir sitede 400 gibi fiyatı vardı nette 30 tl ye buldum orjinalmidir bilmiyorum alsammı ne dersinizgerek varmı yerlerinde kapak var onları açıp kolları takılıyormu clio 3 te yapan varmı

Ben gözlük kabı takmıştım kolay olmuştu.Kapakları çıkarırken içten tırnaklarını dikatlice çıkardıktan sonra takması çok basit ..