Clio 4 0.9 mu 1.2 mi

byburak28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 Aracım vardı ve 6 ayda 10 000 km yol yaptım. Ve tüp taktırmadım. Gayet az yakan bir araç.
Giresun - Kayseriye gittim geldim 2000KM yol yaptım toplamda şehiriçleri dahil 400 TL benzin harcadım.
Çoğu uzun kullanımlarımda 20-24 kuruş harcıyordu şehir içerisinde 28-35 kuruş harcıyordu bu rakamlar dizel araçlarda yakalanan rakamlardır. Benim tavsiyem çok tüp taraftarı olmayın. Tüp taktırıp kullanan çok kişiyle konuştum sorun yaşamadıklarını söylediler.
Ama tavsiyem aracı ECO ya almadan düzgün kullanın zaten sizi üzmeyecek bir araç.
1.2 16v 75 Ps olanı almayın hem daha çok yakıyor hemde gitmiyor.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

1.2 120 HP EDC kullanıcısıyım. Aracımı almadan önce 2 motoru da test ettim, 1.2 motor daha seri ve daha popüler. İleri de bir üst modele geçmek istersen satış konusunda 1 adım daha önde olabilirsin. Bunu araştırmalarım sonucu söyleyebiliyorum. Şu an aracım ile şehir içinde 0,33 kuruş yakıyorum ortalama hızım 25 Kmh.

Hiç tüpe gerek yok. Tüpe vereceğin montaj ücretini yakıta ver. Sana tavsiyem. Bu arada hidrojen sistemini araştır derim. %30 yakıt tasarrufu sağladığı söylenmekte. Ayrıca montaj sonrası tüve gitmeye ve ya ruhsat değiştirmeye de gerek yok.

abogaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Ancak 1.2 cekmez diyen arkadaslarima cevap olarak 1.2 si olan abilerim yazarsa sevinirim. 1.2 cok temiz bir arac buldum 2014 5000km de en mantiklisi o gorunuyor, ancak hiz yapmadigim halde eger arac yine de gitmiyor ise zevk alamamaktan korkuyorum. Su an babamin 2011 1.6 passat ina biniyorum ve benzinli. Inanin benzin yetismiyor. Bazi arkadaslar attan inip esege binmis gibi olursun dediler. Yine de bircok fikir almak isterim. Tesekkurler.

1.2 lpgli clio4 joy sahibiyim.Evet araç özellikle eğimli yollarda yığılıyor, fakat yakıt ekonomisi olarak muazzam bir performansı olduğunu söyleyebilirim.Kış aylarına girmemize rağmen şehirçinde 50 TL'lik lpg ile yaklaşık 300 km yol gidebiliyorum.Bu hususları da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederimç

gkhan92

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu eski ama bu aracı araştıran arkadaşlar için yazayım bunu... 1.2 75 lik clio aldım 1.5 ay evvel.. 2.aracımız 1.5 dci 105 bg lik..

1.2 araçtan 1.5 dizel performansı bekleyen varsa hemen uzaklaşsın :) 1149 cc araç ve 5 kişi binip rampada bayılmasın diyeceksen bu aracı 5 bin devrin altına düşürmeyeceksin ki bayılmasın.. 1.5 dci bile yeri geliyor çekmiyor 5 kişi varken 1-2 vites düşürüyor..

1.2 almayı düşünenler benim gibi kendini hız konusunda tatmin edip sonradan ayağımı yerden kessin az yaksın derse 1.2 75 lik alıp lpg sini takıp binsin.. Lpg siz kullanılacak araç değil. çekmesi için yüklüyken basmak lazım, buda yakıtı arttırıyor.. lpg de bassanda yakmaz

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 1.2 sahibiyim, alalı 5 ay oldu genellikle istanbul içi kullanıyorum aldığım ay izmire gittim geldim uzun yol olarak. Şehiriçi için çok ideal bir araç çok hız yapmıyorsan sakin kullanıyorsan benim gibi yapman gereken araçla kalkış yaptıktan en kısa sürede 4. veya 5. vitese geçişi yapmaya çalışarak hem yakıt tüketiminden tasarruf etmek hemde yokuşlarda vs arabayla daha rahat çıkmak olacaktır. Çekimi ağır olduğu doğrudur bu 1.2 olmasından ziyade 75 bg ve turbosunun olmamasından kaynaklıdır, ama dediğim gibi trafikte zaten mecbur yavaş gidiyorsun boş ve akıcı yollarda kısa sürede 4. 5. vitese geçmek ve rampalarda gazı sabit tuttup rampa uzunda araba boğuldukça vites düşerek kullanırsan öyle arabadan filan soğumazsın. Bende ilk aldığımda izmire giderken bi bu ne lan demiştim ama şuan alışınca anlattıklarıma sorun yaşamıyorum.. :) umarım işine yarar anlattıklarım hayırlı olsun şimdiden kardeşim.

kamer kmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 tce 90 hp.. tüp e ne gerek var..
seri / atak / hızlanma tatmin edici diye düşünüyorum.
1.2 bile olsa tüp ten uzak dur benzinlinin keyfini yaşa demek istiyorum ama benzin olmuş 5.70 ne keyfi diyeceksin haklı olarak
ama tüp ün yanma ısı derecesi motorun üretimine aykırı bir sıcaklık motor a zarar veriyor
fabrika çıkışı tüp e göre dizayn edilmiş araçlar hariç tabi ki

0.9 tce 90 hp seni üzmez

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim 0.9 aracım lpg li ve gayet memnunum...bence lpg ye uyumlu motor diye bir şey yok..tek gerçek iyi montaj+iyi usta=mükemmel performans...ve konumuza gelirsek 0.9 sürüş ve performans olarak çok iyi bir araç..